Od Nového roku k januárovému splnu v Rakovi

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 1.1.2017 o 14:31 | Karma článku: 3,75 | Prečítané:  1375x

Rok 2016 zavrel svoje brány, no mnohé témy, ktoré otvoril jednotlivým slnečným znameniam, plynú do roka nového s tým, že vždy niečo končí a niečo začína. Každý deň je výnimočný, každá bytosť je jedinečná.

Pre mňa sa v roku 2016 veľmi výrazne spojili etikoterapia, astrológia a joga. Tri oblasti, ktoré otvárajú svojím spojením nové možnosti, ako spracovať v sebe témy svojho života. Takže nech sa páči - ETIKOastroLOGICKÝ horoskop na ceste od 1. januára do splnu  12.1.

ETIKOastroLOGICKÉ mandaly sú zhotovené pre jednotlivé znamenia zverokruhu aj so záverečným námetom na stíšenie - meditáciu. Pripravím ich každý mesiac na spln a potom aj na nov s tým, že budú šité na mieru jednotlivým znameniam. Od splnu po spln môžeme spolu rásť spracovaním toho, čo nám do života prichádza. Keďže sa otvára nový rok, na začiatku každého znamenia je teraz aj napojenie na rok predchádzajúci. 

 *******

BARAN. V minulom roku ste intenzívnejšie pracovali na zmenách. Mali ste dve možnosti – ísť dobrovoľne alebo sa nechať do nich „dotlačiť“ vonkajšími okolnosťami. Ak ste, Barani, pripravovali pre svoje zmeny pôdu, ak ste ich prijímali a spolupracovali  na ich realizácii, to znamená šli ste v prúde, máte teraz techniku práce so zmenami vo vlastných rukách. Tendencia zmien totiž pokračuje aj v roku 2017, planéta Saturn sa ešte stále pohybuje v znamení Strelca. Vám v novom roku otvára priestor aj na zmeny smerom do zahraničia, vzdelávania, komunikácie s inštitúciami, financií a vyžaduje aj pohľad do vzťahov. Koncom roka 2017 sa Saturn presunie do znamenia Kozorožca a zmení témy. Čo však môže prinesieť Baranom január 2017? Spln 12.1 v Rakovi otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. Je ideálny čas niečo urobiť pre podporu vzťahov v rodine a vášho partnerského vzťahu. Naučiť sa aktívne počúvať. Ako to urobiť? Ak niekoho počúvate, otočte sa k nemu a bez hodnotiacich myšlienok či postojov ostávajte v priestore počúvania. Občas si môžete overiť porozumenie otázkou. Najmä starší členovia rodiny, rodu ocenia vašu snahu počúvať. Ňou im totiž preukazujete pozornosť, pochopenie, lásku. Viete prebrať zodpovednosť za to, ako funguje vaše partnerstvo? Nie on/ona, ale vy, vy, vy. V tomto období sa totiž môžete zdať partnerovi ako bojovník, útočník. On vás tak môže cítiť, hoci vy budete tvrdiť, že ste v pohode. Netlačte na pílu ani v oblasti sexu. Pamätajte, že vonkajší svet je odrazom vášho vnútorného. Ak počujete o sebe, že bojujete či útočíte, stíšte sa, prosím, na chvíľu a hľadajte v sebe boj i útok. Ich hroty môžu byť otočené aj proti vám. Januárový spln možno nasmeruje vaše pohľady na vlastnú starobu, spiritualitu i schopnosť prijať samotu.  Téma januárovej meditácie pre Barana: Udržiavam kvalitné vzťahy so všetkými členmi rodiny. Ak sa v rode vyskytli krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Mám všetky dary na to, aby som úlohu zvládol.

