Vzťahy k iným, k svetu, k sebe v marci od splnu v Panne do novu v Baranovi

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 8.3.2017 o 11:02 | (upravené 8.3.2017 o 11:36) Karma článku: 10,06 | Prečítané:  7863x

Horoskop, ČAROkruh v mandale narodenia i v mandale prítomného okamihu, hovorí veľmi adresne. Horoskopický ČAROkruh na jednotlivé znamenia v mesiaci  naznačuje témy, s ktorými možno pracovať. Zvyčajne od splnu do splnu. Nech sa páči

BARAN. Akčný marec stojí pred vami, nehrozí posedávať s kávičkou v ruke. Už vo februári totiž vošla vaša vládnuca planéta Mars do znamenia Barana, a tak máte plné ruky práce. Nemusí to platiť doslova, môžete mať aj plnú hlavu práce. Zvoľte si však priority, najlepšie prioritu. Tou môže byť váš partnerský vzťah. Takmer klasika, však? Čo narobíte, keď práve vzťahy máte v popise práce v tomto živote? Nič alebo všetko. Všetko napríklad tak, že situáciu prijmete a čestne budete pracovať na kvalite svojich vzťahoch. Kvalita znamená bez tlačenia na pílu, bez manipulácií, bez pohŕdania, bez odsudzovania. Spln bude 12.3. v Panne a Baranom môže otvoriť znovu tému vzťahov – teraz sa to bude týkať konkrétne vzťahov priateľských a pracovných. Pravdepodobne nastal čas, aby niektoré vzťahy z vášho života odišli. Skúste aj tieto situácie prijať a s vďakou pustiť všetko, čo doslúžilo. Aj nejaké tie vzťahy. Všetko má svoj význam, všetko so všetkým súvisí. Na jednej strane niečo púšťate, na druhej vám prichádza do života. Zvyčajne to, čo púšťate dobrovoľne alebo čo vám život berie „nasilu“, vás už nepodporuje. Doslúžilo, treba sa poďakovať. Otvorte sa teda možnostiam, prejdite z rozumu do srdca. Budete cítiť, čo je pre vás dobré a zároveň dobré aj pre ostatných okolo vás. Nov 28.3. je druhým akčným dátumom v marci. Je totiž vo vašom vlastnom znamení a znamená zmeny, u vás najmä nový začiatok. Máte pripravený nejaký plán, projekt, zámer? Hviezdy vás podporia, tak hurá do toho s rozumom aj srdcom zároveň. To je najlepšie spojenie, aby ste nešliapli vedľa, aby ste nešliapli do problémov.

BÝK. Jar na obzore, dobrá paša sa ponúka, stačí sa upokojiť a prijímať dary. Samozrejme, aby sa začali sypať, potrebujete robiť nejaké kroky. Ako ste na tom s jarnou detoxikáciou? Odľahčili ste stravu? Rozpustili s jarným snehom aj svoje nezdravé závislosti? Každý z nás má závislosti. Sme závislí na vzduchu či strave. Zatiaľ je to pre nás životodarná závislosť, ale najmä tú ohľadom jedla si potrebujete kontrolovať. Cez správne a kvalitné jedlo sa sami podporíte v zdraví. Cez jedlo máte svoje zdravie vo vlastných rukách. Spln bude 12.3. v Panne a načrie do vašich vzťahov. Ukáže vám, akí sú pre vás dôležití aj priatelia. Ukáže vám, že v prípade potreby ich máte blízko seba, všade okolo seba. Často však vy potrebujete urobiť prvý krok k nim. Oni sú pripravení, otvorte sa možnostiam a požiadajte o ich podporu. Teraz podporia oni vás, nabudúce vy ich. Podpora je dôležitá a vôbec nemusí ísť o materiálnu. Skôr naopak. Pozor však – ak nepracujete na svojom vnútornom pokoji, môže sa momentálne vo vás kumulovať nepokoj či nervozita až bojovnosť. Nov 28.3. v Baranovi tieto „nekvality“ môže ešte podporiť. Je dobré sa na situácie pripraviť a dať si zámer skôr, ako prídu. Aký zámer? Napríklad, že ostanete v pokoji a vo svojom strede. Možno si ho spočiatku budete potrebovať niekoľkokrát do dňa pripomenúť, neskôr však začnete pokoj a pohodu vyžarovať. Vaše okolie začne na ne reagovať tiež pokojom a pohodou. Je to krásna hra zmien vo vlastnom vnútri a cez ne sa mení aj vaše okolie. To je jediná zmena, ktorú viete urobiť a ktorú máte vo svojich rukách. 

