Máj, máj, máj. Vzťahy, zdravie a financie si pomojkaj

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 5.5.2017 o 10:29 | (upravené 5.5.2017 o 19:39) Karma článku: 2,77 | Prečítané:  864x

Etikoterapeutické horoskopy v máji majú príchuť jarnej sily.  Možno ňou povzbudiť všetky vzťahy,  cez bylinky, krásu májovej prírody, napojenie sa dychom na zelený dych lesa, lúk, Zeme aj posilniť svoje zdravie. Teda - na zdravie.  

Baran. Máj – lásky čas sa ozýva nielen vo vzťahu s najmilšou osobou, ale môže rozbúriť  baranie hormóny aj smerom k ostatným ženám či mužom okolo vás. Na ktorom stupienku na rebríčku vašich hodnôt je vernosť? V akom spojení či ako jednotlivo vnímate sexualitu a lásku?  Spln 10.5. v Škorpiónovi preverí práve tieto hodnoty či „hodnoty“. Bude magický, tajomný. Možno povyťahuje staré zranenia nielen z vášho súčasného života, ale i zranenia z ohrdnutej, nenaplnenej, sklamanej lásky vašich predkov. Vzorce duše rodu. Oni sa prejavia alebo už prejavujú pocitom nespokojnosti, nepokoja či potreby overiť si, ako ste na tom s láskou práve vy. Impulzom k takémuto vnímaniu môže byť aj rozvíjajúca sa krása a láska v prírode.  Aj to sa zmení.   Ako ste na tom v otázkach bohatstva a chudoby? Platíte účty, úvery, dlhy včas, či si dávate načas? Cítite sa bohatým  či chudobným človekom? Záleží od vášho postoja a konania. Ak sa každý mesiac čudujete, že zas treba platiť napríklad inkaso, preverte si vaše nastavenie k peniazom a ako ich viete prijímať i dávať.  Nov 25.5 v Blížencoch s podporou ďalších planét bude aj o komunikácii. Je čas na rozhovory s najbližšími v rodine i so spolupracovníkmi. Možno práve v nich nájdete nové príležitosti.  

Býk. Zmeny v prírode, pučiaca krása i naplno sa hlásiaci život, akoby podnietili zmeny vo vašom živote. Žeby to bolo pre Býka šťavnatou trávou? Žeby jarnou krásou? Zmeny prichádzajú. Navyše  vaša vládnuca planéta Venuša bude v opozícii na Jupitera, a tak zmeny nemusia byť vždy šťavnaté, chrumkavé, ňamkavé. Možno prinesú viac napätia najmä do riešenia vzťahov. Čo s tým? Ísť do priestoru prijímania, teda prijať s pochopením všetko, čo vám prichádza do života. Vedome nejdeme do  priestoru odporu, v ktorom sme odporní. Spln 10.5. v Škorpiónovi prinesie viac emociality, takže znovu prijímanie a pokoj v duši. Oceníte aj v dňoch okolo novu 25.5 v Blížencoch. Navyše v týchto dňoch k vám prídu i správy, ktoré potešia, otvoria nové možnosti. Rýchle rozhodnutia vám však nesvedčia. Dajte si teraz čas a naberajte silu v májovej prírode.  Raňajšia májová rosa či umytie sa v lesnej studničke vraj aktivujú zdravie. A čo ďalšie májové tradície?  Brezová alebo lipová halúzka odrezaná teraz v lese  a pripevnená na plot alebo dom vraj tiež prináša zdravie ľuďom i zvieratám v ňom. Rozhodnutie je na vás. 