*******

BÝK. Rok 2017 bude pokračovať v témach, ktoré ste si rozpracovali už vlani. Planéta Saturn sa ešte takmer celý rok bude pohybovať v znamení Strelca. Saturn je prísny a láskavý učiteľ, Strelec dáva optimizmus a vhľady do cieľov.  Vám v novom roku otvára priestor aj na „upratovanie“ všetkých záležitostí týkajúcich sa vlastnenia. Ide o vlastnenie hmotného majetku, pôdy, nehnuteľností, teda všetkého materiálneho, čo sa vás ako Býka bytostne dotýka. Čím skôr si v týchto oblastiach urobíte poriadok, tým skôr pôjdete do pokoja. Koncom roka 2017 sa Saturn presunie do znamenia Kozorožca a zmení témy. Čo však môže prinesieť Býkom január? Spln 12.1 v Rakovi otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. Býk si však uvedomuje, že aj on sám je sebe domovom, že celú rodinu, celý rod má v sebe. Okrem toho spln vám posvieti aj na spiritualitu. Ako ste na tom s vierou? Dôverou? Pokorou?  Téma januárovej meditácie pre Býka: Som dieťa vesmírnych energií napojené na najvyššie sféry. Som človek, ktorý sa zodpovedne stavia k svojmu životu a dedičstvu predkov.

*******

BLÍŽENCI. V minulom roku ste intenzívnejšie pracovali na sebapresadzovaní, sebadôvere, sebahodnote. Váš rok 2017 tieto témy ponesie ďalej. Planéta Saturn sa totiž od roku 2015  pohybuje v znamení Strelca a ostane v ňom takmer do konca roku 2017. Saturn je prísny a láskavý učiteľ. Ako ste jeho sebarozvíjajúce úlohy doteraz zvládali? Ako ste zvládli osobný rozvoj? Popracovali ste v uplynulom roku na osobnom raste? Pokojne môžete pokračovať aj v roku 2017. Možností je veľa. Napríklad od štúdia literatúry cez rôzne semináre, kurzy, školy. Vynikajúcou možnosťou je aj schopnosť ostať bdelým človekom a učiť sa na reálnych situáciách v reálnom živote. Každý problém brať ako príležitosť na rast, každú chybu ako na možnosť meniť veci, situácie, postoje. Až koncom roka 2017 sa Saturn presunie do znamenia Kozorožca a zmení témy. Čo môže priniesť Blížencom január? Spln 12.1 v Rakovi otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. Komunikujte so všetkými  členmi rodiny, buďte vy jej spájajúcim členom. Spojenie je láska. Láska je spojenie. Spln vám dáva väčšiu možnosť vnímať seba ako súčasť rodiny, rodu a nasmeruje vás aj k vlastnej hodnote. Teda znovu téma, ktorou sa Blíženci už nejaký mesiac zaoberajú. Spln v Rakovi ich však doslova žiada, aby sa zamerali viac na seba. Téma januárovej meditácie pre Blážencov: Udržiavam kvalitné vzťahy so všetkými členmi rodiny. Ak sa v našom rode vyskytli nejaké krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Prijímam smrť ako prirodzenú súčasť života.

