Srdciarky

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 18.2.2014 o 12:22 | (upravené 18.2.2014 o 13:02) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  770x

„Ja k tomuto doktorovi chodím už dvadsať rokov," nahla sa nahlas jedna tetka k druhej v čakárni u kardiológa. „Ja tiež," kontrovala jej druhá, „a ešte aj k očnému, neurologičke aj reumatologičke, tiež k obvodnému."

Obe sa poobzerali po ľuďoch mĺkvo čakajúcich na vyšetrenia.  Evidentne boli v miestnosti najstaršie, a teda aj prvé v počte a druhovej rôznorodosti chorôb. Nik z pacientov sa nahlas na ich vyhlásenie neozval. Ďalej si teda vyratávali navzájom diagnózy, strasti na ceste od lekára k lekárovi či plné hrste liekov, ktoré denne sypali do seba.

„Dvadsať rokov k jednému lekárovi a žiaden výsledok?" zhrozila som sa. Hneď mi napadla informácia, že v starej Indii či Číne brali lekári plat za to, že ich klienti boli zdraví. Ak ochoreli, lekár plácu nedostal. „Uf, svoju starobu chcem prežiť inak. RAdostne, šťastne. Takúto prognózu do budúcnosti neberiem," pomyslela som si.

Toto moje rozhodnutie „podporil" aj kardiológ. Keď videl výsledky z merania tlaku a rýchlosť tepu môjho srdiečka, iba konštatoval: „To nie je dobré." A pridal lekárske rady s lekárskym predpisom.

Od karidológa som chvíľu kráčala zdrvená až do upršanej asfaltky. „Všetko závisí od tvojho postoja, dievča," zaznel tichý hlások vo mne. Fakt. Normálne som cítila, ako sa odliepam od asfaltky. S vďakou za tvrdo povedané lekárove slová som sa hneď aj rozhodla, rešpektujúc jeho pokyny.  Po prvé, beriem stopercentnú zodpovednosť za to, ako sa cítim, do vlastných rúk.

Po druhé, tlak a srdiečko sú dosť vážne dôvody na to, aby som prehodnotila vonkajšie tlaky, ktoré tlačia môj tlak nahor. Presne viem, kde ja sama dovoľujem stresu a problémom, aby vstupovali do môjho života. Mením to.  

Po tretie, veľmi vážne sa „rozprávam" so svojím srdiečkom.  Chcem vedieť, v čom mu ubližujem. Verím, že sa spolu dohovoríme, predsa len sme na jednej lodi,  v jednom tele. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

EKONOMIKA

Érsek sa rozhodol, diaľnicu na Trnavu rozšíri na osem pruhov

Proti zmenám sa postavili aktivisti aj Bratislavský samosprávy kraj.


Už ste čítali?