Blíženci. „Máj, máj, máj, zdravie pomojkaj,“ môžu si pospevovať Blíženci a myslieť intenzívnejšie na svoje zdravie. Máj vám totiž dá príležitosť aj cez staré tradície posvietiť si na cestu do zdravia. Čo takto umyť sa v rannej májovej rose? Alebo vyhľadať lesnú studničku a prebudiť pokožku tváre v jej vode? Tradície hovoria, že oba spôsoby posilňujú zdravie. Užite. Spln 10.5. v Škorpiónovi bude pre všetky znamenia veľmi emočný. Škorpión je Škorpión. Je tajomný, magický, ide do hĺbok a povynáša z nich najmä zranenia a nevyriešené veci nielen zo súčasného života, ale aj bolestivé a nevyliečené rany predkov. Vy ich môžete cítiť okrem iného aj ako nespokojnosť vo vzťahoch. Svoju nespokojnosť skúste prijať, pochopte, prečo prichádza, kde vo vás korení, uvoľnite ju a venujte láskavú pozornosť deťom rodiny. Takýmto postupom uvoľníte nespokojnosť v rode a zameriate sa s láskou na jeho pokračovateľov. Nov 25.5 v Blížencoch je pre vás najdôležitejším novom roku. Je vo vašom vlastnom znamení.  Pošepkám: pripravte sa na nové začiatky, pripravujte nové plány, ujasnite si nové zámery. Dovoľte si uvoľniť všetko, čo vás prestalo podporovať, posilňovať. Vedome sa otvorte novým možnostiam. Môžu prísť z ktorejkoľvek strany a v ktorejkoľvek oblasti. Nepremeškajte svoju príležitosť. Hviezdy vám požehnávajú. 

Rak. Máj je pre vás najmä o vzťahoch a nielen preto, že má bližšie ako ostatné mesiace k láske. Skúste si v ňom posvietiť najmä na vzťah k partnerovi/partnerke a deťom. Rak má predsa rád teplo rodinného krbu a k teplu rodiny patria najbližší. Mnohokrát si ani neviete predstaviť rodinu bez konkrétnych milých. Uvedomujete si však, že rodinu by sme mali vedieť vytvoriť aj vo svojej samote? Byť šťastný sám so sebou a v sebe bez ohľadu na to, kto je, či nie je s nami. Dokážete si to predstaviť? Dvíhajú sa vaše emócie? Tie sa môžu ešte viac zvíriť na spln 10.5. v Škorpiónovi. Je to silne emočný a zároveň tajomný spln. Môžu sa prezradiť vaše tajomstvá, či sa môžete dozvedieť o tajomstvách niekoho iného. Možno vyplávajú na povrch tajomstvá vášho rodu. Prijímajte, prijímajte, neposudzujte, neodsudzujte. Nespokojnosť a hnev rozpúšťajte v pochopení. Odporúčam, túto zručnosť si preneste i do dní okolo novu 25.5 v Blížencoch. Môže sa stať, že bude mať k vám naplánovanú cestu nedefinovateľný smútok.  Východisko? Liečenie v prírode a prírodou. Rannou rosou májovou si umyť tvár, vyčľapkať sa v lesnej studničke, nechať sa objímať zeleňou. Ak zacítite ťah na zmeny, urobte ich najmä smerom k rodine, svojmu domovu. 

Lev. Máj lásky čas. U vás na každú stranou sú dvere do lásky otvorené. Žeby to boli dvere-lietačky? Lev je kráľ, kráľovná, a tak túži po kvalitnom partnerskom vzťahu. Jeho kvalitu má na päťdesiat percent vo vlastných rukách. Veľa či málo? Veľa na postoje a možnosti, ktoré máte. Kvalitný vzťah je o láske k sebe i tomu druhému, o sebaúcte i úcte k tomu druhému, o dôvere, viere, teplom srdci, jednoducho o spojení. Láska je spojenie. Najvyššie. Najkvalitnejšie, a netýka sa len vzťahu s druhým pohlavím. Je to naplnenie láskou, je to vyžarovanie lásky každý pórom tela. Vravím – lietačky. Spln bude 10.5. v Škorpiónovi a bude riešiť emócie. Veľké emócie. Odporúčanie: ostať vo svojom strede a v prijímaní. Hrozí totiž riziko, že namiesto lásky sa do duše v dňoch okolo splnu môže dostať hnev. Ten oslabuje a ničí. Nielen vzťahy, ale má priamu cestu do vášho vnútra, do vášho srdca. Lev ovplyvňuje srdce a... máme to tu – všetko so všetkým súvisí.   Májový spln vám otvára dvere aj do nových priateľstiev, do znovuvzkriesenia tých trochu zaspatých.  Takže priateľstvá môžete podporiť aj telefonátom, sms-kou, posedením pri káve či akýmkoľvek iným kontaktom. Žeby ste začali plánovať dovolenku? Možné je všetko. Nov 25.5 v Blížencoch je takmer pre všetky znamenia aj o komunikácii. Ak ste začali okolo splnu obnovovať priateľstvá, v nove a po ňom pokračujte. Rozpráva vám to. Pozor však na veľa rečí a veľa vaty v reči. Akej vaty? No predsa prázdnych slov. Nov v Blížencoch tak trochu nás všetkých budú posúvať do urozprávanosti. Hranice si teda potrebujeme udržať všetci.  

