Voda chodí po svete a môže rozdávať radosť, ale aj inak sa správať

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 18.12.2017 o 10:44 | Karma článku: 1,75 | Prečítané:  635x

Samuel Adamík z V.B  Hotelovej akadémie v  Liptovskom Mikuláši bol na stretnutí v Liptovskej vodárenskej spoločnosti na vyhodnotení súťaže jediným mužským autorom. Vysmiaty, spokojný ponúka svoj pohľad na putovanie vody po svete.  

Nech sa páči, Samuelova úvaha o vode:

Možno ma niektorí spoznáte a iní zase nie. Na tom vlastne ani tak nezáleží. Chodím po svete a rozdávam radosť všade, kam prídem.

Niekedy dávno som nevedela, aké  je to ľuďom robiť radosť  a dávať im život. Jediná moja činnosť bol oddych. No napadlo mi, že by bolo fajn skúsiť nové dobrodružstvá, a tak som si našla rôzne cestičky z môjho obrovského domova do všetkých kútov sveta.

Svoje putovania po svete som začínala skromne, alebo som sa ako jesenný lístok stromu zniesla z oblohy na zem. Spoznávanie sveta  ma bavilo. Páčilo sa mi cestovanie po svete, a tak som svoje výpravy uskutočňovala častejšie a častejšie. Všade, kde  som sa zjavila, ľudia ma oslavovali. Ja som im ochotne pomohla so všetkými problémami, ktoré ich sprevádzali.

A šla som ďalej objavovať. Ľudia  začali stavať domy, dediny, mestá a štáty. Neskôr začali objavovať svet a  mňa používali aj na cestovanie. Celé ľudstvo ma uctievalo a klaňalo sa mi. Spočiatku mi to neprekážalo, no potom sa mi naskytla príležitosť spoznať nenásytných ľudí, ktorí  prahli po moci a chceli ma ovládnuť. Tam, kde žili takíto ľudia, som sa nerada vracala  a ako som im život dala, tak isto som ho vedela  aj vziať.  Tam, kde som predtým rozdávala život a radosť, teraz môžem  veľmi ľahko zanechať žiaľ a smútok.

Ľudia, je to len na vás, ako so mnou budete zaobchádzať. Áno, som voda , ktorej domov je v oceánoch sveta a nepatrím nikomu. Chráňte  si ma, nemusím vám slúžiť večne!

xxx

Samuelova výzva v záverečných vetách patrí nám všetkým. Ako teda vieme zaobchádzať s vodou, aby sme s ňou vedeli žiť v priateľstve a vzájomnom obohacovaní? Odpoveď máme každý v sebe. Ďakujeme, Samuel. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trebišov, mesto syfilisu. Už osem rokov sa mu nedarí nad chorobou zvíťaziť

Syfilis šíria nezriedka detské prostitútky, ktoré majú len osem rokov. Za sexuálne služby si pýtajú iba päť eur.

DOMOV

Dobré ráno: Kto vôbec myslí na naše deti?

Ako sa u nás narába so školstvom.

BRATISLAVA

V Bratislave ubudne tretina osemročných gymnázií

V septembri zrejme neotvoria prvé ročníky viaceré osemročné gymnáziá.


Už ste čítali?