*******

RAK. Zdravie, partnerské vzťahy a vzťahy s potomkami budú hlavnými račími témami roku 2017.  Samozrejme, všetko so všetkým súvisí, pohnete jednou témou, pohne sa niečo v každej. Spln 12.1. v Rakovi otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. Je ideálny čas niečo urobiť pre ich podporu.  Navyše, Rak ovplyvňuje žalúdok, dvanástnik, hruď, mliečne žľazy a trávenie, a tak lásku k rodine v tomto čase môže každá žena posilniť cez jedlo. Viete, prečo sú často buchty od starkej lepšie ako od mamy? Starká do nich už pri miesení cesta každým ťahom varechy pridáva svoju lásku k vnúčatám, deťom, svoje radostné očakávanie na ich príchod. Pridáva i predstavu, ako budú buchty fantasticky chutiť jej milým. A chutia. V tejto súvislosti si skúsme ešte uvedomiť spojenie znamenia Rak a mliečnych žliaz. Mliečne žľazy sú o výžive i sile, zdraví, spokojnosti a raste. Tieto hodnoty prichádzajú k dieťatku cez dojčenie. Dostáva výživu, je spokojné, šťastné, sú naplnené jeho potreby. Práve v tejto oblasti je žena nezastupiteľná – vyživuje svoju rodinu. Spln v Rakovi je teda i o výžive, ktorú žena poskytuje svojej rodine. Dospelí si v dňoch okolo splnu môžu naplánovať zážitkové chvíle so svojimi deťmi. Skúsite prebudiť svoje vnútorné dieťa, aby ste sa so svojimi deťmi vedeli hrať, smiať, tvoriť? Spln v Rakovi je totiž aj o deťoch a často najkrajším a najväčším darčekom pre ne sú spoločné chvíle. Posilnia najmä vzájomný vzťah medzi rodičmi a deťmi. Jeho intenzitu a správnosť nám preverí obdobie puberty našich detí. Možno v tomto období vám prídu do života noví ľudia akoby náhodou a budete potrebovať prejaviť empatiu a súcit. Ustriehnite si však svoje pocity. Prejavujte súcit, nie ľútosť. Ľútosť totiž sťahuje z energie a ubližuje ľutujúcemu i ľutovanému. Súcit oboch podporuje v raste. Napríklad aj do múdrosti, krásy, pokoja v duši. Téma januárovej meditácie pre Raka: Podporujem svoj rod v raste. Ak sa v našom rode vyskytli nejaké krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Mám otvorené dvere do vzdelávania i cestovania.

*******

LEV. Rok 2017 bude pokračovať v témach, ktoré ste si rozpracovali už vlani. Planéta Saturn sa ešte takmer celý rok bude pohybovať v znamení Strelca. Saturn je prísny a láskavý učiteľ, Strelec dáva optimizmus a vhľady do cieľov. Akéže to témy sú rozpracované a v čom budete pokračovať? Deti, tvorenie, partnerské vzťahy – sexualita, plus ešte pokoj v rodine.  Keď pozrieme na témy z energetického hľadiska, ide o druhé energetické centrum, o druhú čakru. Od nášho postoja k témam i pochopenia funkcií druhej čakry závisí, či budeme hovoriť životu áno a pracovať na svojom šťastí a radosti, alebo mu hovoriť nie a dole nás budú ťahať negatívne emócie i pocit viny. Aj o tom totiž je druhé energetické centrum. V roku 2017 sa Levom otvárajú aj možnosti ukončiť nefunkčné vzťahy, otvoriť nové. Týka sa to osobných i pracovných vzťahov. Zmeny v tejto oblasti sú na obzore. Pripraveným šťastie praje, a tak sa už v začiatku nového roku pripravte na zmeny. Netreba nič zvláštne robiť, len sa otvoriť životu, prijímať ho so všetkým, čo prináša, a ísť v jeho prúde. Spln 12.1. v Rakovi otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. Je ideálny čas niečo urobiť pre ich podporu, pre teplo rodinného krbu, pre teplo v rodine. Lev je ohnivé znamenie, január by nemal schladiť jeho vyžarovanie. Ako ste na tom s partnerským vzťahom? Ak vám na ňom záleží a je výživný pre obe strany, posilňujte a podporujte ho svojou úctou, láskou, rešpektom. Ak máte pocit a vnútornú istotu, že vzťah doslúžil, máte možnosť niečo v ňom meniť. Samozrejme, meníme v svojom živote, v sebe, nechceme meniť partnera. Téma januárovej meditácie pre Leva: Naprávam krivdy svojich predkov. Ak sa v našom rode vyskytli nejaké krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Mám otvorené dvere do písania a hovorenia.

