Poďakujte veveričke

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 7.2.2014 o 5:15 | Karma článku: 5,38 | Prečítané:  530x

„Už si pripadám ako veverička bežiaca v tom koliesku," napísal jeden z mojich známych a ja som okamžite videla veveričku v bojnickej zoologickej záhrade. Pohľad neprítomný, srsť nezdravá a dookola beží v klietke, len občas sa posnaží o výskok. Stres ako svet.

Pozrieť na svet z vyššieho levela a kráľovsky.Pozrieť na svet z vyššieho levela a kráľovsky.tvnoviny.sk

„Poďakujte veveričke a cíťte sa ako orol - všetko z nadhľadu a kráľovsky," bez rozmýšľania som odpovedala a šla po svojej robote.  V priebehu dňa sa mi však slová o veveričke a orlovi vracali do mysli. A prinášali ďalšie obrazy. Porovnala som si dva pocity - ako sa cíti takmer zbláznená veverička v klietke? Čo pociťuje človek, ktorý sa cíti ako veverička? Stres, strach, bezmocnosť, ubitosť, nedostatok priestoru a možností? Blbé pocity.

Ako sa cíti orol v letku nad krajinou? Obrovská sloboda, nadhľad, svišťanie vzduchu, modrá obloha, slnko. Čo môže pociťovať človek, ktorý sa bude cítiť ako orol? Slobodu, voľnosť, silu. Kráľovské pocity.

Všetko však závisí od môjho postoja. Situácia ma môže tlačiť do veveričkinej klietky, ale ja ako ČLOVEK môžem zmeniť uhol pohľadu. Zmením pocit v sebe, zmení sa situácia okolo mňa. Možno nie šibnutím čarovného prútika, ale určite sa zmení. A keby sa v tej chvíli navonok nič nestalo, nové slobodné pocity pri prepólovaní z veveričky na orla otvárajú nové možnosti.

Veveričke v klietke však treba poďakovať. Cez prirovnanie k nej sme sa totiž naučili ako žiť kvalitnejší život. Alebo pripojiť ďalší krok - oslobodiť veveričku vo svojej mysli, dať jej voľnosť pohybu, slobodu v letu medzi konármi stromov, zeleň, modrú oblohu a slnko. Staro-nové možnosti, o ktoré ju obral ČLOVEK, keď ju zavrel do klietky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, vraj aby diaľnica neskončila v poli

Súčasťou združenia sú aj Strabag, Váhostav a Metrostav.

KOMENTÁRE

Zničia raz naše deti svet?

Do 20 rokov má zmiznúť takmer polovica pracovných miest.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?