BLÍŽENCI. Jar vám pripravila nové možnosti. Či ste si ich pripravili vy svojím konaním v minulosti? Jasné, že vy, takže ak ste čisto konali vo všetkých vzťahoch, teraz žnete. Napríklad tak, že máte podporujúce priateľské vzťahy, kvalitné vzťahy v rodine... Pohoda vo vzťahoch posilňuje i vašu vnútornú pohodu. Ak ju však nemáte, intenzívnejšie, s úctou a rešpektom popracujte na svojich vzťahoch. Začnite od tých najbližších v rodine, vo svojom domove, vo svojom okolí. Krásne cvičenie na vybudovanie úcty je napísať si na papier sto spôsobov, ako dám úctu a rešpekt niekomu z rodiny.  Že je stovka veľa? Je, možno to ani nedáte. Možno dáte tridsať/štyridsať, ale akékoľvek množstvo nad dvadsať pomôže budovať vlastnú sebaúctu a cez ňu budete úctu vyžarovať k všetkým bytostiam, ale i predmetom či situáciám. Spln bude 12.3. v Panne, pre vás o vzťahoch rodinných. Spln a dni okolo splnu sú pre nepripravených zvyčajne napäťovými dňami. Ak sa však pripravíte správnym zámerom, vo vašom prípade napríklad – mám láskavé vzťahy so všetkými členmi rodiny, napätie rozpustíte skôr, ako k vám príde. Tento spôsob práce na sebe samom je najistejším spôsobom, ako sa udržať vo vnútornej pohode.  Potom ju dokážete aj vyžarovať a vaše okolie na takéto vyžarovanie bude pozitívne reagovať. Akí totiž sme, také je naše okolie. Okolie len zrkadlí to, čo je v nás. Nov 28.3. v Baranovi môže prebudiť snahu dokazovať si svoju silu, šikovnosť, výnimočnosť. Keď vás popadnú takéto chúťky, zamerajte sa na nejakú fyzickú aktivitu, prípadne urobte si tvorivé chvíľky. Možno budete mať chuť s niekým súperiť. Uvedomte si, prosím, že každé súperenie, súťaženie má v konečnom výsledku jedného šťastného človeka a jedného nešťastného.

RAK. Jar výraznejšie rozprúdi krv a vy budete mať potrebu aktívnejšie vstupovať do rôznych programov. Skúste si zvoliť priority, aby ste na seba nekládli viac, ako unesie vaša chrbtica. Možno aj rozdeľte kompetencie v rodine, a tak si vytvorte priestor napríklad na sebavzdelávanie, projekty či organizovanie voľného času. Pozor však na udržanie rovnováhy medzi pracovnými činnosťami, vlastným oddychom či vlastnými záujmami a zážitkami s rodinou. Čomu dáte prednosť, ak by sa vám tieto tri oblasti krížili? Žeby rodine? Rak intuitívne tiahne k rodine, a tak predpokladám, že by to bola ona. Ak nie, zvážte, aké dôsledky môže mať vaše správanie v živote. Každý krok i každé zastavenie majú svoje dôsledky. Spln bude 12.3. v Panne, môže byť pre vás aj o zdraví a fyzickej aktivite. Čo tak ich spojiť a ísť nazbierať prvé jarné bylinky? Urobíte niečo pre upevnenie svojho aktuálneho zdravia. Nasušené bylinky vás zas podporia, keď ich podporu budete potrebovať. Rovnako vás bude podporovať aj usporiadaná domácnosť, estetické prostredie bytu či domu, poriadok vo všetkých miestnostiach. Spln v Panne je okrem iného aj o dôslednosti. Aký máte poriadok medzi účtami? Ako dodržujete zmluvy a dohody písané i nepísané? Máte všetko, čo ste začali, ukončené, uzatvorené? Nov 28.3. v Baranovi vás môže nabudiť odvahou, a tak je čas pripraviť si znovu nové projekty, programy, zámery, prípadne urobiť zmeny v práci alebo aspoň v miestnosti, kde pracujete. Niekedy nás k zmenám „tlačí“ naše vnútro a možno si ani neuvedomujeme, že to len vnímame intuíciu, ktorá je v súlade so zámermi duše. Intuícia vždy vie.