Panna. Viete, že májové tradície vás podporujú vo vašej celoživotnej téme zdravia? Radia totiž umyť sa pre zdravie v rannej májovej rose alebo v lesnej studničke. Že nedáte taký chlad? Je tu potom aj iná rada z tradícií: dať si na dvere domu, bytu či na plot brezovú alebo lipovú halúzku, aby ste si privolali zdravie pre seba i domáce zvieratá. Spln 10.5. v Škorpiónovi rozvíri emócie. Keďže vy máte domácu úlohu na tento kalendárny rok budovať kvalitné rodinné vzťahy, treba sa na emotívne  obdobie pripraviť. Cesty sú napríklad aj cez uvoľňovanie na joge, ale súčasnosť ponúka množstvo sebapoznávacích programov, len si správne vybrať. Pripravení na emocionálny škorpiónsky spln sa budete môcť pozrieť aj na harmóniu vo svojom bývaní. Aké sú vaše vzťahy s partnerom, deťmi? Cítite ich stúpajúcu úroveň? Všetko máte vy v rukách. Teda na päťdesiat percent, ale vaše postoje a možnosti môžu váš život ovplyvňovať na sto percent. Nič nedramatizovať najmä v dňoch okolo splnu, všetko prijímať. Aj toto sa zmení. Nov 25.5 v Blížencoch otvára komunikačné dvere. Cez komunikáciu dostanete možnosť pozrieť sa na svoje sebavedomie. Čokoľvek zistíte, riešte.  Znovu pripomínam, je množstvo sebapoznávacích seminárov, treba si však vybrať ten najsprávnejší pre seba. Neoplatí sa lízať si rany a nízke sebavedomie uzavretý v jaskyni, treba vykročiť do svetla, slnka žitia. 

Váhy. Chcete sa páčiť? Chcete byť zdravé? Jasné, že áno, veď to máte priamo v popise práce na tento život. Takže hor sa do prírody, pretože podľa starých slovanských tradícii sa máme v máji umyť rannou rosou, prípadne ovlažiť vodou z lesnej studničky, potom budeme zdraví. Okrem zdravia a krásy máte tohto roku kráčať po špirále hojnosti nahor. Samé dobré správy, však? Spln 10.5. v Škorpiónovi však po vás bude chcieť poriadok práve vo financiách. Máte zaplatené účty, odkladáte ich zaplatenie na poslednú chvíľu? Zabúdate platiť. Šups upraviť  vzťah k peniazom. Vytvoriť rovnováhu v prijímaní i dávaní. V dňoch okolo splnu pozor na hnevlivé výbuchy. Nie ste bomba, ste rovnovážna bytosť, ostaňte v rovnováhe. Nov 25.5 v Blížencoch prinesie viac než inokedy urozprávané dni. Vážte slová. Majú svoju energiu, svoju silu, schopnosť podporiť i ublížiť. Navyše práve ony môžu oslabovať, ak používame veľa zbytočných slov, veľa slovnej vaty. Rozprávame a nič nepovieme. Škoda energie. Váhy by sa mali naučiť vážiť slová. Ak túto zručnosť zvládate, môžete svoje komunikačné schopnosti používať na rast v mnohých oblastiach života. Komunikovať s partnerom, partnerkou i deťmi, podporovať komunikáciou vzťahy. Alebo začať svoje slová, vety, myšlienky dávať na papier. Možno práve vaše slová niekomu pomôžu, niekoho podporia na ceste osobného rastu.

