Pripraveným šťastie praje

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 5.6.2017 o 10:00 | Karma článku: 2,36 | Prečítané:  772x

V čom však spočíva príprava, aby sme žili dni v šťastí? Veľmi výrazne najmä v tom, aký máme postoj k jednotlivým udalostiam života. Horoskop na jún s etikoterapeutickým vhľadom nás môže podporiť na ceste pod „našimi" hviezdami.

Baran. Prvá polovica roka sa júnom uzaviera, Baranom prináša v nejakej podobe osobné prežívanie tém: vzťahy, vzdelanie, dotyky so zahraničím, úradné konania, ujasňovanie si podmienok práce i života. V júni je možnosť tieto témy zrekapitulovať, dotiahnuť do konca, ukončiť nefunkčné a otvoriť sa novým podnetom. Všetko bez tlačenia na pílu, bez búchania hlavy o múr. Druhá polovica roka prinesie ďalšie témy. Otvorí tradične letnú tému - dovolenky. Barani by v nej mohli mať isto, pretože kontakty so zahraničím im chodili do života už skôr. Ak využili, teraz žnú a vedia si naplánovať letný oddych. Ďalšou témou je viera, filozofia, svetonázor, možné sú i konfrontácie v týchto okruhoch. Spln bude 9.6. v Strelcovi. Viac napätia, prísnosti či prekážky mu môže dodať planéta Saturn. Saturn je prísny učiteľ, v konečnom dôsledku, teda vtedy, keď jeho vplyv doznie, môžeme jeho konanie oceniť. Zvyčajne totiž berie to, čo už nám neslúži na rast. Zvyčajne stavia prekážky tam, kam nemáme a nepotrebujeme ísť. Alebo z kratšej cesty prinúti sa vrátiť. Často však bolestivo, ak nepracujeme na kultivácii svojho vnútra. Ak staviame na cnostiach, ani si vplyv Saturna nepotrebujeme všimnúť. Niežeby sme ho ingnorovali. Naopak, jeho jasnosť, sila, presnosť môžu podporiť nové zámery. Všetko máte vo svojich rukách a svoju akčnosť môžete využiť aj v deň novu a dňoch okolo neho. Ten bude 24.6. v Rakovi. Posvieti na bývanie a domov, v tejto oblasti môžu prísť výraznejšie zmeny. Ak chcete byť na ne pripravení, veď pripraveným šťastie praje, začnite týmto smerom už teraz robiť zmeny. Aj malé.  

Býk. Prvá polovica roka sa júnom uzaviera, Býkom priniesla v nejakej podobe osobné prežívanie témy vlastnenia. Mohla odkryť aj veľké lipnutie či závislosť na hmotnom majetku, pôde, financiách, silné prežívanie – to je moje, nedám, nepustím... Je čas rekapitulácie,  uvoľnenie sa z témy vlastnenia, urobiť poriadok v majetkových pomeroch a ukončiť nezdravé vzťahy s nimi. Aké sú nezdravé vzťahy? Tie ktoré bolia, vytvárajú vnútorný nepokoj, nespokojnosť, vyhadzujú z rovnováhy. Samozrejme, nerobia to samé od seba. Čokoľvek sa nám deje, je to v nejakej podobe v nás. Preberme za to zodpovednosť a konajme v súlade s dobrom, láskou, univerzom. Alebo predpokladáte, že všetko hmotné, čoho sa momentálne držíte zubami-nechtami, bude dôležité, keď sa vám otvoria dvere s nápisom smrť? Spln 9.6. v Strelcovi môže podporiť v správnom rozhodovaní, má totiž energiu optimizmu a pohľadu dopredu. Navyše, v Strelcovi sa nachádza i planéta Saturn. Je to prísny učiteľ a chce poriadok, systém. Neefektívne odbočenia, flákanie, manipulácie, hry naoko či rôzne naše masky bolestivo berie. Alebo nebolestivo, ak sa ich dobrovoľne a s vďakou vzdáme. Vďaka a odpustenie sú dva super kľúče do pohodového života. Nov 24.6. v Rakovi vám svieti na rodinu a komunikáciu v nej. Keďže momentálne žijete veľmi aktívnym spôsobom, skúste organizovať, spájať členov bližšej i vzdialenejšej rodiny. Spájanie je láska, láska je spájanie. Každé oddeľovanie, vytesnenie symbolizuje neprítomnosť lásky. Spájajte, tešte sa z prítomnosti svojich milých. I vaši nežijúci predkovia si budú „mädliť ruky“, ak im venujete láskavú spomienku. 