LEV. Vzťahy, vzťahy, vzťahy a keď si už vydýchnete, znovu prídu na pretras vzťahy. Čo narobíte, keď sú takmer celý rok vo vašom programe? Jediná cesta – prijať svoje vzťahy také, aké sú a ak je vo vašich silách, podporiť ich tak, aby všetci zúčastnení boli spokojní. Alebo aspoň pokojní. Je aj iná cesta, ktorá však do spokojnosti a pokoja nevedie. Ak ostanete v priestore odporu, v priestore, v ktorom všetkými pohŕdate, v ktorom všetko odmietate, kritizujete, zistíte, že práve váš postoj vás oslabuje. Nedovolí užívať si radosť zo vzťahov ani radosť vo vzťahu. Pritom všetci sme naprogramovaní na vnútorné šťastia, Levy a Levice zvlášť. Šťastie však zvonku môže prísť len na chvíľku, ak sa k nemu dopracujete vo svojom vnútri, ostáva sa vami natrvalo. Výhoda vnútorného šťastia je v tom, že ním vyživujete šťastie v celom vašom rode. A to stojí za prácu na sebe, však? Spln bude 12.3. v Panne, Panna môže „preveriť“ vaše vzťahy nielen navonok, ale i vzťah k sebe samému. Preháňate občas s prácou? Preháňate so stresom, chaosom a rýchlym tempom? Je čas spomaliť a užívať si prvé jarné dni. Každé preháňanie sa totiž ukladá v ľudskom tele. Keď príde čas, telo si urobí „zdravotnú inventúru“ a vypíše účty s okamžitou platnosťou. Nov 28.3. v Baranovi pridá ohnivému Levovi ohňa, a tak predchádzajúce riadky platia  v dňoch okolo novu dvojnásobne. Môže sa stať, že práve nov v Baranovi si posvieti na vaše priority a bude požadovať zmenu. Preventívne si môžete sadnúť do ticha a zistiť, ako ste na tom s hodnotovým rebríčkom. Čo dožilo, pustite z hodnôt, čo sa doň pýta, zaraďte do hodnôt a najmä – žite.

PANNA. Môžete si podať ruky tento mesiac najmä s Levom. Aj na programe vašich dní sú vzťahy, vzťahy, vzťahy a keď si už vydýchnete, znovu prídu na pretras vzťahy. Partnerské a rodinné by ste už pomaly mali mať zvládnuté. Život vám ich doteraz predkladal dosť často, vy ste ich potrebovali riešiť denno-denne. Aký postoj ste k nim zaujali, taký vzťah ste videli, taký vzťah žijete. Teraz je možno čas podporiť pozornosťou a konkrétnymi činmi vzťahy priateľské. Zanedbávali ste ich doteraz? Uťahovali ste sa do súkromia? Nemali ste na priateľov čas? Priateľstvo je jednou z najvyšších hodnôt, aj láska ho má v sebe, takže priateľské srdce je srdcom lásky i srdcom láskavým. Možno je čas usporiadať s priateľmi jarné posedenie, možno sa ozvať aspoň cez sms, mail, list, telefonát. Stačí nadviazať spojenie a poslať cezeň svoj záujem, svoju pozornosť. V marci vás čaká najsilnejší spln, bude 12.3. v Panne, vo vašom vlastnom znamení. Tiež vás nasmeruje k vzťahom. Ak však budete v koncoch a nebudete vedieť riešiť, to čo vo vzťahoch riešiť treba, nastavte sa do pozície dôvery a prijímania. Vesmír vie, čo je pre vás najlepšie. „Vezme“ to, čo doslúžilo, dá to, čo vás podporí v raste. Priestor dôvery v to, čo vás presahuje, a priestor prijímania – dva priestory spojené v jedno v spokojných vzťahoch.  Pozor v dňoch okolo splnu na tendenciu kritizovať, pohŕdať, opovrhovať, stavať sa do pozície pyšného človeka. Keby takéto chúťky na vás prišli, vedome sa vráťte do priestoru dôvery a prijímania. Nemusíte, všetko má však svoje dôsledky. Necnosti Panny vás totiž môžu oslabovať. Naopak, cnosti  posilňovať najmä v čase novu 28.3. v Baranovi.