*******

PANNA. Planéta Saturn sa od roku 2015 pohybuje v znamení Strelca a bude v ňom až takmer do konca roka 2017. Toto spojenie vám vynieslo do centra pozornosti najmä bývanie a potrebu mať pokojný a harmonický domov. Stihli ste ho od roku 2015 vybudovať? Saturn je totiž láskavý, ale veľmi prísny učiteľ. Zvyčajne neodpúšťa, klepne po prstoch a navyše dáva ďalšie úlohy. Panny, ako ste na tom  so ženami okolo vás i so ženami vášho rodu? Je všetko v poriadku? Ste s nimi šťastní, šťastné? Nejde len o intímne partnerské vzťahy, v hre sú všetky takzvané „ženské“ rodu, rodiny. Ak máte pocit, že niektorá z nich vytvára problémy, pozrite sa do seba. Je vaším zrkadlom. Samozrejme, ak vycítite, že sa v rode diali nejaké neprávosti, dostali ste domácu úlohu do tohto života rod, rodinu vyčistiť. Čo v tomto smere neurobíte vy, „zdedia tieto domáce úlohy“ vaše deti. Čo v tomto smere urobíte vy, o to ľahšie to budú mať ony. Nie sme totiž odtrhnutým vozňom v živote. Sme jedným článkom dlhočíznej reťaze zrodení. Vo svojich bunkách, srdciach, duši si nesieme všetky generácie predkov a pripravujeme pôdu všetkým generáciám potomkov. Sila, však?  Spln je 12.1. v Rakovi a otvorí hneď na začiatku nového roku tému detí. Buď tých, ktoré už máte vo svojom živote, alebo tých, ktoré prídu. Viete, že deti sú dary karmy? Prijmime ich s úctou, rešpektom a láskou. Viete, že karmické dary sú aj vo vzťahoch s priateľmi? Hýčkajte si ich. S dobrými vzťahmi totiž súvisí aj zdravie. Panna o tom vie svoje, jej je vlastný zdravý životný štýl. Pozor však na preháňanie. Naozaj netreba hľadať bolesti či choroby tam, kde nie sú. Naše telá sú múdre, vedia, kedy cez zdravotné problémy potrebujeme upozornenie. Vedia, kedy nás nechať v pohode, lebo sme v pohode. Najmä druhá polovica mesiaca viac vynesie na povrch tému zdravia. Téma januárovej meditácie pre Pannu: Naprávam krivdy svojich predkov. Ak sa v našom rode vyskytli nejaké krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Som schopný a úspešný človek.

*******

VÁHY. Čo vám prinesie rok 2017? Ak ste zvládli témy planéty Saturn v znamení Strelca, v ktorom je Saturn už od roku 2015, máte odškrtnuté. Zvládli ste vzdelávanie? Rodinu? Svoju kariéru? Odfajknuté. Treba otvoriť ďalšie témy v novom roku. Cestovanie za hranice všedných chvíľ. Vzťahy s ľuďmi, ktorí vám prichádzajú do života akoby „náhodou“. Plodné obdobie tvorivosti, kariéry, práce, nových možností vám až do začiatku októbra bude prinášať planéta Jupiter. Hups do jej náručia a tvorte, vytvárajte, podnikajte, budujte kariéru, otvorte sa, kráse, umeniu, ale aj financiám. Univerzum vám otvorilo roh hojnosti.  Spln je 12.1. v Rakovi a otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. V užšom slova zmysle Váham vysype aj karmické úlohy práve v oblasti služby rodine, služby svojmu rodu. Najmä však karmické dlhy. Čo nezvládli vaši predkovia vo svojich životoch, kde zlyhali, čo nedokázali dokončiť, kde urobili prešľapy? Práve tieto oblasti sa pootvoria a je na vás, na vašich postojoch, ako ich budete zvládať. Veľmi dobrá rada na čokoľvek – nech by sa otvorili akékoľvek dvere karmických dlhov, ku všetkému možno pristupovať s láskou. S otázkou – ako by to urobila láska? Láska je spojenie. Láska je radosť. Láska je harmónia. Láska je odpoveď. Ako poznáme, že ide o karmické úlohy? Stačí sa pozrieť do rodiny, rodu, aké udalosti, situácie, prežívania sa v nich opakujú a máme to. Môže sa stať, že najmä v druhej polovici mesiaca mať všetkého dosť a rozhodnete sa ísť za hranice všedných chvíľ. Choďte. Prečistíte si hlavu a pripravíte sa na hojnosť a úspešnú tvorivú cestu. Tá sa pred vami črtá. Najmä tvorivá.  Téma januárovej meditácie pre Váhy: Udržiavam kvalitné vzťahy s priateľmi i so všetkými členmi rodiny. Ak sa v našom rode vyskytli nejaké krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Som úspešný človek.

