Po návrate z kómy žije vďačným životom

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 18.7.2013 o 22:31 | (upravené 18.7.2013 o 22:47) Karma článku: 6,45 | Prečítané:  694x

„Zbavila si sa závislosti na partnerovi a otvorila sa ti nová dimenzia lásky," približne takýmito slovami komentoval môj rozpad dlhoročného vzťahu priateľ, ktorý bol dlhý čas v kóme.

Odrazu som mala pocit, že prečítal celé moje vnútro a to, čo som ja nevedela vypovedať slovami, on povedal veľmi jednoducho. V tú chvíľu som vedela, že vie.  „Ty sa cítiš rovnako ako ja, keď som sa vrátil do života," silný pohľad z očí do očí, obaja sme už mali slzy na krajíčku. „Jem pre to, aby som si každé sústo vychutnal, a nie pre to, že som hladný. Zobúdzam sa do dňa, aby som si ho užíval, nie ho len prežíval. Dýcham slobodne a naplno,  uvedomujem si každý nádych, výdych a som zaň vďačný. To robíš teraz aj ty."

Potom sme s ním a jeho ženou, s ktorou má nádherný vzťah, rozvinuli debatu, ako  možno ťažké životné situácie a udalosti premeniť na šance pre šťastný život. Kóma a partnerský rozchod. Možno na prvý pohľad neporovnateľné, no obe situácie veľmi stresujúce. Obaja sme však konštatovali, že nám otvorili novú podobu lásky. Takej, ktorá dáva krídla, ktorá letí k výšinám bez závislosti na inom človeku, bez akejkoľvek inej závislosti.

On, ktorý sa vrátil z rozhrania života a smrti, vidí svoj vzťah k Bohu vo veľkej vďačnosti za všetko, čím môže dnes žiť. Hovorí, že sa nevie modliť, že nemá potrebu zložiť ruky v modlitbe, no podľa mňa sa modlí tou najúprimnejšou modlitbou sveta. Pri jeho pokojných slovách totiž práve vnútorná a úprimná vďačnosť vyznieva ako jeden z najsilnejších pocitov, ktorým možno ďakovať aj vyznávať lásku Bohu, univerzu, vesmíru.

Pozerám do oči mužovi, ktorý mi pripomenul, za čo všetko môžem byť osudu, svojmu životu vďačná. Odpoveď - kompletne za všetko.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?