Keby mali všetci ľudia v srdci šťastie...

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 1.8.2015 o 0:29 | Karma článku: 4,86 | Prečítané:  865x

Keď som si sadla do hamaky, cvrčky odušu cvrlikali.  Trochu som očakávala, že to bude iná hudba, keď je neskorý večer v spojení s druhým splnom v tomto mesiaci, ale oni si po svojom ako vždy. Zakutrila som sa teda hlbšie do svetra.

Malo to jediný dôvod - pod Tatrami je aj napriek poslednému júlovému, teda letnému, večeru zima. Bola som odhodlaná ostať vonku čo najdlhšie a nočne si oddýchnuť vo svite Luny.  Mysľou mi však bežali myšlienky o práve pozorovanom mierne poslpnovom Mesiaci. Koľkí ľudia na svete v túto chvíľu pozerajú do žiariaceho kotúča? Idú ich priania do výšin? Aké sú? Všetci sú v očakávaní, aká noc ide? Hovorí sa o Modrom Mesiaci, silnom splne, zvláštnej noci... Mám tu len tak sedieť, hojdať sa a čakať, ako bude splnová Luna na mňa pôsobiť?  Môžem. Rozhodnem sa však inak. Chcem prispieť k sile dnešnej noci.

Čo si želám ja? Byť šťastná. Môžem toto želanie poslať do sveta s tým, aby boli šťastné všetky bytosti? Jasné, že môžem. Presne toto totiž môže byť mojím príspevkom k zázraku dnešnej noci. Šťastie všetkým ľuďom.

Som šťastná, a tak šťastie želám svojim milým najbližším - keď sú aj oni šťastní, náš svet si spieva.

Želám šťastie svojim priateľom, známym, susedom, všetkým ľuďom, ktorých som dnes stretla - keď budú aj oni šťastní, náš spoločný svet si spieva.

Želám šťastie všetkým ľuďom, ktorých som v živote poznala - keď sú aj oni šťastní, náš veľký svet si spieva.

Želám šťastie všetkým ľuďom, ktorí žijú na tejto Zemi - keď sú aj oni šťastní, celá Zem si spieva.

Želám šťastie celému Vesmíru - keď je aj on šťastný, sme všetci šťastní a naše srdcia spievajú.

Pozerám do tváre Luny na oblohe a usmievam sa. Tu, spod tohto stromu, z tejto hamaky som si objala v šťastných myšlienkach celý svet, celé svety. To je môj dielik do silného, zázračného, júlového druhého splnu.

A Luna sa zhora plná usmieva. Múdro usmieva. Cvrčky už dávno išli spať a ona vie svoje - keby mali všetci ľudia v srdciach šťastie, bol by svet šťastný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

DOMOV

Prišla učiť angličtinu, takmer pre políciu nedostala víza

Pred cudzineckou políciou ľudia čakajú hodiny, často aj v noci.


Už ste čítali?