Aké témy môže otvoriť januárový nov jednotlivým znameniam?

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 26.1.2017 o 0:00 | Karma článku: 2,05 | Prečítané:  533x

Pri nove sa dostáva Luna pred Slnko, obidve planéty stoja v rovnakom znamení mandaly - kruhu zvieratníka a spoločne pôsobia na Zem.

Luna a Slnko vychádzajú a zapadajú takmer súčasne, preto je noc tmavá a Lunu by sme v tomto čase na oblohe márne hľadali. Nov je po splne druhou možnosťou v mesiaci na držanie pôstu. Efekt tohto pôstu je intenzívnejší a výrazne posilňuje zdravie, ak si dáme týmto smerom zámer svoje zdravie skutočne podporiť. Prevencia zadarmo. Príťažlivé sily Slnka a Luny v nove totiž pomáhajú z tela uvoľniť škodlivé látky, organizmus sa detoxikuje, čistí. Pri pôste treba veľa piť, aby sa škodliviny vyplavovali. Ak je nov súčasne vo vašom slnečnom znamení, držte pôst s vnútorným stíšením. A teraz nazrime do jednotlivých znamení s tým, aké témy môže otvoriť januárový nov 28.1. vo Vodnárovi.

***

BARAN. Nov 28.1. vo Vodnárovi vám prinesie tému skĺbenia rodiny a kariéry. Akoby odkaz splnu pokračoval ďalej a k rodine priberie aj kariéru a priateľov. Akou hodnotou je pre vás rodina? Akú hodnotu má pre vás kariéra? Akú priatelia? Nech sa páči – sú to zaujímavé otázky na meditatívne stíšenie.

***

BÝK. Nov 28.1. vo Vodnárovi vytiahne i tému partnerských vzťahov. Možno už nejaký čas cítite potrebu mať blízkeho človeka a je jedno, či máte alebo nemáte stáleho partnera. Túžite po blízkosti duší. Trochu vaše mať blízkeho človeka upravím na byť s blízkym človekom. U vás totiž sloveso mať predstavuje vlastnenie, prisvojovanie si a do istej miery aj manipuláciu, a tak bez toho, aby ste si uvedomovali, že vo vzťahu partnera „dusíte“, môžete ho naozaj dusiť. Potom sa mu ťažko s vami dýcha, ťažko s ním neslobodným pôjdete do duševnej blízkosti. Viete prebrať zodpovednosť za váš vzťah? Nie on/ona, ale vy, vy, vy.  Vy preberáte zodpovednosť za to, aký bude váš vzťah, váš sex, vaša práca, vaši spolupracovníci. Kedy sa cítite ako rovnocenný partner, kedy ako sluha? Tieto pocity hovoria o vašom sebavedomí. Ak cítite, že ste sluhom a pozícia vám nevyhovuje, urobte zmeny. Najlepšie v prvej polovici roku 2017 – vedome popracujte na sile svojho sebavedomia, stavajte na svojich silných stránkach, na požehnaniach a daroch, ktoré ste si priniesli do tohto života.

***

BLÍŽENCI. Nov bude 28.1. vo Vodnárovi a pravdepodobne prinesie Blížencom viac úvah o živote a smrti. Ako prijímate rozpravy o smrti? Pokladáte reči o smrti za  vaše tabu? Dobré ráno, zobuďte sa, téma smrti je tu celé veky. Máme ju v každej bunke tela, takže ju prijmime aj na úrovni vedomia a vedome s ňou začnime pracovať. Ako? Napríklad aj tak, že sa pozrieme na zúbky strachu zo smrti. Čo je za nám? Nedôvera životu. Ak totiž dôverujeme životu, jeho prirodzeným vyústením bude správna smrť. Vo chvíli, keď budeme z tohto sveta odchádzať, mali by sme sa cítiť tak, akoby sme išli domov. Desia vás vety, ktoré ste práve prečítali? Je čas otvoriť práve teraz tému smrti.

***

RAK. Nov 28.1. vo Vodnárovi vytvára ťah na vzdelávanie, cestovanie. Ak sa nedá naplniť reálne, je čas pripraviť si práve teraz plány na rozširovanie vedomosti a cestovateľské dovolenky.

