Každý máme svoje strachy či nestrachy

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 9.7.2013 o 21:00 | Karma článku: 6,33 | Prečítané:  643x

Báť sa či nebáť? V priebehu niekoľkých chvíľ som sa stretla s malými strachmi bežného letného dňa. Našla som ich na druhých ľuďoch a vzápätí na sebe. Strach z kliešťov, hadov, zo slobody vlastného psíka.

Strach 1

„Prečo nepustíš svojho psa z vôdzky?" opýtala sa ma priateľka na výlete za hríbmi, kde sa jej psíček motal okolo nás. „Bojím sa, že mi utečie. Je poľovníckym psom a keď chytí stopu, nič nepočuje," odpovedala som. Vzápätí som si však uvedomila, že strach z odbehnutia psa je vo mne. Možno by sa on ani tak nesprával, keby som mu ja dôverovala. Naplno celým svojím vnútrom. Keď do tohto pocitu dorastiem, môjho psíka pustím.

Strach 2

Prečo má moja priateľka v lese na výlete za hríbmi nohavice zasunuté v ponožkách, ruky schované v dlhých rukávoch? Bojí sa kliešťov. Pozriem na svoje holé nohy v šľapkách, odkryté ruky, ľahké tielko. Mne ani nenapadlo chrániť sa pred kliešťami, ona má pred nimi strach. Úsmev. Každá si nesieme životom zatiaľ ten svoj strach.

Strach 3

Na prechádzke okolo Váhu ma upozornila neznáma pani na hady. Vraj pred chvíľou odplašila z chodníka vretenicu. Čo s takouto informáciou? Báť sa? Strachom si nebezpečnú situáciu len privolám. Rozhodla som sa nebáť sa, veď vretenice sú plaché a určite sa odsunú z môjho priestoru do pokoja, kde nechodia ľudia. Tak. Rozhodnuté. Informácia ostala suchou informáciou.

Nestrach 4

Tíšina pri vode, poludnie. Od rána som v lese, žiadneho hada som nestretla. „Tu pri vode a na slniečku majú však hady ideálne prostredie," prebehlo mi mysľou. Nebála som sa, ale pre istotu som pozrela pod nohy. Pri jednej, schovanej len v otvorenej topánočke, skrútená v klbku sa vyhrievala vretenica. Vzdialenosť medzi nami - tri centimetre. Napriek tomu, že som z vlastnej skúsenosti vedela, aké „mrštné" sú vretenice, nezľakla som sa. „Oddychuj, nedaj sa rušiť," prebehlo mi bleskovo mysľou a pomaly, bez strachu, som zdvihla najbližšiu nohu pri hadovi a odkráčala.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?