Po návrate z kómy žije vďačným životom

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 18.7.2013 o 22:31 | (upravené 18.7.2013 o 22:47) Karma článku: 6,72 | Prečítané:  741x

„Zbavila si sa závislosti na partnerovi a otvorila sa ti nová dimenzia lásky," približne takýmito slovami komentoval môj rozpad dlhoročného vzťahu priateľ, ktorý bol dlhý čas v kóme.

Odrazu som mala pocit, že prečítal celé moje vnútro a to, čo som ja nevedela vypovedať slovami, on povedal veľmi jednoducho. V tú chvíľu som vedela, že vie.  „Ty sa cítiš rovnako ako ja, keď som sa vrátil do života," silný pohľad z očí do očí, obaja sme už mali slzy na krajíčku. „Jem pre to, aby som si každé sústo vychutnal, a nie pre to, že som hladný. Zobúdzam sa do dňa, aby som si ho užíval, nie ho len prežíval. Dýcham slobodne a naplno,  uvedomujem si každý nádych, výdych a som zaň vďačný. To robíš teraz aj ty."

Potom sme s ním a jeho ženou, s ktorou má nádherný vzťah, rozvinuli debatu, ako  možno ťažké životné situácie a udalosti premeniť na šance pre šťastný život. Kóma a partnerský rozchod. Možno na prvý pohľad neporovnateľné, no obe situácie veľmi stresujúce. Obaja sme však konštatovali, že nám otvorili novú podobu lásky. Takej, ktorá dáva krídla, ktorá letí k výšinám bez závislosti na inom človeku, bez akejkoľvek inej závislosti.

On, ktorý sa vrátil z rozhrania života a smrti, vidí svoj vzťah k Bohu vo veľkej vďačnosti za všetko, čím môže dnes žiť. Hovorí, že sa nevie modliť, že nemá potrebu zložiť ruky v modlitbe, no podľa mňa sa modlí tou najúprimnejšou modlitbou sveta. Pri jeho pokojných slovách totiž práve vnútorná a úprimná vďačnosť vyznieva ako jeden z najsilnejších pocitov, ktorým možno ďakovať aj vyznávať lásku Bohu, univerzu, vesmíru.

Pozerám do oči mužovi, ktorý mi pripomenul, za čo všetko môžem byť osudu, svojmu životu vďačná. Odpoveď - kompletne za všetko.

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?