***

LEV.  Nov je 28.1. vo Vodnárovi. Čas novu je časom zmien. Na nov si môžeme naplánovať nové začiatky, nové plány, nové projekty, nové zámery. Vodnár nám navyše dáva možnosť byť viac hraví, viac si užívať zábavu, prípadne ju spojiť s cestovaním. Presne tak – nov otvorí aj tému cestovania, stačí si pripraviť plán a leviu odvahu na cestovateľské dobrodružstvá.

***

PANNA. Nov je 28.1. vo Vodnárovi pre vás o spolupráci. Ako ste na tom so spolupracovníkmi, obchodnými partnermi? Pristupujete k nim s rešpektom a s vnútorným nastavením dôvery? To je cesta.

***

VÁHY. Nov 28.1. vo Vodnárovi bude prifarbený vzťahmi s priateľmi. Otvorte sa im, užite si ich originálnym spôsobom. Čo tak výlet s priateľom, priateľmi do vysnívanej metropoly niekde vo svete? Čo tak výlet s priateľom, priateľmi do pralesa? Stačí sa zamyslieť a originálny plán bude na svete. Môžete sa zabávať, radovať, užívať si.

***

ŠKORPIÓN. Nov 28.1. vo Vodnárovi volá po uvoľnení, zábave, originálnom trávení voľného času. Ak by ste zatúžili po ne viazanej sexuálnej zábave, uvedomte si, prosím, že pri striedaní partnerov je u vás hrozba pohlavných oslabení, pohlavných chorôb.

***

STRELEC. Možno ku koncu januára skonštatujete, že ste unavení. Príde však úžasný nov. Je 28.1. vo Vodnárovi a navodí energiu uvoľnenia, zábavy, hravosti, originality.

***

KOZOROŽEC. V nove 28.1. vo Vodnárovi  vám  môžu otvoriť dvere do oblasti vzdelávania s ľahkosťou a hravosťou. Inak – práve tieto vodnárske kvality môžete využiť aj v reálnom živote. Viete byť spontánnymi, hravými deťmi v dospeláckom tele? Dôverujete vesmíru, že zariaďuje všetko v súlade s vaším najvyšším dobrom a vy si môžete životom tancovať?

***

VODNÁR. Nov 28.1. je vo Vodnárovi, teda vo vašom vlastnom znamení, a preto je pre vás veľmi dôležitý. Čas novu je časom zmien. Na „svoj“ nov si môžete naplánovať nové začiatky, nové plány, nové projekty, nové zámery. Vodnár vám dáva možnosť byť viac hraví, viac si užívať zábavu, prípadne ju spojiť s cestovaním. Že je zima? Hor sa teda na lyžovačku, ale súčasnosť ponúka aj možnosti užiť si zimu v teplých krajoch. Proti gustu žiadne výhrady, stačí si však len uvedomiť, že deťom často netreba exotiku, stačí im pozornosť maminy, ocina. Ak pozornosť nemajú, vysielajú veľmi intenzívne signály odpojenia a často idú do choroby. Čím je dieťa mladšie, tým viac je energeticky pripútané najmä k mamke. Každá nerovnováha mamy sa premieta do dieťaťa. Mama je nespokojná? Výsledkom je uplakané či prechladnuté dieťa. Mama je v napätí? Dieťa ide do teploty. Mama je v odpore či agresivite? Dieťa je v zápaloch. Mama nesie zodpovednosť (nie vinu!) za svoje správanie, myšlienky, slová. Dieťa je signálom, že mamina niečo prepína. Ak sa na túto situáciu pozrieme z priestoru celistvosti, zistíme, že mama je v odpojení od zdroja svojej ženskej sily. Dieťa je v tomto prípade kontrolkou, ktorá ju na daný stav upozorňuje. Samozrejme, dôležitú úlohu v týchto situáciách zohráva muž. Podporuje ženu v jej ženskosti a dáva hranice, rešpekt a úctu.

***

RYBY. Nov 28.1. je vo Vodnárovi a dáva vám ľahkosť, hravosť v riešení. Úlohy od splnu sa môžu ťahať  celým mesiacom, takže ich pokojne s radosťou a hravosťou môžete riešiť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Štát v službách smerákov: najprv prídu hrubokrkí, po nich grófka Rošková

Farmári z východného Slovenska hovoria o bezpráví a o strachu. Šíriť ho má organizovaná skupina za asistencie policajtov a štátnych úradov.

EKONOMIKA

Ceny bytov sú vysoké. Oplatí sa ešte nehnuteľnosť kúpiť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?