VÁHY. Spomaliť a usporiadať si priority, to bude témou prvého jarného mesiaca. Pokojne môžete spomaliť tak, že budete v prírode pozorovať nový pulzujúci život. Teda odporúčanie na marec – dobíjanie a posilňovanie zdravia v prírode. Možno vám rozum bude šepkať výhovorky, ako a prečo nejsť do prebúdzajúcej sa zelene. Možno vám vaša intuícia bude hovoriť, že prírodu potrebujete, a tak sa môžete dostať, milé Váhy, do váhanieJ Prečo asi? Váhanie je jedným prejavom Váh. Samozrejme, nemusí, ak ste tieto energie v sebe zvládli. Máte totiž domácu úlohu do života - zvládnuť váhanie a jasne si vybrať. Jednoznačné rozhodovanie je cnosťou Váh a k nemu vám môže pomôcť aj spln 12.3. v Panne. Prinesie totiž v panenskej energii schopnosť jasnejšie rozlišovať a rozhodovať. Ak chcete, môžete sa  napojiť na túto vlnu a nasávať. Jasnosť a rozhodnosť potom môžete aktívne využívať v komunikácii. Konštruktívna a priama komunikácia je dôležitá. Pomáha ujasniť si stanoviská, postoje a mnohokrát vyslovené slová ponúkajú ďalšie riešenia. Niekedy stačí len počúvať alebo počúvať sa. Byť však v priestore počúvania je zručnosť, ktorú súčasný matrix neveľmi podporuje. V čase od splnu po nov, ktorý bude 28.3. v Baranovi, si nechajte priestor na komunikáciu, na vytvorenie nových plánov, rozhodnutí, projektov a podobných záležitosti. Rozhodné kroky k nim však robte až po nove, ktorý bude veľmi silný práve pre vás. Pripraveným šťastie praje, pripravte sa teda.  Navyše, nov vám nadelí dostatok odvahy, aby ste mohli niečo nové otvoriť. Uvedomte si ale, že nemáte prekračovať svoje hranice, to znamená potrebujete vedieť rozdeliť si čas na prácu a oddych.

ŠKORPIÓN. Nádych a výdych: „S nádychom prijímam nové energie, ktoré ku mne prúdia s priaznivým pohybom planét. S výdychom uvoľňujem všetko napätie, ktoré doteraz mohlo vzniknúť.“ Aj takáto priama reč môže byť rečou Škorpióna na začiatku marca. Čierna Luna totiž opustila znamenie Škorpióna a presunula sa do Strelca. To znamená, že obdobie liečení starých bolestí, vyťahovanie dávnych zranení či nepríjemných tajomstiev je za vami. Ak ste všetko zvládli s vnútorným pokojom aj vo chvíľach, keď sa vo vás i okolo vás všeličo dialo, odfajknuté. Ak ostali nejaké resty Čiernej Luny, život vždy zariadi situácie, v ktorých porastiete vďaka ich odhaleniu. Ako to vyzerá u vás s partnerským vzťahom? Škorpióni môžu pripravovať optimistické plány do budúcich dní. Ak ste zadaní, spoločnými zážitkami môžete posilňovať svoj vzťah. Naplánujte krásnu dovolenku či víkend vo dvojici. Ak ste single a uistite sa, že vám to tak vyhovuje, plánujte voľný čas podľa svojich záľub. Ak zistíte, že single stav vám už nevyhovuje, je v jarných mesiacoch možnosť ho zmeniť. Závisí od vás, aký plán, aký zámer si zvolíte. Totiž spln 12.3. v Panne  práve takéto plány a ujasnenie situácii nastolí. Budete o krok vpred, ak stihnete do splnu pripraviť novoty vo vašom živote. Od splnu do novu si ich potom nechajte uležať v hlave a po nove ich vdýchnite do života. Nov 28.3. v Baranovi je dobrým časom na zmeny, pretože barania odvaha dáva silu zámerom. Vedome si ustriehnite obdobia práce a pokoja. Lásku k sebe preukazujte pozornosťou k sebe a robte len to, na čo reálne stačíte. Pošepkám – máte dostatok sily na všetko, čo si zaumienite, ak si zvolíte už v splne na svoju prácu poriadok, systém a jasné pravidlá.    