Blíženci. Prvá polovica roka sa júnom uzaviera, Blížencom priniesla najmä tému osobných vzťahov. Single Blížencom otvárala cestu do nových, zadaným urobila previerku pravosti a hĺbky trvajúcich. Ak niektorý vzťah skončil, s vďakou ho naozaj ukončiť. Neukončené, bolestivé prežívania, rozoberanie minulosti z pozície obete, otázky typu – prečo práve ja - oslabujú energetický systém človeka a nedovoľujú slobodne dýchať a žiť. Liečivá zmena môže prísť, keď s láskou vyliečime v sebe všetok odpor. To znamená, že prijmeme napríklad ľútosť, bezmocnosť, smútok, svoje pocity viny a strachy, ukončíme ich cez pochopenie a odpustenie. Odpustenie spolu s vďakou sú úžasnými kľúčmi na odomknutie dverí do šťastného života. Jún otvorí aj tému pracovných vzťahov, dohôd a zmlúv. Čomukoľvek novému budete pripravovať podmienky, choďte čisto, bez manipulácie, bez bočných úmyslov. Spln  bude 9.6. v Strelcovi a v hre je aj planéta Saturn, prísny a spravodlivý učiteľ. Ak ste konali spravodlivo a správne, budete zberať plody svojho konania. Energia Saturna totiž prináša vždy aj dôsledky. Je na našom správaní, konaní, rozhodovaní a postojoch, či budú mať sladkú alebo kyslú príchuť. Výraznejšie sladko či kyslo môžu chutiť i osobné vzťahy. Nov prebehne 24.6. v Rakovi, tiež bude mať nádych bilancovania najmä v oblasti bývania, rodiny a financií. Ak cítite, že potrebujete zmeny práve v týchto oblastiach, urobte ich v súlade s láskou. Vo váhavých situáciách pomáha otázka - Ako by to urobila láska? Odpoveď je vo vás.  

Rak. Prvá polovica roka sa júnom uzaviera, Rakom priniesla najmä témy zdravia. Byť zdravotne v pohode je pre Rakov témou aj v druhej polovici roka. Samozrejme, fyzické zdravie ide ruka v ruke s našimi vzťahmi, myslením, našimi postojmi... Raci potrebovali doteraz spracovávať najmä svoje vzťahy v najbližšej i širšej rodine, bývanie, teplo domova. Dobré vzťahy posilňovali, posilňujú zdravie, menej dobré ho oslabujú. Ako ste doteraz popracovali na svojich rodinných vzťahoch? Do rodiny patria aj príslušníci, ku ktorým časť rodiny nemusí mať kladný vzťah. Ak takých objavíte, prehodnoťte, prečistite cez svoje srdce práve všetky tieto  vzťahy. Prípadne si láskou, modlitbou prehrejte aj vzťahy s členmi vašej rodiny, ktorí už odišli na druhú stranu. Je to dôležité pre vaše zdravie. Spln svoju silu ukáže 9.6. a bude v Strelcovi. Hovorím o sile, pretože nielen spln je o Strelcovi, ale i planéta  Saturn v ňom je. Treba pamätať na to, že Saturn je prísny učiteľ, ktorý preveruje „domáce úlohy“ života. Tou vašou je momentálne zdravie, zdravý životný štýl, kondícia. Na druhej strane, ak zdravo a správne podporujete svoje zdravie, čakajte odmenu, napríklad vo forme  nových nápadov, sily a odvahy ísť do nových vecí. Pripravte sa však aj na váš najsilnejší nov tohto roku. Je 24.6. vo vašom vlastnom znamení, teda v Rakovi. V Rakovi však budú i planéty Merkúr a Mars, a tak sa môžete tešiť na veľmi akčné dni. Môžete ich využiť napríklad na realizáciu toho, čo vám brnklo do nosa v čase splnu. Ak nič nebrnklo, aktívne podporte vzťahy v rodine. Pripravte rodinné posedenia, vymyslite akcie na spoločné zážitky, podporíte vzťahy i svoje zdravie. Všetko so všetkým súvisí, pohnete jednou kockou v živote, pohne sa celá životná mandala. 

