Vždy je čas na prejavenie vďačnosti, horoskopy na ňu svietia

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 5.2.2018 o 11:12 | Karma článku: 2,84 | Prečítané:  700x

Už druhý mesiac v tomto roku dávam do svojich etikohoroskopov na záver tzv. ĎAKOVNÍČEK. Vyplynie vždy z toho, aké témy na riešenie sa odkrývajú pre dané znamenie v danom mesiaci. Okrem toho vďačnosť je emócia, ktorá otvára srdce. 

Takže  ĎAKOVNÍČEK je dva v jednom.  Je šitý na mieru určitému znameniu a ak si dovolíme precítiť vďačnosť úplne naplno, ak si dovolíme sa ňou naplniť,  zvyšujeme svoje vibrácie a podporujeme pohodu v sebe i vo svojom okolí. Ak máme pohodu v sebe, podporujeme svoje zdravie a telo nám dáva spätnú väzbu cez svoje uvoľnenie a schopnosť s pochopením a ľahšie riešiť mnohé životné situácie.  Krásne hravý vláčik, na začiatku ktorého stojíme my sami. Sme rušňovodičom, palivom, smerovkou, cestou, cieľom... Jednoducho sme bytosť s množstvom možností vďaka tomu i napriek tomu, čo nám hviezdy šepkajú. Slovo ďakovníček nie je zatiaľ v spisovnom jazyku ako spisovné slovo. Preberám zodpovednosť za to, čo píšem a slovo ďakovníček s RAdosťou používam.  Teda nech sa páči horoskopy s ďakovníčkami: 

Baran. Spln sa vo februári nekoná. Bol 31.1. v Levovi a Baranovi prináša staronovú tému: vzťahy. Ak ste si vo vzťahoch upratali skôr, žiadna dráma nie je na obzore. Ak nie, je vhodné skoncentrovať sa na kvalitu vzťahov, prebrať za ne zodpovednosť, pretože inak ich buď už dlho riešite, alebo budete riešiť dlho. Jedno i druhé vyčerpáva. Čo znamená prebrať zodpovednosť? Napríklad, ak vyčítate životu, osudu, partnerovi, že je taký či onaký, otočte výčitku k sebe a nájdite to, čo vyčítate druhému, v sebe. Určite to tam bude. Potom si upracte, urobte vo svojom vnútri také zmeny, ktoré chcete vidieť okolo seba. Uvidíte, ako sa budú naozaj diať aj okolo vás. Niečo podobné môžete prežívať nielen s partnerom, ale aj s deťmi. Najmä ak sú v ohnivom veku, teda v puberte. Vy oheň + dieťa oheň = ohnivé reakcie. Jednou z možností, ako ustáť takéto situácie, je schopnosť vytvárať spoločné zážitky. Nečakajte, že tak urobí druhá strana. Prevezmite iniciatívu a plánujte. Vôbec to nemusia byť veľké a silné zážitky, dôležité je, aby zážitok mal tok, teda bol výživnou riekou vzťahu. Čo spolu zažijete s partnerom či dieťaťom, sa hlboko zapisuje a v čase náročnejšom práve zážitky sú oporou. V januári okolo druhého splnu sa mohli začať diať aj silné osudové zmeny, to znamená, že do vášho život prišiel alebo prichádza partner, s ktorým si riešite neukončenia z minulých zrodení vás alebo rodu. Určitým spôsobom téma bude pokračovať aj v nove 15.2. vo Vodnárovi, tiež v dňoch po ňom. Pôjde najmä o priateľov, kvalitu vzťahov s nimi. Znovu bude vhodné, ak iniciatívu preberiete vy, ak sa ozvete, napíšete, zavoláte, a tak podporíte svoje priateľstvá. Ďakovníček: Každý vzťah ma podporuje v raste, som za každý svoj vzťah vďačný.