STRELEC. Hoci jar výrazne klope na dvere, vám budú tieto dni svietiť do minulosti. Najmä tí z vás, ktorí sa pustili na sebapoznávaciu cestu, budú mať možnosť sa teraz pozrieť na mužskú i ženskú líniu svojho rodu. Niekedy sa zdá, že ženy potrebujú uvoľniť, vyčistiť ženskú rodovú líniu, muži mužskú. Vo vašom prípade ide o obe, a tak sa môžete naštylizovať do pozície pozorovateľa a bez hodnotenia pozorovať. Napríklad v stíšení, regresnej meditácii či v rozhovoroch so starými, prastarými rodičmi. Len si dať zámer a pamäť rodu sa vám môže otvoriť akýmkoľvek spôsobom a v úplne bežných situáciách každodenného života. Dvere nie sú zamknuté. Ako ste na tom s autoritami? Iritujú vás? Ste s nimi v pohode? Mám príbeh: nedávno za mnou prišiel muž, s ktorým sme sa prvýkrát stretli z oči do očí. Prišiel povedať, ako ma nenávidí. Vraj až tak, že stránky horoskopov a mojich článkov vo Vitalite zliepal spolu, aby nevidel ani moje meno. Hneď prvé osobné stretnutie nenávisť rozpustilo. Pri rozbore mužovho horoskopu narodenia sme zistili, že v jeho rode boli veľmi silné ženy, ktoré potláčali mužov. Mal strach z autority žien, ktorý sa „dedil“ v rode. Spln 12.3. v Panne otvorí aj tému zdravia. Nejde len o fyzické zdravie, ale i o duševné. Jar je však vynikajúcou príležitosťou, ako získať silu, energiu z prudko sa zobúdzajúcej prírody, ako ostať v zdraví. Prípadne podporte vnútornú pohodu kreativitou v nejakej oblasti. Hviezdy vám budú priať a v čase novu 28.3. v Baranovi budete mať aj dostatok odvahy na prezentáciu toho, čo vytvoríte. Takže umelci, zobuďte sa a tvorte radšej rukami ako prázdnymi rečami. Že sa vám nezdajú prázdne? Započúvajte sa občas do toho, čo hovoríte.

KOZOROŽEC. Ak sa vám aj zdá, že komunikujete so svojimi blízkymi dostatočne, skúste sa ich opýtať, či sú spokojní, ako a koľko spolu rozprávate. Niekedy pocit a skutočnosť majú dve tváre. Možno by bolo teraz vhodné viac sa rozprávať so svojimi deťmi. Ak neberú priamu komunikáciu, zariaďte si s nimi spoločné zážitky a cez ne komunikujte. Jar vám na to dáva príležitosť. Rovnako treba pozornosť venovať aj komunikácii s partnerom a priateľmi. Zvážte, či sa tak trochu neuzatvárate do seba, či ste otvorení priateľským vzťahom. Alebo sa radšej opýtajte veľmi blízkych a úprimných priateľov, ako oni vidia komunikáciu s vami. Samozrejme, komunikovať môžete aj iným spôsobom ako osobným rozprávaním. Občas je vhodné si na niekoho spomenúť mailom, listom, sms alebo mms správou. Urobíte radosť, obnovíte spojenie, ktoré vás navzájom veľmi výdatne môže vyživovať. Nielen stravou je človek živí a túto vetu vám pripomenie aj spln 12.3. v Panne. Bude o zdraví, správnom stravovaní, dobrom trávení. Viete si v tejto oblasti urobiť poriadok? Poriadok, systém a usporiadanosť vecí má totiž Panna tiež na starosti. Viac sily na všetko budete mať v dňoch okolo novu, ktorý príde 28.3. v Baranovi. Akčný, ohnivý Baran rozhýbe v nove aj usadnutého Kozorožca. Teraz sa  treba venovať výraznejšie rodine, deťom a potom partnerovi, ale i vzťahom v rodine navzájom. Ak ste však začali vhodnou komunikáciou na začiatku marca, teraz akoby ste našli. Cez komunikáciu ste nadviazali spojenie, v jarných dňoch spojenie posilňujte cez všetko pekné, čo viete pripraviť či zorganizovať.

