Moja dcéra bude chvíľu držať moju ruku, ale celý život moje srdce

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 25.10.2013 o 20:38 | (upravené 25.10.2013 o 20:49) Karma článku: 9,26 | Prečítané:  1712x

„Moja dcéra bude chvíľu držať moju ruku, ale celý život moje srdce. Je týždeň dcér, takže ak máš dcéru, ktorú miluješ, zdieľaj..." Text na červenom podklade prišiel ku mne na sociálnej sieti.

Moje dievčatá mi otvorili nové vnímania.Moje dievčatá mi otvorili nové vnímania.DagmaRA Sarita Poliaková

Netuším, či je práve tento týždeň týždeň dcér. V podstate mi je to jedno, pretože to, čo cítim k svojim dcéram je celoživotný sviatok nevzťahujúci sa len na jeden týždeň. A zdieľam každý deň. Tichú vďaku za to, že prišli ako dar ku mne v manželstve, že aj keď smrť moje manželstvo rozbila, ony ostali ako svetielka. Po manželovom pohrebe ma držali nielen za ruku, ale aj nad vodou. Doslova. Hoci ma smútok priklincoval do samoty, ony ma z nej vyťahovali do hôr k bystrinám. Celé hodiny so mnou presedeli na skalách v potokoch, aby sa tak dokázal môj - náš žiaľ odplaviť.

Už dávno ich detské ruky prerástli do ženských. Majú svoje životy, svoje svetielka, ale vždy sa nájdeme, keď cítime, že sa navzájom potrebujeme. A už sa dotýkam nielen rúk svojich dcér, ale aj rúčok svojich vnučiek. Prežívam jemné záchvevy tepla vo vnútri pri tých dotykoch často podporených slovami: „Starká, vieš..."

Ľúbim ich. Veľmi ich ľúbim a v tomto cite si uvedomujem, že sa cez svoje dievčatá dotýkam budúcich generácii nášho rodu.  Pre mňa je to nový objav, pretože pred tým, ako sa narodili vnučky, som nikdy takto neuvažovala. Teraz vždy, keď cítim vďaku za to, že som dala život dcéram, vidím vo vnučkách  cestičku do budúcnosti. Posielam po nej lásku a všetko to najlepšie zo seba všetkým nasledujúcim generáciám. A v duchu pozorujem, ako sa rozvetvujú a množia.

Najprv idú k dcéram a vnučkám, potom k ich deťom, ktoré sa niekedy narodia, k ich vnúčatám, pravnúčatám, prapravnúčatám... Predstavujem si, že aj keď tu už dávno nebudem, moja láska sa k nim dovinie. Takže nielen moje dcéry ma chvíľu v tomto živote držali či držia za ruku, ale celé generácie mojich potomkov si držím už teraz ja v srdci. Vďaka dcéram.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?