Býk. Február je pre vás buď mesiacom zmien, alebo mesiacom preciťovania nejakej nespokojnosti, ktorá vedie tiež k zmenám. Vráťme sa však k poslednému splnu. Bol v januári 31.1. v Levovi a má dosah na prvé februárové dni. Mohol otvoriť tému – ako si upevniť pozíciu vo svojom priestore. Pod pojmom priestor sa rozumie vaše bývanie, kancelária, škola, teda fyzicky priestor, v ktorom trávite veľa času. Býk sa potrebuje v tomto priestore cítiť stabilne a bezpečne. Ak cítite akúkoľvek nespokojnosť, meňte. Zmeňte nábytok, dekorácie, preložte kvetináče na oknách, prineste do týchto priestorov niečo, čo vám urobí radosť alebo zmeňte postoj k týmto priestorom. Nájdite na nich a v nich čo najviac pozitív, pretože osud vraj tvorí 10 percent udalosti a 90 percent je náš postoj k nej. Momentálne máte ťah na vnímanie vecí a udalostí z priestoru dôvery a pochopenia, ste úžasnou bytosťou. Cítite sa tak? Cítite, že aj okolie cíti vašu výnimočnosť? Užívajte, cíťte sa úžasnou bytosťou, ste ňou. Viete tieto pocity výnimočnosti preniesť aj do vzťahov tak, aby ste sa v nich cítili úžasne? Každý človek, ktorý prichádza do vášho života, je v ňom z nejakého dôvodu. Skúste teda vnímať, že každý človek je pre vás darom.  Nehodnoťte, či želaným alebo neželaným. Jednoducho darom, tešte sa mu. Nov 15.2. vo Vodnárovi bude tiež obdobím zmien, ktoré môžu prísť v práci. Nové projekty, nová práca, zmeny v starej, povýšenie, viac na výplate, všetko je možné.  Ak si neblokujete svoj život, svoje konanie sebaspochybňovaním, ide vám karta. Ďakovníček: Som vďačný za každého človeka, ktorý vstupuje do môjho života.

Blíženci. Spln sa vo februári nekoná, pretože január si nadelil dva. Ten 31.1. bol v Levovi a dosah má do februára, jeho vplyv cítite v prvých februárových dňoch. Aké témy sa môžu otvárať? Napríklad vzťahy v rodine, cestovanie, od polovice mesiaca aj väčší ťah na vzdelávanie. Pozrime sa na rodinné vzťahy. Blíženec sa môže dobre cítiť v dvojici či skupine podobne zmýšľajúcich ľudí. Rodina je taká malá skupina, v ktorej by mal práve on udržiavať kvalitné vzťahy. Možno to celkom nejde, pretože Blíženec je vzdušné znamenie a kam vejú vzdušné prúdy, tam odvieva Blíženca. Je však zaujímavé, že hoci veľakrát Blížencovi vzťahy nesedia, nerád robí prvé kroky na rozviazanie. Radšej ostáva v nevyhovujúcom vzťahu, ako by bol sám. Keďže však jedinú zmenu, ktorú môžeme urobiť, je zmena v nás samých, Blíženec môže meniť seba, a tak i svoje vzťahy. Ak zacítite vo vzťahu čo i len malú nespokojnosť, pýtajte sa: „Aký strach je za mojou nespokojnosťou?“ Odpoveď príde buď okamžite, alebo sa jej dočkáte cez nejakú udalosť, človeka, príhodu. Za každou nespokojnosťou je totiž nejaká forma strachu. Ak strach rozpoznáte, treba s ním popracovať a pretransformovať ho do dôvery tak, aby vás neoslaboval. Nov 15.2. je vo Vodnárovi. Vodnár je rovnako ako Blíženec tiež vzdušné znamenie. A vzduch je o pohybe fyzickom i mentálnom. Ako ste na tom s cvičením, s nejakou fyzickou aktivitou? Ako ste na tom „s  pohybom mysle“? Vzdelávate sa? Súčasnosť dáva obrovské možnosti nájsť si svoju oblasť, cez ktorú môžete rásť. Ďakovníček: Som vďačný za všetky možnosti, ktoré mi prichádzajú do života.