Škorpión. Prvá polovica mesiaca bude viac patriť vzťahom, druhá financiám. Keďže Škorpión je veľmi originálne znamenie, pokojne si predchádzajúce informácie môžete popresúvať. Čo určite by mal v máji využiť, je pre neho najdôležitejší spln tohto roka. Bude 10.5. v Škorpiónovi, teda vo vašom vlastnom znamení a bude veľmi emotívny, možno magický, možno tajomný. Škorpión má v sebe všetko. Hĺbky i výšky, pády i vzlety, bahno i modré nebesá. Možno spln od neho bude potrebovať upratovanie vo vzťahoch i v práci. Môže sa to prejaviť ako vnútorný nepokoj či tlak. Východisko? Prijať  a prestať tlačiť aj sám/ sama na seba. Ďalšou cestou je požiadať o podporu priateľa, zastaviť sa, zavolať mu, ísť s ním napríklad na kávu, zmrzlinu, inú dobrôtku či na „kus“ reči. Jednoducho prepólovať z tlaku do pohody. Presne to môže urobiť aj akákoľvek tvorivá činnosť. Nov 25.5 v Blížencoch zaktivizuje otázky smerom k financiám, zaplateným či nezaplateným účtom. Je možné, že sa otvorí aj nová oblasť na investovanie.  Ako ste na tom s vernosťou jednej partnerke, jednému partnerovi? Máj totiž rozohráva aj sexuálne harašenie, ktoré môže poštekliť Škorpiónov. Ak máte partnera, zvážte, kde na rebríčku hodnôt sedí vaša vernosť a či chcete riskovať straty. Ak ste sám, sama, zvážte. Všetko máte vo svojich rukách. Či? 

Strelec. Karmická Čierna Luna je už tri mesiace vo vašom znamení. Ako vnímate jej vplyv? Hovorí sa – pripraveným šťastie praje. Strelci sa na Čiernu Lunu  cez horoskopy pripravovali už vlani koncom roka, a tak môžu byť v pohode. Čierna Luna totiž vyťahuje zranenia, bolesti, nedoriešené veci z rodu a u Strelcov sa to môže cez rôzne vnútorné pocity rôzne prejavovať. Treba si však uvedomiť, že prichádzajú dôsledky našich rozhodnutí či rozhodnutí v rode a sú naše. My sme sa tak rozhodli - teraz možno povedať - na nevedomej úrovni, a tak ich treba prijať. V dňoch okolo splnu 10.5. v Škorpiónovi sa mnohé neukončenia rodu či rodové vzorce môžu otvoriť ešte viac. Odporúčanie: zamerať sa na seba, vnímať pocity a snažiť sa im porozumieť. Situácie, ktoré prichádzajú, brať ako modelové a riešiť ich s pochopením a s prevzatím zodpovednosti za všetko, čo sa deje. Ešte jedna pekná myšlienka -  príčinu všetkého hľadaj v sebe.  Pomôžeš nielen seba, ale celému svojmu rodu. Nov 25.5 v Blížencoch môže priniesť nových partnerov – osobných i pracovných – môžu sa obnoviť staršie spojenia, ktoré nefungovali. Zapísať si za uši v máji, alebo ešte lepšie na tabuľku pod samý nos - pozor na dohody. Dodržiavať dohody. 

