O sile slov

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 14.12.2013 o 23:15 | (upravené 15.12.2013 o 8:59) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  712x

„Boh a ty," napísala liečiteľka tri slová na papier a povedala, že mám všetky možnosti byť bohatá. „Spoj si to - Boh-a-Ty, si bohatý človek, len si bohatstvo neblokuj myšlienkami o chudobe."

V rozhovore či v písanom texte, vždy vnímame silu slov. Vedomo alebo nevedomo.V rozhovore či v písanom texte, vždy vnímame silu slov. Vedomo alebo nevedomo.DagmaRA Sarita Poliaková

Vtedy som prvýkrát nazrela na slová týmto spôsobom a začala v nich vnímať ďalší viditeľno-neviditeľný zmysel. Nielen to, že naši predkovia dali do slov jasnú silu, ktorú nám možno už dávno zavrstvil prach života, ale aj energiu, ktorú na podvedomej či dokonca nevedomej úrovni vnímame všetci. Len si ju nie vždy uvedomujeme.

Kúpili ste si, napríklad noviny či časopis, ktorý ste si pôvodne vôbec nechceli kúpiť? Viete, prečo ste tak urobili? Možno aj pre to, že redaktor, ktorý písal ten-ktorý článok s RAdosťou, RAdosť vložil do slov a ona si vás pritiahla. Alebo - možno niekto práve do vami kúpeného printového média vložil informáciu v slovách, ktorým práve vy porozumiete a ktoré práve vy si  potrebujete v danú chvíľu prečítať. Tie svoje pôvodne plánované noviny či časopis ostali ležať v stánku možno len pre to, že niektorý z redaktorov vložil pri písaní do svojho článku svoj vlastný stres, agresivitu, nepohodu, hnev či nepokoj. A vy tieto emócie, ktorých máte možno  vo svojom živote dosť,  práve v danú chvíľu nepotrebujete.

Pozrime sa slovám na zúbky

Prečo sú nám zvyčajne jednoduché veci sympatické? Jeden z mojich priateľov by vám pošepkal - je v nich duch. JednoDUCHé.

Prečo zložité veci vyvolávajú komplikácie a občas ich ťažko riešime či prežívame? Znovu šepot priateľa - ZLOžité, v zložitosti je zlo žité.

Jaroslav Dušek rád hovorí, že v slove RAdosť sa ukrýva dostatok Slnka, keď RA vnímame ako egyptského boha Slnka. Práve RA ako Slnko bolo dôvodom, prečo sa z Dagmar zrodila u mňa DagmaRA.

Moravský bylinkár Petr Soldan zas hovorí na tému vízie budúCNOSTI, v ktorej by mali hrať prim práve naše cnosti, dobré silné stránky našej osobnosti.

NeMOC - choroba signalizuje, že sme stratili moc nad svojím telom. Nemáme nad ním moc. Ono si potrebuje buď oddýchnuť, zastaviť nás, prinútiť rozmýšľať, alebo spomaliť, tak nám vezme moc a my, ak ho dokážeme poslúchať, šup do postele. Ak ho neposlúchneme a aj v NE-MOCi chceme pokračovať v zabehanom a stresovom rytme, pošle nám ďalšiu alebo silnejšiu ne-moc, aby sme zistili, čo to je nemať moc, a konečne sa zastavili. Darmo budeme argumentovať, že rodina nás potrebuje, že v práci si bez nás neporadia, že teraz naozaj nie... v ne-moci sme bez moci rozhodovať.

Podobne sa s nami zahráva aj energia slova bezMOCnosť. Občas sa dostávame do situácií, keď nám akoby okolie, prostredie či iní ľudia berú moc a sme odrazu bezmocní. Hovorím akoby, lebo aj bezMOCnosť k nám príde len preto, aby nás niečo naučila a len my sami máme v rukách nástroje, ako z bezmocnosti urobiť mocnosť. Keď sa totiž nad bezmocnosťou dokážeme nadýchnuť, dokážeme hľadať nové ďalšie možnosti, ako nebyť bezMOCní.

Beháme medzi hlavou a srdcom? Chvíľu pracuje náš rozUM, chvíľu vnímame svoje poCITy. Mali by byť v rovnováhe, no dokážeme ich v nej udržať? Matrix, okolitý svet, stavia viac na rozume, logike, bez pocitov, citov je však svet menej farebný.

Vlastné mená dávajú úlohy

Čo nám hovoria vlastné mená? Slovníky na ich výklad povedia niečo o pôvode a symbolike mien. My v nich však môžeme aj podľa skladby hlások nájsť pre seba úlohu alebo objaviť v nich skrytý symbol. Pohráme sa s tým?

Napríklad môžeme na ne pozrieť aj takto: JAROslav, JAROslava nesú v mene JAR, silu k novému životu, silu na všetko, čo tvoria. Ak ju však nemajú, majú možnosť vďaka menu ju nachádzať a meniť svoje kvality, aby boli prieraznejší, životaschopnejší.

MiroSLAV, VeliSLAV a všetky ďalšie mená s príponou SLAV či v ženskom prevedení SLAVa hovoria, napríklad podľa Štúrovcov, o príslušnosti k Slovanom. Môžeme ich však interpretovať aj tak, že si uvedomujeme potrebu ich nositeľov nejakým spôsobom vyniknúť, byť jedinečným, originálnym, byť na očiach, byť slávnym a nezapadnúť medzi sivé myšky. Niekedy potreba vyniknúť ide do plusov, ale niekedy aj do mínusových vlastností, to znamená, že nositeľ tohto mena môže zaujať aj negatívnym konaním.

VladiMÍR či DrahoMÍRa nosia pokoj, mier, sú šíriteľmi dobrej pohody, alebo na druhej strane potrebujú sa k tejto kvalite dopracovať.

Rovnako sa aj na ďalšie mená môžeme  pozrieť týmto spôsobom: DUŠAn, DUŠAna, MILAn, MILOslava, BOŽEna, CTIbor, DARina, DOMinik, EVITA, IzaBELA, DobroMILA, BožiDARa...

Otváram dvere hre s energiou písmen, slov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?