Rak. Február nemá spln, ale má posplnové dni. Posledný spln bol totiž 31.1. v Levovi a vám rozohral tému peňazí. Ste dostatočne bdelí v oblasti financií? Aká je vaša finančná gramotnosť? Vediete si rodinný peňažný denník? Máte rovnováhu v príjmoch a výdajoch? Dobré otázky na to, aby ste si uvedomili tému financií vo vašom živote. Je však celkom možné, že vzťah k financiám nemáte rozšafný, ale skôr na nich sedíte. Ste lakomí? Pre pár centov by ste si dali aj koleno vŕtať? Krútite hlavou, že nie, nie, nie? Ak sa v tejto chvíli objavil čo i len jeden zápor, nechajte si otázky v sebe pracovať so zámerom, aby ste zistili, kde máte chorý alebo mierne chorý vzťah k financiám. Až keď to zistíte, choďte do dôvery, že peniaze nie sú všetko. Sú oveľa posvätnejšie hodnoty, ale peniaze, financie sú veľmi dôležité. Len mať k nim správny vzťah. Žijeme totiž v duálnom a hmotnom svete, je dôležité, aby sme i toto rešpektovali. Zo vzduchu sa nenajeme. Teda mohli by sme sa, ak by sme šli na pránu, teda energiu vzduchu, ale predpokladám, že okrem niekoľko málo Slovákov, vy len z prány nežijete. Potrebujete hmotu, aby ste si dokázali zabezpečiť pokojný a bezpečný domov, lebo v konečnom dôsledku u vás o to ide. Mať kvalitný domov. Ešte sa vrátim k hojnosti. Často si želáme mať viac peňazí, vesmír to plní, napríklad tak, že nájdeme desať centov na ceste. Z pohľadu vesmíru je požiadavka splnená – máte viac. Že o desať centov? Buďte vďační, veľká kopa sa začína malou. V téme peňazí a investovania bude pokračovať aj  nov 15.2. vo Vodnárovi. Občas sa však v tomto materiálne zastavte a uvedomte si aj iné hodnoty, ktoré máte. Ďakovníček: Som vďačný za všetku hojnosť, ktorá prichádza do môjho života.

Lev. Budete si užívať vo februári januárový spln vo vašom vlastnom znamení - 31.1. v Levovi. Už vieme, že spln alebo nov vo vlastnom znamení znamenajú silu, z ktorej môžeme profitovať alebo ju premrhať. Ak zvýšime v týchto dňoch bdelosť, ak nastavíme vnútorné anténky na vnútorný rast, nov alebo spln  nás budú podporovať. Pôjdeme na jednej vlne so zámerom svojej duše. Jednoducho, budeme vedieť, čo má v živote pre nás hodnotu a čo treba, aby odišlo. Lev prepustí s kráľovským postojom – ďakujem a poďme ďalej. Ak sa drží starého, nepotrebného, uzaviera sa do kruhu, ktorý ho oslabuje. Počas silných dní je vhodné urobiť bilanciu. Stíšiť sa a prehodnotiť, čo potrebujeme a čo treba prepustiť, čoho sa pustiť, čomu treba odpustiť. Cítite sloveso pustiť vo všetkých prípadoch? S vďakou teda pustiť veci, príbehy, situácie, vzťahy, ktoré naplnili svoj osud pri nás. Ak uvoľníme to, čo doslúžilo, pripravíme cestu niečomu novému. Vo vašom prípade pravdepodobne staro-novému. Prúdeniu hojnosti a vzťahom. Ak hojnosť neprúdi, treba si bdelo skontrolovať jazyk a myšlienky. Kde hojnosť blokujem nesprávnymi slovami? Ak mi vzťahy nevyhovujú, akékoľvek vzťahy, hľadám zodpovednosť v sebe a robím zmeny. Príklad: je moja starnúca matka plná výčitiek a nespokojnosti? Sú moje deti ukričané? Čo tieto situácie hovoria mne? ... že matka i deti potrebujú moju lásku a každý z nich túžbu po nej dáva najavo svojím spôsobom.  Nov 15.2. vo Vodnárovi posunie Levov do svetla reflektorov, možnosť – kladným i záporným smerom. Môžete byť VIP Levom, dostatočne bdelým však zostaňte pri podpisovaní akýchkoľvek dohôd, zmlúv, pozor na sľuby. Ďakovníček: Som vďačný za všetko, čo prichádza i odchádza z môjho života.

