Voda chodí po svete a môže rozdávať radosť, ale aj inak sa správať

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 18.12.2017 o 10:44 | Karma článku: 1,82 | Prečítané:  780x

Samuel Adamík z V.B  Hotelovej akadémie v  Liptovskom Mikuláši bol na stretnutí v Liptovskej vodárenskej spoločnosti na vyhodnotení súťaže jediným mužským autorom. Vysmiaty, spokojný ponúka svoj pohľad na putovanie vody po svete.  

Nech sa páči, Samuelova úvaha o vode:

Možno ma niektorí spoznáte a iní zase nie. Na tom vlastne ani tak nezáleží. Chodím po svete a rozdávam radosť všade, kam prídem.

Niekedy dávno som nevedela, aké  je to ľuďom robiť radosť  a dávať im život. Jediná moja činnosť bol oddych. No napadlo mi, že by bolo fajn skúsiť nové dobrodružstvá, a tak som si našla rôzne cestičky z môjho obrovského domova do všetkých kútov sveta.

Svoje putovania po svete som začínala skromne, alebo som sa ako jesenný lístok stromu zniesla z oblohy na zem. Spoznávanie sveta  ma bavilo. Páčilo sa mi cestovanie po svete, a tak som svoje výpravy uskutočňovala častejšie a častejšie. Všade, kde  som sa zjavila, ľudia ma oslavovali. Ja som im ochotne pomohla so všetkými problémami, ktoré ich sprevádzali.

A šla som ďalej objavovať. Ľudia  začali stavať domy, dediny, mestá a štáty. Neskôr začali objavovať svet a  mňa používali aj na cestovanie. Celé ľudstvo ma uctievalo a klaňalo sa mi. Spočiatku mi to neprekážalo, no potom sa mi naskytla príležitosť spoznať nenásytných ľudí, ktorí  prahli po moci a chceli ma ovládnuť. Tam, kde žili takíto ľudia, som sa nerada vracala  a ako som im život dala, tak isto som ho vedela  aj vziať.  Tam, kde som predtým rozdávala život a radosť, teraz môžem  veľmi ľahko zanechať žiaľ a smútok.

Ľudia, je to len na vás, ako so mnou budete zaobchádzať. Áno, som voda , ktorej domov je v oceánoch sveta a nepatrím nikomu. Chráňte  si ma, nemusím vám slúžiť večne!

xxx

Samuelova výzva v záverečných vetách patrí nám všetkým. Ako teda vieme zaobchádzať s vodou, aby sme s ňou vedeli žiť v priateľstve a vzájomnom obohacovaní? Odpoveď máme každý v sebe. Ďakujeme, Samuel. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tóth dal polícii aj Kočnerove mobily spolu s dokumentmi k Technopolu

Tóth opísal aj dovolenkovanie s Kočnerom.

DOMOV

Kosíka uniesli v Mali, pár hodín pred tým sa ohlásil SME

Ozbrojenci uniesli bývalého siskára ešte minulý utorok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boli špička, dnes nedokážu ani operovať

Čo sa to deje na Kramároch.


Už ste čítali?