*******

ŠKORPIÓN. Rok 2017 otvorí karmické brány do nezvládnutých tém rodiny, rodu. Čierna Luna, karmický bod horoskopu, totiž bude v januári a februári stáť práve v Škorpiónovi. Prinesie témy nedostatočných kontaktov s deťmi, silnej manipulácie, silných emócií, sexu, témy ukončovania, smrti, prekážok, ale aj nových možností v práci. Za všetkými témami sú hlboké osobné príbehy. Dôležité však je pochopiť ich energiu a vyčistiť, presvetliť rod. Príbehy sú spôsobom učenia sa. Cez ne môžeme v hmotnom svete konať, vyvíjať sa, rásť. Sú lakmusovým papierikom, ktorý hovorí, ako ideme životom a či ideme správne. Ak cítime nepríjemné pocity, dokonca sa staviame do odporu, ozvali sa nezvládnuté témy rodu. V roku 2017 bude vhodné podporiť aktívne aj zdravý životný štýl, byť v psychickej i fyzickej pohode. V prvej polovici roka posilniť všetko dobré a správne v sebe; uzavrieť to, čo oslabuje. Pripravíte si tak, Škorpióni, priestor na veľmi úspešné chvíle v druhej polovici roka.  Spln je 12.1. v Rakovi. Aj vám otvára dvere do tém okolo rodiny a rodu v najširšom slova zmysle. V užšom slova zmysle vysype i karmické úlohy práve v oblasti služby rodine, služby svojmu rodu. Najmä však karmické dlhy. Slnko bude v konjukcii s osudovou planétou Pluto, a tak vás čaká  dôležité rozhodnutie. Možno smerom k nejakej žene rodu, možno v oblasti bývania, domova. Ak vás chytia cestovateľské chúťky, máte možnosť zbaliť kufre  a vyraziť do sveta. Január – nejanuár, svet je otvorený, možnosti veľké. Téma januárovej meditácie pre Škorpióna: Som otvorený vesmírnej hojnosti. Nájsť cestu k šťastiu, zvládnuť vlastnenie, to sú moje úlohy.

*******

STRELEC. Nabehli ste už v roku 2015 na zmeny a váš život sa stal jedným meniacim sa kolotočom. Užijete si túto jazdu ešte aj v novom roku. Nie je to dobré, ani zlé. Je to tak, ako to je. Planéta Saturn sa totiž pohybuje znamením Strelca a spolu vám naordinovali osobnú premenu; vlastne – vy ste si ju pripravili v súlade s vesmírnymi energiami. Zmeny majú tendenciu prichádzať aj v roku 2017, môžu vás výrazne podporovať v raste. Niekde neostane kameň na kameni, niekde zmeníte smer, niekde si znesiete modré z neba do bežného života. Strelci sú silné bytosti, hneď ich len tak niečo nezloží na kolená. Do kolien by ste sa však mali naučiť ísť dobrovoľne v rámci svojej vnútornej pokory. Popri tom si uvedomiť, že viete strieľať odboku slovami a v zápale hovoru ubližovať. Naučíme sa v novom roku poznať hodnotu a silu slov tak, aby sme volili na správnom mieste správne slová? S pokorou i úctou ísť aj do priateľstiev. V oblasti priateľstiev sa vám otvorili dvere už v minulých mesiacoch. V tejto chvíli je jedno, či máte tri roky, pätnásť alebo sedemdesiat, priateľstvá prichádzajú s rovnako silnou intenzitou do vášho života. Sú požehnaním, užívajte. Pripraveným šťastie praje. Na čo sa má Strelec pripraviť? Na návrat Čiernej Luny, karmického bodu horoskopu. Od februára bude v znamení Strelca a Strelcom otvorí dvere do nespracovaných ich vlastných karmických tém i tém rodu. Čo to znamená? Môžu vyjsť na povrch napríklad tiene,  niečo, čo ste dlho potláčali, nechceli o tom počuť, vidieť to, riešiť. Strelci, máme mesiac na to, aby sme sa vnútorne na riešenia pripravili – bude to fajn obdobie, ktoré nás môže posunúť vpred a podporiť v raste. Teraz všetko čistiť, čistiť, čistiť. Čisto ísť do všetkých situácií i vzťahov. Spln je 12.1.v Rakovi a bude o financiách a investíciách. Posvieti aj do partnerských vzťahov, komunikácii a sebahodnoty. Téma januárovej meditácie pre Strelca: Som otvorený kvalitným partnerským a pracovným vzťahom. Uvedomujem si návrat Čiernej Luny a som pripravený čisto riešiť doteraz nespracované úlohy svoje i rodu.