Panna. Januárový spln 31.1. v Levovi ovplyvňuje prvé dni februára. Dni sú ešte stále krátke, tmy veľa a Panne to na nálade nepridáva. Riešením je i to, že prijmeme tmu ako možnosť na oddych, v ktorom sa pozrieme na svoje temné stránky. Ojojoj, zas pridávam Panne. Vraj temné stránky!  Ospravedlňujem sa, aj toto je jedna z ciest, ako popracovať na pannenskej nespokojnosti, pohŕdavosti či nízkom sebavedomí. Zima ešte ponúka efektívny priestor na meditácie, stíšenie. V stíšení tak Panna môže zrekapitulovať všetko to, čo zatlačila do tieňa, čo nechce vidieť. Ak si sama nevie poradiť, pokojne môže podporu hľadať, napríklad v literatúre – R.Dhalke Princíp tieňa, ale i internet a rôzne semináre ponúkajú návody na svetlo do tmy. Februárové zimné spomalenie možno využiť aj na prevenciu zdravia, podporu zdravého životného štýlu, prehodnoteniu jedálneho lístka. Trávenie a črevá. Rozlišovanie, čo zhodnotím a čo je neefektívne. Tiež panenská téma. Týka sa fyzického trávenia, ale aj trávenia povedaného, žitého. Pozor však, aby ste nerozdávali aj svojim blízkym, svojmu okoliu nevyžiadané rady, aby ste ich nútili do niečoho, čo vy pokladáte za správne, pravdivé. Nie všetky postrknutia a kopance sú zdravé. Ako vy, tak i vaši blízki majú v sebe kompasy, ktoré ich vedú. To, čo vyhovuje vám, nemusí vašim najbližším. Vaša pravda nemusí byť ich pravdou.  Pozemské pravdy totiž majú rôzne podoby a nemusia byť pravdou pre každého. Nov 15.2. vo Vodnárovi bude o informáciách, možnostiach na rozširovanie vedomostných obzorov, otvárania nových spolupráci, možno sa v pracovnej oblasti objavia nové prúdy či noví ľudia. Zmeny sú na obzore. Ďakovníček: Som vďačný za zdravé trávenie na všetkých úrovniach.

Váhy. Spln sa vo februári nekoná, teda správnejšie – konal sa  31.1. v Levovi. Jeho vplyv však zachytil február. O čo môže ísť? Napríklad i o to, ako dokážete byť v harmónii a rovnováhe, keď okolo seba vnímate chaos. Dokážete aj v tejto situácii byť vo svojom strede a podporiť okolie, aby tiež šlo do pokoja a rovnováhy? Ste vyvažujúcim prvkom v rodine, spoločnosti, v pracovnom prostredí? Keď hovorím o rovnováhe Váh, v predstave mi nabehne obraz váhy mojich starých rodičov, na ktorej jazýčky postavené oproti sebe ukazovali, kedy sú vážené ingrediencie v rovnováhe. Váhy sú pre mňa váhy s jazýčkami pre vyvažovanie, pre rovnováhu. Možno táto predstava podporí i vás vo vnímaní Váh. Byť v rovnováhe a vytvárať rovnováhu je totiž životnou úlohou Váh. Často však počúvam, že Váhy sú váhavé a nevedia sa rozhodnúť. Aj vy to hovoríte? Potom je čas vymeniť túto oslabujúcu vetu za podporujúcu mantru, nájdete ju vo vašom ďakovníčku. Na druhej strane je pravdou, že ak vnímate chaos okolo seba, máte ho aj vo svojom vnútri. Môže byť len taký maličký schovaný niekde vo vás, ale JE. To znamená, že chaos potom registrujete aj navonok. Chaos okolo vás je len dobré zahraté divadlo, ktorého scenár máte v sebe. Treba poďakovať hercom – ľuďom v chaose okolo vás - a prepustiť ich zo služby tým, že si upracete chaos v sebe. Nov 15.2. vo Vodnárovi a vaša vládnuca planéta Venuša sú v podporujúcom postavení. Čo to znamená? Pravdepodobne jej podporu cítite i v tom, že máte ťah na spoločné príjemné chvíle s partnerom, deťmi. Pohoda a teplo v týchto vzťahoch majú v tomto období pre vás vysokú hodnotu. Venujte čas a spoločné zážitky svojim milým. ZážiTOK je tok energie, ktorý možno zažiť a nadlho, možno natrvalo sa zapisuje v nás. Preto je taký dôležitý. Ďakovníček: Som vďačný za schopnosť vytvárať rovnováhu v sebe i okolo seba.

