Taký sa ešte nenarodil

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 7.10.2014 o 9:20 | (upravené 7.10.2014 o 11:42) Karma článku: 7,28 | Prečítané:  835x

Stretli sme sa na železničnej stanici v mestečku stredného Slovenska a príbeh, ktorý rozvila pre mňa neznáma žena, sa týkal žien jej rodu. Neskôr som vetu - Taký sa ešte nenarodil - počula od mnohých ďalších. Takmer rovnaké životné osudy s úplne rovnakým zakončením. Ten prvý je tu:

„Taký sa ešte nenarodil," povedala asi tridsaťpäťročná žena a pozrela na dcérku, ktorá pobehovala po čakárni železničnej stanice. Slovami - taký sa ešte nenarodil - myslela muža, za ktorého by sa  vydala. Jej oči však hovorili niečo iné.  Pozorovala totiž okoloidúcich a najmä muži jej ostávali dlhšie v zornom uhle. Sledovala ich chôdzu, postavu, pohyby a v duchu uvažovala, ktorý z nich by bol vhodným otcom pre jej šesťročnú dcérku. Tá svojho otca nepoznala. Žena totiž otehotnela po bujarej diskotéke, darca úspešnej spermie však vzal nohy na plecia a viac ho nestretla. Stratil sa v tanci života. Rovnako sa vytratil aj jej vlastný otec na začiatku jej života. Tiež bol len darcom úspešnej spermie, keď oprel raz v lete jej mamu o plot. Podobne bola na tom aj jej babka. 

Osud osamotenej ženy s dieťaťom bez otca ako cez kopirák šiel po ženách jej rodu. Ani jedna ho nedokázala zatiaľ zastaviť, pretože si úspešne dedili vetu: „Ešte sa taký nenarodil, ktorý by si ma zaslúžil a za ktorého by som sa vydala.“   Tak sa veta - taký sa ešte nenarodil - stala tisíckrát opakovaným heslom, mantrou žien v jej rodine. Touto vetou „profesionálne“ miatli svoju dušičku. Ich vnútro, ženská podstata túžili po šťastnom živote s partnerom, ich ústa túžbu zakrývali.  A osud vyslovené statočne napĺňal. Keď sa nenarodil, tak sa nenarodil. Ženy ostávali samé. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?