Lev. Prvá polovica roka sa júnom uzaviera, Levom priniesla najmä tému partnerských vzťahov vo všetkých podobách. Nový partnerský vzťah, posilnenie pôvodného, ale i rozchody, rozvody. Niečo sa narodilo, niečo odišlo. Dôležitý odkaz z nich – každý, naozaj každý vzťah je naším vlastným zrkadlom. Partner/partnerka odráža, zrkadlí len to, čo máme alebo nemáme v sebe spracované. Žijeme v pokojnom a spokojnom partnerstve? Pokoj a spokojnosť máme v sebe. Žijeme v partnerstve, kde sa cítime obeťami, manipulovanými či bezmocnými bytosťami? Potom manipuláciu, pocit menejcennosti, bezmocnosť máme v sebe. Nestačí partnera vymeniť, stačí na sebe vedome pracovať a zmena v partnerskom vzťahu bude výsledkom našich osobných zmien. Okrem toho Lev/Levica s levími kvalitami má potrebu byť láskavým stredobodom pozornosti, svietiť, podporovať, jednoducho - rozvíjať v sebe kráľovské cnosti. Ak však prevládnu levie necnosti (túžba po moci, diktátorstvo...), vtedy má snahu všetko riadiť, kontrolovať, mať moc vo vlastných rukách a rozhodovať aj za iných. Kde ste vy? Spln 9.6. v Strelcovi sa môže pri nezvládnutých levích kvalitách prejaviť nespokojnosťou, vzťahovačnosťou, urážlivosťou. Pripraveným však šťastie praje, takže vždy je možnosť aj spln v zdraví žiť. Napríklad tak, že budete pozorovať, naozaj len pozorovať svoje ego a nepodporíte ho v tom, aby nezdravo vyskakovalo. Pozícia pozorovateľa dáva možnosť pochopiť a prijať to, čo sa v nás deje. Táto stratégia môže byť vhodná aj do novu 24.6. v Rakovi. Pozorujte svoju pozíciu v rodine, rode a s láskou meňte svoje postoje k jednotlivým jeho členom do pochopenia a prijatia. 

Panna. Prvá polovica roka sa júnom uzaviera, Pannám prinášala najmä témy zdravého rodinného prostredia i témy vlastného zdravia. Ak vychádzame z toho, že všetko so všetkým súvisí, tak ste isto postrehli, že pohoda a harmónia v rodine podporujú vaše zdravie. Nesúlad a nespokojnosť ho oslabujú. Zdravie výrazne ovplyvňujú aj vzťahy so ženami v rodine, rode. Ako ste na tom so svojimi citmi smerom k starej mame, mamke, sestrám, dcéram? Akékoľvek výhrady máte k nim, to isté máte vy vo svojom vnútri. Ste energeticky také isté bytosti ako ony. Zrkadlíte sa navzájom v dobrom i zlom. Na etikoterapii používame rôzne vety na uvedomenie si niektorých situácii. Na zrkadlenie je úžasná veta CELKOM AKO JA. Každý je celkom ako ja. Na koho sa mám potom hnevať, s kým mám byť nespokojný, keď celý svet je celkom ako ja? Spln 9.6. bude v Strelcovi, v ktorom sa nachádza i Saturn i Čierna Luna, takže možno signalizujú viac rozbúrené emócie, nezvládnuté nervy, tlaky s pocitmi nespokojnosti, nepohody z vlastného vnútra... Ak však vedome pracujete na cnostiach Panny, v pozícii pozorovateľa aj spln môžete zvládnuť v pokoji, pohode a s nadhľadom. Máte to vo vlastných rukách či lepšie povedané vo vlastných postojoch. Nov 24.6. v Rakovi podčiarkne vašu tému – rodina. Bolo by vhodné, aby ste do novu vyriešili všetky odkladané rodinné záležitosti, aby ste si s láskou navzájom vykomunikovali svoje postoje a rozpustili vzájomne nezhody. Použijem druhú etikoterapeutickú vetičku – AKO BY TO UROBILA LÁSKA? Odpoveď máte v sebe, láska vám ju dá. Kladiem však ešte ďalšiu otázku – ako ste na to s priateľstvami? Je možné, že dni novu pichnú i do tejto oblasti, takže otvorené srdce i smerom k priateľom. Žiadne strachy z jeho zranení. Srdce v láske, pokoji a súcite je nezraniteľné. 