Škorpión. Február nemá spln, ale má posplnové dni. Posledný spln bol totiž 31.1. v Levovi a vám rozohral tému úspechov v pracovnej oblasti súčasne s tým, že niečo končí, aby sa niečo nové zrodilo. Týka sa to najmä práce a toho, čo vám prináša peniaze, materiálnu hojnosť. Teda pokojne môže ísť aj o záľubu, prípadne ak je práca záľubou, v tomto prípade sa u vás spojili dve oblasti, ktoré prinášajú plody. V predchádzajúcich mesiacoch ste totiž hojne chtiac-nechtiac upratovali vo financiách, teraz sa karta obracia a hojnosť cez nové aktivity prichádza. Teda znova prichádzajú zmeny. Chvalabohu za ne, posúvajú do možnosti rozvíjať sa, rásť. V rozvoji vás výrazne podporuje i Jupiter, planéta hojnosti a šťastia, ktorá sa väčšinou bude pohybovať znamením Škorpióna, a má tendenciu niečo rozširovať v ľudskom živote. Rozširovanie v tomto prípade môžeme čítať ako naberanie v nehmotných oblastiach cez vedomostí, múdrosť, duchovný rozvoj, spiritualitu... Ak sa nerealizujeme v týchto oblastiach, zvyčajne Jupiter „zariadi“ priberanie na tele. Jeho energia sa totiž nestráca, prejaví sa tam či tam. Možno i toto je signál, že vaše fyzické telo potrebuje väčšiu pozornosť, že potrebuje rovnováhu medzi prácou a oddychom, pokojom a pohybom. Nov 15.2. vo Vodnárovi v načatých témach pokračuje, a tak celý február je o krokoch smerom k rozvoju, rastu. Niektoré plody môžete zberať už v najbližších dňoch, väčšina sa však rozdelí do nasledujúcich mesiacov. Momentálne sejete. Akú kvalitu vložíte do sejby, také úrodu pozberáte. Veď viete... a Jupiter s Plutom, vašou vládnucou planétou, rozdávajú úspech, pozornosť, možnosti, nápady. Ďakovníček: Som vďačný za príležitosť a schopnosť sa rozvíjať.

