Každý máme svoje strachy či nestrachy

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 9.7.2013 o 21:00 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  599x

Báť sa či nebáť? V priebehu niekoľkých chvíľ som sa stretla s malými strachmi bežného letného dňa. Našla som ich na druhých ľuďoch a vzápätí na sebe. Strach z kliešťov, hadov, zo slobody vlastného psíka.

Strach 1

„Prečo nepustíš svojho psa z vôdzky?" opýtala sa ma priateľka na výlete za hríbmi, kde sa jej psíček motal okolo nás. „Bojím sa, že mi utečie. Je poľovníckym psom a keď chytí stopu, nič nepočuje," odpovedala som. Vzápätí som si však uvedomila, že strach z odbehnutia psa je vo mne. Možno by sa on ani tak nesprával, keby som mu ja dôverovala. Naplno celým svojím vnútrom. Keď do tohto pocitu dorastiem, môjho psíka pustím.

Strach 2

Prečo má moja priateľka v lese na výlete za hríbmi nohavice zasunuté v ponožkách, ruky schované v dlhých rukávoch? Bojí sa kliešťov. Pozriem na svoje holé nohy v šľapkách, odkryté ruky, ľahké tielko. Mne ani nenapadlo chrániť sa pred kliešťami, ona má pred nimi strach. Úsmev. Každá si nesieme životom zatiaľ ten svoj strach.

Strach 3

Na prechádzke okolo Váhu ma upozornila neznáma pani na hady. Vraj pred chvíľou odplašila z chodníka vretenicu. Čo s takouto informáciou? Báť sa? Strachom si nebezpečnú situáciu len privolám. Rozhodla som sa nebáť sa, veď vretenice sú plaché a určite sa odsunú z môjho priestoru do pokoja, kde nechodia ľudia. Tak. Rozhodnuté. Informácia ostala suchou informáciou.

Nestrach 4

Tíšina pri vode, poludnie. Od rána som v lese, žiadneho hada som nestretla. „Tu pri vode a na slniečku majú však hady ideálne prostredie," prebehlo mi mysľou. Nebála som sa, ale pre istotu som pozrela pod nohy. Pri jednej, schovanej len v otvorenej topánočke, skrútená v klbku sa vyhrievala vretenica. Vzdialenosť medzi nami - tri centimetre. Napriek tomu, že som z vlastnej skúsenosti vedela, aké „mrštné" sú vretenice, nezľakla som sa. „Oddychuj, nedaj sa rušiť," prebehlo mi bleskovo mysľou a pomaly, bez strachu, som zdvihla najbližšiu nohu pri hadovi a odkráčala.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?