Váhy. Prvá polovica roka sa júnom uzatvára, Váham však výraznejšie neuzatvára témy na vlastný rozvoj a rast. Stále je to o pohybe. Akomkoľvek. Fyzickom vo vlastnom tele, ale i s podporou technických vymožeností, tiež pohybe vo vlastnom vnútri. Aktivity navonok i vo vnútri, a tak nehrozí, žeby Váhy sedeli s vyloženými nohami. Čo by si však mali uvedomiť a dohliadať sami na seba, je rovnováha medzi aktivitami a oddychom. V pôvodnom vnútornom nastavení túto zručnosť Váhy majú, preto tak bytostne potrebujú harmóniu a rovnováhu. Ak si ju však nechali zahatať matrixovým dianím, treba sa vrátiť ku koreňom, k múdrosti zakódovanej v bunkách svojho tela. Nech sa totiž budeme tváriť akokoľvek moderne, všetko, úplne všetko, potrebuje mať pevné a zdravé základy. Len tak môžeme stavať domy i chrámy vlastného žitia sami v sebe. V júni ešte priberte do pozornosti aj vzťahy so súrodencami, priateľmi. Napriek možno výhovorky na nedostatok času, je dôležité, zvlášť u vás, mať rovnovážne vzťahy. Spln 9.6. v Strelcovi môže byť aj o splnených zámeroch, ktoré ste si dali pred niekoľkými mesiacmi. Strelec je totiž ten, ktorý vidí optimisticky budúcnosť a často sa nezaoberá detailmi. Ak ste doteraz neuvažovali o naformulovaní zámerov, urobte tak teraz a sledujte, čo sa bude diať. Žiadna myšlienka sa nestratí, vedomý zámer v súlade s univerzálnymi zákonmi sa naplní. Niekedy rýchlo, niekedy potrebuje svoj čas až taký dlhý, že si zámer nepamätáme. Potom sa čudujeme, že sa nám niečo splní, čo sme chceli kedysi a momentálne už ani nechceme. Zákony fungujú. Nov 24.6. v Rakovi presmeruje vašu pozornosť najmä do pracovnej oblasti, výsledky vašich snáh prídu na svetlo. 

Škorpión. Prvá polovica roka sa júnom uzatvára, Škorpiónom však výraznejšie neuzatvára ich tohtoročné témy. Sú to najmä financie, tajomstvá a nevyriešené témy minulosti. Keďže Škorpióni si priniesli na tento svet aj „domácu úlohu“ zvládnuť manipuláciu a konať čisto, zámer je jasný – čistota a férovosť v myslení, konaní, vo všetkom. Okrem tejto „čistej úlohy“ Škorpióni prichádzajú do tohto života ako veľmi silné bytosti, ktoré sa rozhodli „poriešiť“, zmeniť vzorce duše svojich predkov, a teda i svoje.  Ak na tejto úlohe pracujú cez sebapoznávanie, sú veľmi schopní naozaj zmeniť, pretransformovať, prepólovať zranenia, bolesti, trápenia v rode a svojim potomkom uvoľniť cestu do šťastia. Tí, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nepracujú na vzorcoch duše svojho rodu, zvyčajne odovzdávajú nevyriešenú štafetu svojim nasledovníkom. Spln 9.6. bude v Strelcovi, a to je čas posilniť svoje zámery. Strelec je totiž optimista, ktorý vidí v diaľke cieľ, často však nerieši detaily. Ak sa však spoja Strelec so Škorpiónom, detaily spolu dostriehnu. Na ne dostriehnite najmä pri uzatváraní zmlúv, dohôd, pri investíciách. Ak príde k vám väčší nepokoj počas splnu, pomôže stiahnutie sa do seba, vnútorná inventúra. Deň splnu a dni okolo neho prinesú aj ťah na cudzinu – môžete plánovať dovolenky, návštevy, cesty, štúdium, školu, semináre v zahraničí. Nov bude 24.6. v znamení Raka. Rak - to je domov, teplo rodiny, bývanie - v spojení s novom môžu vyvolať snahu o zmeny v tejto oblasti. Kto je sám alebo žije, pracuje často mimo svojich blízkych, môže pocítiť ťah do rodiny. Kto je zakotvený v rodine, ocení jej silu. Ako ste momentálne na tom s dokumentami? Máte platný pas? Občiansky či vodičský preukaz? Zaplatené poistky? 

