Dary májového splnu v Škorpiónovi

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 6.5.2017 o 19:42 | (upravené 11.5.2017 o 20:01) Karma článku: 3,21 | Prečítané:  1121x

Kedy sa na ne môžeme tešiť? Presne 10. mája 2017  o 22. hodine a 45 minúte – to je čas májového splnu. Dva či tri dni pred ním i dva či tri dni po ňom však tiež môžeme toto splnové požehnanie výraznejšie žiť.

Zámerne hovorím o daroch či požehnaniach Škorpióna, pretože nič nie je ani čisto biele, ani čisto čierne, ani dobré, ani zlé. Všetko je také, aké je a závisí od nášho postoja, ako budeme vnímať ľudí, udalosti, vzťahy, pocity... Kvalita života závisí od toho, či a ako hovoríme životu áno. Planéty i znamenia dávajú kvalite života určitú vôňu, chuť, esenciu, opraty žitia však máme v rukách my. Skôr, ako nazrieme na spln v Škorpiónovi, ponúkam príbehy z reálneho života, ktoré hovoria práve o tom, že svoj život máme v rukách my.

Dva podobné horoskopy, rozdielny prístup k životu

V septembri minulý rok mala priateľka dopravnú nehodu. Skončila v nemocnici s otrasom mozgu, odreninami a zašívaným obočím. Nazreli sme do jej horoskopu prítomného okamihu a nahodili doň čas nehody. Postavenia planét v domoch a znameniach hovorili jasne o transformácii, o potrebných zmenách a smrti všetkého, čo v jej živote doslúžilo a nepodporuje ju vo vývoji. Keďže priateľka na svojom osobnom raste cez etikoterapiu už pracovala, vedela, že situáciu treba s pokorou prijať a poďakovať sa za to, že skončila „len“ s otrasom mozgu.

V októbri toho istého roku som dostala údaje na vypracovanie horoskopu chlapca v Španielsku, ktorý niekoľko dní neprišiel domov. Mamka sa o neho bála a chytala sa všetkého, čo by jej pomohlo objasniť situáciu. Horoskop mal podobné postavenie planét, ako v prípade mojej priateľky. Boli rovesníci, a tak môžem zopakovať - postavenia planét v domoch a znameniach hovorili jasne o transformácii, o potrebných zmenách a smrti všetkého, čo v jeho živote doslúžilo a nepodporuje ho vo vývoji. Niekoľko otázok ohľadom života mladého muža na trase Slovensko – Španielsko: Ako žil posledné mesiace? Z čoho sa tešil? Čo mu robilo starosti? Vraj sa vzdával života, pripadal si zbytočný, nepotrebný, nič ho nezaujímalo, nič netešilo, nič nerobil pre to, aby hovoril životu áno, mal pocit, že ho život melie... Našiel však v sebe silu, aby ponavštevoval  rodinu, posedel si s nimi, nenašiel však silu, aby žil. Angela, krásne anjelské meno, našli ešte v ten istý deň v hoteli s podrezanými žilami.

Dva približne rovnaké horoskopy, dva odlišné prežívania, dva rozdielne spôsoby žitia. Ona cez pochopenie riešila svoje životné situácie, prijala šance i riziká svojho života. On neustál svoje životné situácie, neprijal šance i riziká svojho života, vzdal sa. Život máme v rukách my.

Májový spln je o emóciách, možno aj tajomstvách

Svoj život máme v rukách my, energie planét i znamení mu dávajú určité zafarbenie. Znamenie Škorpióna tak, ako aj všetky ostatné znamenia zverokruhovej mandaly, má plusové i mínusové polohy. To isté sa týka aj splnu či novu v jednotlivých znameniach.

O čom teda môže byť spln v Škorpiónovi 10.5.? Pre všetky znamenia zverokruhu o emóciách, sexualite, peniazoch. Keďže Škorpión je Škorpión, deň splnu i dni okolo neho môžu byť tajomné, magické - kedysi babky bylinkárky jeho silu využívali na zber liečiviek. Traduje sa, že bylinky zbierané v splne v Škorpiónovi majú silné účinky, odstraňujú choroby, kliatby, problémy... Možno bylinkárky by vedeli viac. My poďme naspäť k Škorpiónovi.

Škorpión ide do hĺbok a odtiaľ povynáša dary i zranenia, požehnania i témy na spracovanie v živote. Škorpión má v sebe všetko. Hĺbky i výšky, pády i vzlety, bahno i modré nebesá. Od nás však závisí, ako ho budeme žiť v splnové dni. Mesiac – Luna má veľkú silu, cez príliv a odliv hýbe oceánmi. Ktože iný to dokáže? Počas splnových dní a nocí sú i zvieratá viac vedomé si svojej sily, nepokoja, agresivity... a Škorpión má pichľavý chvostík obalený i v manipulácii. Má však aj silu z bahna, nepríjemností, chorôb, sa dostať a vzlietnuť ako Fénix. Akú správu nám môže poslať skôr, ako vbehne do splnu?

Vedome sa naň pripraviť i keď už stojí za dverami. Pripraveným totiž šťastie praje – dopĺňam: ten, kto ide cestou sebapoznávania, cestou prijatia životných situácií s pochopením, pokorou a je aktívny v rozpoznávaní života, šťastne žije aj spln.  Vie si obrátiť jeho silu na dary a požehnania. Aké? Napríklad škorpiónsku splnovú energiu využije na sebapoznávanie cez stíšenie a prípravu nových projektov, plánov, zámerov. Alebo cez dynamickú meditáciu v pohybe, napríklad v záhrade, sade, lese, pri včelách, vode naberie silu do posplnových dní.

Dôležitá je i energia slov. Ak pred každým splnom tvrdíme, že ho zle znášame, že sme nepokojní, dokonca agresívni, že nemôžeme spať, že spln je zlý, tak reaálne taký bude. Slovami sme totiž „napísali" objednávku, aby taký bol. Ak začneme o splne uvažovať ako o dni plnom nových možností, „napíšeme" si objednávku na životaschopné a šťastné žitie.  Možností je vždy veľa, stačí ich prijať a pracovať na sebe. Pre mňa v tomto smere je silný Angelov príbeh a jeho odkaz – žiť život aktívne.

Želám šťastný škorpiónsky spln aj dni okolo neho.    

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Niektoré automobilky zase podvádzali, teraz pri hybridoch

Ako hybridy nešetria palivo.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?