Strelec. Spln sa vo februári nekoná, bol 31.1. v Levovi, jeho vplyv však cítiť v prvých februárových dňoch. Strelec ho môže vnímať aj ako túžbu po zviditeľňovaní sa, presadzovaní sa v tom, v čom je dobrý až vynikajúci, tiež ako túžbu po pohybe najmä v oblasti cestovania a vzdelávania. Pohyb k optimistickým cieľom má Strelec v „náplni práce“ toho života, momentálne je ešte  podporený splnovým Levom. Takže na programe dní je plánovanie ciest, pracovných i oddychových. Nemusí ísť iba o najbližšiu dovolenku, Strelec dostrelí do veľkej diaľky, a tak cesty sa môžu týkať aj niekoľkých rokov dopredu. Môžu súvisieť s pracovnými či vzdelávacími aktivitami Strelca v zahraničí. Môžu súvisieť s osobnými kontaktami v zahraničí. Zdá sa, že zahraničie sa nejako prejaví. Ako ešte inak? Energia je rovnaká pre každého Strelca, každý z nich ju však môže žiť svojím vlastným príbehom. Možnosti je presne toľko, koľko je na svete Strelcov. Rada však vyzdvihnem jednu streleckú vlastnosť, ktorá práve v súčasnosti môže podporiť svet na ceste za kvalitným žitím. Strelecký optimizmus. Schopnosť Strelca mať vyrovnaný, rešpektujúci postoj k udalostiam, ktoré sa dejú. To však neznamená, že Strelec so všetkým súhlasí. Pozitívne rešpektuje a vďaka rešpektu dokáže nájsť východisko. Nestraší, že svet sa ženie do záhuby. Vie, že v každej situácii  možno vidieť pozitívny cieľ, že z každej situácie možno  nájsť správne východisko. Nov 15.2. vo Vodnárovi môže byť i o kultivovanej komunikácii. Strelec totiž vie strieľať, teda vie hovoriť na rovinu a bez diplomacie veci, ktoré môžu zraňovať. Alebo nehovorí, len zraňujúco koná. Ďakovníček:  Som vďačný za schopnosť kultivovane komunikovať.

Kozorožec. Januárový spln 31.1. v Levovi ovplyvňuje prvé dni februára. Dni sú ešte stále krátke, tmy veľa, a to je váš čas, pretože si nesie v sebe určitý pokoj a stabilitu. Vám vyhovuje, že môžete ísť akoby v spomalenom režime, mať viac času na relax, svoje záľuby, prípadne ničnerobenie. Napriek tomu možno predpokladať, že prichádza pohodový mesiac ako dôsledok minulosti. Často počúvam, že do minulosti sa netreba vracať. Netreba, ak v nej neostali zranenia, výčitky, pocity krivdy či iné negatívne pocity. Ak len niečo malé z minulosti ostalo v tieni alebo v bolesti, treba ju riešiť. Napríklad cez pochopenie, prijatie či odpustenie s poďakovaním. Inak nás minulosť preskočí a postaví sa pred nás ako prekážka. Najviac zasahuje tri oblasti života – zdravie, vzťahy a prácu. Ak ich chceme mať v poriadku, treba vyriešiť zranenia z minulosti. Tak môžeme žiť kvalitne tu a teraz. Ak nevyčistíme minulosť,  potom je prítomnosť nespokojná a zavaríme svojej budúcnosti. Krásny vláčik súvislosti, v ktorom nie sme odtrhnutým vozňom, ale súčasťou žitých príbehov. Momentálne v prítomnosti treba prekontrolovať všetky účty, aby nás nevyrovnané nedobehli v budúcnosti. Je čas dať si do poriadku finančné záležitosti, splatiť dlhy alebo aspoň na ich splatení popracovať. Ak sme muž, aj tak, že budeme pracovať v dvoch zamestnaniach. Úlohou muža je totiž zabezpečiť rodinu. Ak sme žena, budeme podporovať svojho muža, aby dokázal rodinu zabezpečiť. V prípade, že si zvolí dve zamestnania, rešpektujeme rozhodnutie a netlačíme ho aj do spoločného času. Ak nám fyzicky chýba v rodine, uvedomíme si, že aj takýto stav je prechodný. Nov 15.2. vo Vodnárovi môže byť priestorom pre úvahy o šťastí, šťastnej rodine. Ďakovníček: Som vďačný za svoju minulosť, ktorá má posunula do prítomnosti.