Strelec. Prvá polovica roka sa júnom uzatvára, Strelcom však výraznejšie neuzatvára ich tohtoročnú tému, ktorou je pohyb na každej úrovni. Možno Strelci už cítia potrebu sa trochu zastaviť, oddýchnuť si, no vždy ich niečo ženie ďalej, dopredu, do nových situácií. Ako si pomôcť a nejsť do nespokojnosti, teda ostať v pohode? Prijať dianie okolo seba. Vám fakt nehrozí sedieť s vyloženými nohami a založenými rukami. Hold, vybrali ste si pohyb ako „domácu úlohu“ do tohto života. Keby ste aj chceli sedieť na zadku, ťažko sa to podarí, vždy vás niečo z pokoja pošle do behu života. Rôzne životné zmeny, noví priatelia, potreba nových krokov... Jún bude poriadny kolotoč hneď od začiatku mesiaca. V znamení Strelca, teda vo vašom vlastnom, sa pohybujú Saturn a Čierna Luna, k tomu sa 9.6. pridá spln v Strelcovi. Silná sila. Čokoľvek sa vám nepodarilo vyriešiť v prvej polovici roka alebo čo ste zámerne odkladali, teraz vás dobehne. Tí Strelci, ktorí intenzívne pracujú na sebe, týmto obdobím prejdú hladko. Aj tu platí veta – pripraveným šťastie praje. Ako sa pripraviť na nepredvídané strelecké zmeny? Naučiť sa byť vo svojom strede a odtiaľ pohotovo reagovať na to, čo prichádza. Teda prijímanie. Iná  stratégia zatiaľ pre vás nie je...  Mnohí Strelci môžu v júni riešiť majetkové záležitosti, delenie majetku, dedenie. Toto je tiež dlhodobá strelecká téma, treba k nej pristupovať pragmaticky, s nadhľadom a hlavne riešiť.  Spln 24.6. bude v Rakovi a otvorí priestor na nové projekty, ktoré môžu Strelcom finančne polepšiť. Prekážkou by však mohli byť bloky alebo bludy ohľadom peňazí či ich toku. A nevhodná komunikácia z vašej strany. Viem, že v mnohých situáciách nedokážete byť diplomatom, ste na diplomaciu príliš otvorení a prostorekí. V tom prípade ostaňte pri vete – mlčať je zlato.  

Kozorožec. Prvá polovica roka sa júnom uzatvára, Kozorožcom však výraznejšie neuzatvára ich tohtoročná téma – hodnoty. Najmä tie, ktoré sa týkajú pracovnej oblasti. Mohlo sa totiž nedávno stať, že potrebovali zvládnuť pracovné neúspechy, ustáť nepriaznivé situácie, urobiť si poriadok v životných hodnotách. Všetky tieto situácie sa nejakým spôsobom ešte budú ťahať do konca kalendárneho roka. Nemusia však byť bolestivé, ak ich budete vnímať z pozície pozorovateľa, ak budete na ne pozerať ako na film, ktorý pozeráte v pohodlí svojho stredu. Pozor však na pocity samoty, osamelosti. Tiež nemusia robiť problémy, ak prijmete samotu i osamelosť za čas, ktorý môžete venovať sebe a svojim záľubám. Aj keď sme sami, nepotrebujeme sa cítiť osamelí. V každej situácii sme totiž dvaja – ja a naše vyššie ja. V júni trochu viac dozrite na svoje financie, úvery, pôžičky. Kozorožec totiž nevyhnutne potrebuje pre svoju existenciu a pre svoj dobrý pocit materiálne zabezpečenie. Potrebuje svoju výživnú lúku. Spln 9.6. v Strelcovi sa kamaráti aj s planétou Saturn a s Čiernou Lunou. Toto spojenie v kozorožej energii môže mať sklony k dramatickému prežívaniu situácií, k nasadzovaniu si hysterických masiek. Kozorožec sa však môže uzemniť na svojej lúke, vo svojom dome, v rodine a v povinnostiach okolo nej. Jednoducho – prepnúť do fyzickej aktivity. V nej možno pokračovať aj do splnu a dní po ňom. Spln bude 24.6. v Rakovi. Znova rodina, rod, tajomstvá rodu, osobné vzťahy. 