*******

KOZOROŽEC. Minulé obdobie bolo pre vás obdobím rekapitulácie, môže pokračovať aj v roku 2017. Planéta Saturn sa ešte takmer celý rok bude pohybovať v znamení Strelca. Saturn je prísny a láskavý učiteľ, Strelec dáva optimizmus a vhľady do rekapitulácie i do cieľov.  Vám v novom roku otvára priestor aj čistenie karmy rodu. Čierna Luna, karmický bod horoskopu, sa totiž ešte takmer do konca februára bude nachádzať v Škorpiónovi, a tak môže otvárať hlboké témy z osobnej histórie vašej rodiny, vášho rodu. V stíšení sa vám môžu otvárať regresné príbehy vašich predkov, ktorých energiu v nejakej podobe máte spracovanú či nespracovanú vo vlastnej rodine. Spracované témy cítite ako radosť, ľahkosť v plynutí. Nespracované témy sú prekážkami, sú dôvodom na vaše neprijatie či dokonca odpor. Viete, že v odpore ste odporní? Tak šup zas do pohody, pozrieť sa na problémy v rodinách z nadhľadu a uvedomiť si, že všetko, čo vás rozčuľuje, to sú témy na domácu úlohu do vášho života. Jednou z nich sú napríklad aj vzťahy nielen v rodine, ale i s ostatnými ľuďmi, ktorí vám prichádzajú do života akoby náhodou. Medzi nich patria i súrodenci. Aké máte s nimi vzťahy? Dobrým prostriedkom na ich vyjasnenie je správna, láskavá a otvorená komunikácia.   Spln 12.1. v Rakovi otvára nielen témy okolo rodiny z pohľadu karmy, ale i otázky filozofovania nad životom a smrťou, potrebu ukončovania niektorých vzťahov i situácií. Možno sa vynoria aj otázky okolo dedičstva, najmä toho, ktoré vlastníte s niekým iným. Ako ste na tom so vzdelávaním?  Slnko osvetľuje i túto oblasť, a tak zvážte, či je pre vás čas na získavanie nových vedomosti či zručnosti. Téma januárovej meditácie pre Kozorožca: Žijem v priateľskom vesmíre. Som obľúbený v spoločnosti.

