Taký sa ešte nenarodil

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 7.10.2014 o 9:20 | (upravené 7.10.2014 o 11:42) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  799x

Stretli sme sa na železničnej stanici v mestečku stredného Slovenska a príbeh, ktorý rozvila pre mňa neznáma žena, sa týkal žien jej rodu. Neskôr som vetu - Taký sa ešte nenarodil - počula od mnohých ďalších. Takmer rovnaké životné osudy s úplne rovnakým zakončením. Ten prvý je tu:

„Taký sa ešte nenarodil," povedala asi tridsaťpäťročná žena a pozrela na dcérku, ktorá pobehovala po čakárni železničnej stanice. Slovami - taký sa ešte nenarodil - myslela muža, za ktorého by sa  vydala. Jej oči však hovorili niečo iné.  Pozorovala totiž okoloidúcich a najmä muži jej ostávali dlhšie v zornom uhle. Sledovala ich chôdzu, postavu, pohyby a v duchu uvažovala, ktorý z nich by bol vhodným otcom pre jej šesťročnú dcérku. Tá svojho otca nepoznala. Žena totiž otehotnela po bujarej diskotéke, darca úspešnej spermie však vzal nohy na plecia a viac ho nestretla. Stratil sa v tanci života. Rovnako sa vytratil aj jej vlastný otec na začiatku jej života. Tiež bol len darcom úspešnej spermie, keď oprel raz v lete jej mamu o plot. Podobne bola na tom aj jej babka. 

Osud osamotenej ženy s dieťaťom bez otca ako cez kopirák šiel po ženách jej rodu. Ani jedna ho nedokázala zatiaľ zastaviť, pretože si úspešne dedili vetu: „Ešte sa taký nenarodil, ktorý by si ma zaslúžil a za ktorého by som sa vydala.“   Tak sa veta - taký sa ešte nenarodil - stala tisíckrát opakovaným heslom, mantrou žien v jej rodine. Touto vetou „profesionálne“ miatli svoju dušičku. Ich vnútro, ženská podstata túžili po šťastnom živote s partnerom, ich ústa túžbu zakrývali.  A osud vyslovené statočne napĺňal. Keď sa nenarodil, tak sa nenarodil. Ženy ostávali samé. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?