Vodnár. Prvá polovica roka sa júnom uzatvára, Vodnárom však otvára nové životné situácie, možno nové vzťahy, nové životné zameranie. Niektoré priateľstvá môžu zaniknúť, nové príležitosti  vzniknúť. Tých môže byť od júna viac a môžu byť veľmi výživné. Vďaka nim môžu Vodnári cestovať do zahraničia, plánovať dovolenky, návštevy, cesty, štúdium, školu, semináre v zahraničí. Spln 9.6. v Strelcovi sa kamaráti aj s planétou Saturn a s Čiernou Lunou. Saturn je prísny, ale spravodlivý učiteľ, takže trochu pristrihne Vodnárom krídelká a bude od nich chcieť poriadok, systém v práci, v niečom kontrolu, v inom určiť hranice. Ak Vodnári od začiatku roku pracovali na kultivácii vodnárskych cností, najmä na originalite a autentickom správaní či konaní, prejdú aj náročnejšie splnové dni v pokoji a pohode. Ak nie, máte príležitosť rásť cez nové poznania, občas cez kotrmelce, občas cez klepnutia po prstoch. Rada? S rozvahou a pokojom do všetkých situácií. Prípadné vnútorné pnutia obráťte do získavania nových zručností, vedomosti, jednoducho – do vzdelávania. Otvoríte si tak cestu veľkých možností a ak využijete aj spln 24.6. v Rakovi, svet sa vám otvorí. Využite aj v dňoch okolo splnu svoje sklony k autentickému konaniu a k originálnym riešeniam a otvoria sa nové možnosti ohľadom práce, investícií, otvorí sa vám nový svet, nový život. Pozor však na zdravie, neprepínajte sily, netlačte na pílu v žiadnej oblasti. Naopak, ostaňte v pokoji, nájdite rovnováhu medzi prácou a oddychom. Neprepínajte ani v práci, ani v zábave. Každý deň má 24 hodín, nechcite od neho viac a nezabudnite časť z nich venovať svojim najmilším. Pripravte však rodinné posedenia, vymyslite akcie na spoločné zážitky, podporíte vzťahy i svoje zdravie. Všetko so všetkým súvisí, pohnete jednou kockou v živote, pohne sa celá životná mandala. 

Ryby. Prvá polovica roka sa júnom uzatvára, Ryby neuzatvárajú témy okolo svojho sebavedomia, presadzovania sa a otvárania srdca. Sú však témy, ktoré Ryby nechcú otvárať z jedinkého dôvodu – boja sa zranenia. Nechcenými témami môžu byť napríklad vzťahy v rodine, vzťahy s partnerom/partnerkou, chlad v dome, byte. Spln 9.6. bude v Strelcovi, v ktorom sa nachádza i Saturn i Luna, takže možno signalizujú viac rozbúrené emócie, nezvládnuté nervy, tlaky s pocitmi nespokojnosti, nepohody z vlastného vnútra... Čierna Luna aj karmické dlhy a nedokončené veci vo vlastnom rode. Aj z tohto by Ryby najradšej utiekli. Kam? Do závislostí... Útek však nikdy nič nerieši. Naopak, oddiali to, čo treba riešiť a potom sa nevyriešená vec, situácia, či pokazené vzťahy vracajú naspäť ešte vo väčšej sile. Ryby majú jeden veľký dar – vedia ostať vo vlastnom tichu, a to môžu využiť práve v dňoch okolo splnu na uvoľnenie karmických dlhov. Je vhodné sa v tomto období zamyslieť či vedome sa pozrieť do rodu, aké bolesti, tajnosti či trápenia z neho nesiete. Čo ste prijali za svoje, aby ste vyčistili celý rod? Spoľahlivosť? Dôveru? Jasnosť a transparentnosť? Vy viete.  Nov bude 24.6. v Rakovi a otvorí račie témy – rodina, deti, vzťahy v rodine.  Môžete si dať zámer, aby vaši blízki skutočne cítili, že ich máte radi -  som Ryba plná lásky, nie chladná...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Štát v službách smerákov: najprv prídu hrubokrkí, po nich grófka Rošková

Farmári z východného Slovenska hovoria o bezpráví a o strachu. Šíriť ho má organizovaná skupina za asistencie policajtov a štátnych úradov.

EKONOMIKA

Ceny bytov sú vysoké. Oplatí sa ešte nehnuteľnosť kúpiť?

Ak človek zvažuje kúpu nehnuteľnosti, mal by zvážiť viacero faktorov.


Už ste čítali?