*******

VODNÁR. Aké témy čakajú na vás v roku 2017? Možno klasika: diaľky, hravosť, zábava, vzťah medzi vašou zodpovednosťou a nezodpovednosťou alebo do akej miery dokážete situácie brať vážne či ich zľahčovať. Možno to až taká klasika pre vás nie je. Najmä vzťah medzi zodpovednosťou a nezodpovednosťou je vhodné preskúmať. Ak počujete zo svojho okolia, že ste nezodpovednou bytosťou, skúste nejsť do odporu. Naopak, prijať informáciu a zamyslieť sa nad tým, či skutočne preberáte zodpovednosť za všetko, čo konáte. Spln je 12.1. v Rakovi bude dobrou príležitosťou preskúmať práve oblasť zodpovednosti vo vašom živote. V dňoch okolo splnu si môžete vedome posvietiť na kariéru, vzťahy k ostatným ľuďom, pozrieť sa, ako ste na tom s nehou i potrebou vyniknúť. Téma januárovej meditácie pre Vodnára: Som silná osobnosť a dokážem zvládnuť akúkoľvek situáciu.

*******

RYBY. Rok 2017 bude pokračovať v témach, ktoré ste si rozpracovali už vlani. Planéta Saturn sa ešte takmer celý rok bude pohybovať v znamení Strelca. Saturn je prísny a láskavý učiteľ, Strelec dáva optimizmus a vhľady do cieľov.  Vám v novom roku otvára priestor aj na „upratovanie“ všetkých záležitostí týkajúcich sa rozjasňovania tém, situácií, posvietenie si do vlastných tieňov a do „pivníc“, v ktorých máte momentálne ešte tmu. Jednou z tém môže byť aj karma rodu, to jest dôsledky situácií, ktoré vaši predkovia nezvládli vo svojich rodinách a vy ste si ich priniesli do života ako vzorce rodu, rodiny. Ony sa však nestratili. V nejakej podobe ich máte vy vo svojich rodinách a teraz je možnosť ich vyčistiť. Navyše aj spln 12.1. v Rakovi našepkáva, že treba splatiť karmické dlhy v oblasti priateľstiev. Ako? Správať sa k rodinným príslušníkom i priateľom s úctou, rešpektovať ich potreby i danosti, mať hranice i dávať hranice najmä v mužsko-ženských vzťahoch. Správny muž vždy vie, ako postaviť hranice vo vzťahu tak, že žena sa v nich môže cítiť bezpečne a môže si plniť vo vyhraničenom priestore svoje ženské záležitosti. Ak muž nevie dať hranice, zneisťuje ženu, ona necíti bezpečie a často potom preberá mužskú rolu v živote alebo odchádza zo vzťahu.  Že vám naložili veľa a zodpovedných úloh z rodu? Začnite malými krokmi. Všimnite si napríklad, kto alebo čo vás vo vlastnej rodine vnútorne hnevá a dostáva do nepohody, nepokoja, hnevu. Tam, kde reagujete na situácie v rodine podráždene, tam sú nevyriešené rodové záležitosti a je vašou úlohou teraz nimi pohnúť. Nie je to  povinná úloha. Treba si však uvedomiť, že vy nie ste odtrhnutým vozňom v reťazi vášho rodu a čo z rodovej karmy nevyriešite vy, budú neskôr riešiť vaši potomkovia. Alebo by platilo u vás – po mne potopa? Verím, že nie. Verím, že máte vo svojich rukách silu očistiť rodinu, rod od záťaží.  Téma januárovej meditácie pre Ryby: Udržiavam kvalitné vzťahy so všetkými členmi rodiny. Ak sa v našom rode vyskytli nejaké krivdy, hnev či nespokojnosť, je mojou úlohou rod vyčistiť do takej miery, ako to pôjde. Som schopný človek.

*******

Šťastlivo na ceste od splnu po spln nám prajem. Malé zastavenie si pripravíme v januári ešte pred novom, ktorý bude 28. januára vo Vodnárovi a ktorý nás môže naštartovať do určitých zmien.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Štát v službách smerákov: najprv prídu hrubokrkí, po nich grófka Rošková

Farmári z východného Slovenska hovoria o bezpráví a o strachu. Šíriť ho má organizovaná skupina za asistencie policajtov a štátnych úradov.

EKONOMIKA

Ceny bytov sú vysoké. Oplatí sa ešte nehnuteľnosť kúpiť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?