VODNÁR. Podarilo sa vám, Vodnári, ostať minulý mesiac v pokoji? Viete si vnútorný pokoj naordinovať aj v jarných dňoch? Pokoj v duši je úžasný nástroj, ako upokojiť aj svoje okolie. Keď vyžarujete naozajstný pokoj, svet okolo vás sa naň  nastaví a situácie i vecí plynú bez úsilia. Ako sa nastavíme vnútorne, tak žijeme. Vašou marcovou témou budú i financie, môžete sa teda nastaviť na ich bezproblémové plynutie. Samozrejme, to závisí od toho, ako ste si tému peňazí spracovali vo svojom rode. Ak ste napríklad v detstve uverili, že na peniaze sa ťažko robí alebo – peniaze sú špinavé, alebo - peniaze si nezaslúžim, váš koreňový vzorec tohto nastavenia vás k finančnej hojnosti nepustí. Treba ho pretranformovať na spojenie s peniazmi. Toto spojenie vám môže priniesť finančnú hojnosť cez prácu, nové projekty, nové nápady, nové programy. Teda nesedieť s nohami na stole a čakať, kedy sa vám hojnosť bude sypať do pusy, ale aktívne k nej smerovať. Trochu iný smer naberú dni okolo splnu 12.3. v Panne, pretože Panna svieti na zdravie a správny životný štýl. Aký čas venujete, Vodnári, svojim blízkym? Sú v centre vášho záujmu? Či kde vietor, tam Vodnár letí? Dobré vzťahy podporujú dobré zdravie. Nezabudnime, že vzťah vytvárame aj sami so sebou. Ako sa máte radi? Koniec mesiaca zas bude o financiách a možno ešte aktívnejších prístupoch k nim. Bude totiž nov 28.3. v Baranovi. Akčný Baran vo vás môže zobudiť túžbu po nových veciach, po novom aute, počítači, mobile... Dobre je však si pamätať, že veci treba používať a ľudí milovať. Ak veci milujeme a ľudí používame, vybočili sme z ľudského srdca. Kde ste vy? V milovaní ľudí a používaní vecí?

RYBY. Začína jar, a tak je načase rozpustiť v sebe i okolo seba chlad. Že ho necítite, nevnímate? Opýtajte sa svojich blízkych. Ak nemáte odvahu na takúto otázku, a najmä bojíte sa odpovedi, skúmajte vo svojom vnútri. Položte si na jednu stranu v predstavách chladné srdce, na druhú horúce. Len vnímajte. Čo vám hovoria? A teraz šup do komunikácie so svojimi blízkymi. Hýčkať treba najmä partnerské vzťahy, pretože práve v nich chladná Ryba chladom dýcha. Viete dať do milovania vášeň? Je váš sex s partnerom ohnivý? Nooo... všetko sa dá zmeniť, ak si stanovíte správny zámer a vedome budete na jeho naplnení pracovať. Možností je veľa od tých vonkajších, ako je oblečenie, až po vnútorné, keď cez solárny plexus zobudíme v sebe oheň a necháme sa ním naplniť. Dni okolo splnu 12.3. v Panne aj samotný spln majú zálusk na zdravie. K nemu patrí fyzické i duševné zdravie, zdravé vzťahy, zdravý sexuálny život. Prečo hovorím o sexe? Jar a jarné slnko silnejú do nového života, vtáky i ostatné zvieratá zakladajú hniezda, človek je časťou prírody. Zobúdza sa i on do nového života, takže teplom jari sa môže nechať inšpirovať. Nov 28.3. v Baranovi vás ešte viac pohne do aktivít. Vnímate, kedy ste mŕtvou Rybou? Vnímate, kedy ste Rybou, ktorá sa síce necháva unášať prúdom, no vie zareagovať na vonkajšie podnety? Vnímate, kedy ste akčnou Rybou a ako pstruh sa rýchlo pohybujete životom? Vždy máme na výber a ak sa rozhodnete pre zmeny, nov vás v nich podporí. Tiež môže vyniesť na povrch otázky vášho hodnotového rebríčka. Aké sú vaše priority? Sloboda? Láska? Dôvera?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Niektoré automobilky zase podvádzali, teraz pri hybridoch

Ako hybridy nešetria palivo.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?