Kozorožec. Viete prečo Kozorožcom skoro odchádzajú deti z domu? Vraj ste na nich prísni a ony radšej volia útek ako riešenie tlaku od vás. Aj útekom sa dajú riešiť situácie, no nevyriešite ich ani vy, ani ony. Skúste im venovať viac pozornosti. Pokojne môžete využiť slovanské tradície. Napríklad ísť sa ráno vyumývať do rosy na tráve. Stačí si v nej namočiť dlane a umyť tvár, ale zážitok pre deti by bolo aj vyváľať sa v májovej rose. Alebo vyšliapať k horskej studničke a v nej sa umyť. Alebo ísť so svojou ratolesťou postaviť mája, či len odtrhnúť brezovú alebo lipovú halúzku a ozdobiť ňou plot, dom. Vraj budú potom v ňom všetci zdraví, aj dobytok, ak nejaký chováte. Takže deti odfajknuté, pohľad treba otočiť aj na partnera, partnerku. Je váš partnerský vzťah kvalitný? Čo môžete pre jeho kvalitu urobiť vy? Máte päťdesiat percent vo svojich rukách. Sto percent tiež vlastníte vy, ak si uvedomíte, že mnohé závisí aj od vašich postojov a reakcií. Príčinu všetkého nachádzaj v sebe. Najmä spln 10.5. v Škorpiónov rozbúri emócie a bude chcieť pozrieť na vzťahy. V rozbúrenom mori však neradno perly zbierať. Odporúčanie: prijať splnové pocity, nevyvolávať spory. Nov 25.5 v Blížencoch tiež bude ešte pozerať na vzťahy, najmä tie so spolupracovníkmi, pracovnými partnermi. Aký máte k nim vzťah? Ste v pýche ako direktívna autorita či v pozícii obete?

Vodnár. Často dostávam otázku, akým partnerom môže byť Vodnár. Mnohí totiž vidia v ňom osobu, ktorá sa pohybuje v zmysle – kam vietor, tam plášť. To je však veľmi všeobecné konštatovanie a každý Vodnár, ale nielen on, je originálny tým, že si pri svojom narodení namiešal energie planét a narodil sa presne v takých, aké  potrebuje pre súčasný život. V týchto energiách sme si priniesli nástroje na riešenie, liečenie všetkých koreňových vzorcoch, všetkých neukončení svojich i svojho rodu. Každý sme jedinečný originál. Žeby bol Vodnár ešte jedinečnejší? Trochu pravdy azda na to bude.  Spln prebehne 10.5. v Škorpiónovi a rozbúri emócie. Bude magický, tajomný. Vy si ho originálne môžete v partnerskom vzťahu pretransformovať do romantiky. Vodnár luskne prstami a je to. Reálne do partnerského vzťahu nalejte v máji viac pozornosti. Doprajte si spoločné zážitky, výlety, objavujte pre vás ešte neobjavené. Vy to viete, len možno si naordinujte viac trpezlivosti. Nov 25.5 v Blížencoch obráti vašu pozornosť i k deťom. Takže aj deti prizvať do spoločných zážitkov, zábavy, tvorivej činnosti. Všetko sa vám vráti. Alebo plánujete nové rande? Nové známosti? Máj láske praje. Pozor však na vernosť - nevernosť.

Ryby. Máj aj nemastným-neslaným Rybičkám vleje aktivity do žíl. Sila prírody je v máji silno silná. Všetko rastie do krásy, množí sa, sexualitou je ovzdušie nabité. Chcete sa páčiť? Chcete zaujať druhé pohlavie? Ak áno, môžete staviť na staré slovanské tradície, ktoré práve vám môžu byť veľmi milé. Voda vodu priťahuje, a tak sa Ryby v máji pre krásu môžu umyť rannou rosou, prípadne ovlažiť vodou z lesnej studničky. Spln 10.5. v Škorpiónovi bude veľmi emotívny, zohreje aj vás. Otvorené, teplé srdce treba otočiť smerom do rodiny, udržať si dobré nervy a stmeľovať rodinu cez spoločné zážitky. Škorpión však môže otvoriť aj závislosti, ak ich nemáte v sebe vyriešené. Uvedomte si však, že závislostiam prepadá človek vtedy, keď má prázdno v duši. Naplňte si ju láskou, je na to čas májový akurát. Nov 25.5 v Blížencoch preverí, ako ste na to s financiami, či máte k nim láskavý, prijímajúci vzťah, či odmietavý, či ste s nimi v odpore, teda ste odporní. Vy viete. Odporúčanie: finančné záležitosti riešte hneď, keď prídu do vášho života. Učíte sa byť dobrými hospodármi. Navyše, je čas urobiť si poriadok vo všetkých záležitostiach, ktoré vám napadnú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Niektoré automobilky zase podvádzali, teraz pri hybridoch

Ako hybridy nešetria palivo.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?