Vodnár. Spln sa vo februári nekoná. Bol totiž 31.1. v Levovi a jeho vplyv zachytili prvé februárové dni. V hre je ešte aj priazeň Venuše, takže je čas, aby ste zažiarili, aby ste dali o sebe a svojich schopnostiach vedieť svetu. Je to dôležité najmä vtedy, ak v nejakej oblasti podnikáte alebo sa živíte umeleckou prácou svojich rúk. Napríklad maľujete, šijete či nejako inak tvoríte. Dajte svetu o svojej práci či kreativite vedieť, prinesie vám to materiálnu hojnosť. Vo februári vás čaká najdôležitejší nov v roku. Bude 15.2. vo vašom vlastnom znamení, teda Vodnárovi, tak šup! pripraviť sa na zmeny a naplánovať, preciťovať ich pozitívne. Tento nov znamená nový štart v niektorej oblasti vášho života. Niečo končí, niečo nové, podnecujúce sa rodí. Veľmi výrazne sa niečo nové môže narodiť buď v oblasti práce, buď vo oblasti vzťahov, alebo bude vyžadovať nejakú zmenu v oblasti zdravia a zdravotného životného štýlu. Priznávam, že neviem, v ktorej oblasti sa čo prejaví, pretože nie som jasnovidec. Viem však, aké energie pôsobia a vy zas viete za nimi životné príbehy, ktoré žijete. Osud sa nedá očúrať, ako hovorieval jeden môj priateľ. Jediná možnosť, ako žiť svoj život spokojne, je, byť v dôvere a prijímaní života takého, aký je.  Ak si chcete otvoriť podnikanie, je čas. Treba však ísť do neho čisto, bez manipulácie, sebaspochybňovania, bez dlhov, ale so svojou jasnou predstavou, premyslenými krokmi a správnymi dohodami. K dohodám patrí i dohoda samého so sebou tak, aby bolo jasné, na čo máte, v čom je vaša sila a kde sú vaše slabé stránky. Lepšie ako hovoriť o slabých stránkach je hovoriť o potencionálnych možnostiach v danej oblasti. Energeticky vás to viac posilní. Všetky dohody však treba dodržiavať a ak už neslúžia správne, treba sa im poďakovať a vytvoriť nové. Ďakovníček: Som vďačný za príležitosť k zmenám.

Ryby. Február nemá spln, ale má posplnové dni. Posledný spln bol totiž 31.1. v Levovi. Jeho vplyv je v prvých dňoch februára a vám rozohráva tému zdravia. Vonkajšie „výhovorky“ že sme chorí, slabí, že nás bolia kĺby, že nás bolí celý človek, vždy nájdeme v tom, že je zima, že sme prechladli, že sme prepracovaní, ustatí, že blá, blá, blá. Choroby či úrazy nás však láskavo upozorňujú, že schádzame zo správnej cesty a potrebujeme opustiť slepú uličku, aby sme sa vrátili na autostrádu života. Ryba často v slepých uličkách nachádza aj svoje závislosti, ak ich chce vidieť. Môže ísť o alkohol, kávu, sladkosti, drogy, prácu, partnera, deti... Ryba dokáže byť závislá na všeličom možnom, ale aj nemusí. Ak pochopila svoju úlohu v živote, ak si uvedomuje, že všetky závislosti dýchajú chladom a nedostatkom lásky, sama si lásku k sebe naordinuje do každého dňa. Nebude o ňu žobrať cez závislosti. Treba si však uvedomiť, že Ryba je vo svojej podstate veľmi citlivá a tým aj zraniteľná. Často sa však obrní nielen závislosťami, ale i chladom a nepriehľadnosťou, len aby sa chránila pre bolesťou. Kedy potrebujeme ochranu? Vtedy, keď málo dôverujeme a milujeme. Kedy sme zdraví a vnútorne spokojní? Keď milujeme a radujeme sa. Vtedy nepotrebujeme sa chrániť, lebo svet je bezpečné miesto pre život. Ak to máme inak, inak vnímame život v tomto svete. Znovu je všetko o našich postojoch a v tejto súvislosti o vnímaní reality.  Nov 15.2. vo Vodnárovi je časom bilancovania, oddychu, stíšenia a regenerácie. Tiež schopnosti prijímať život taký, aký je. Plávať v jeho prúde a s rešpektom chápať všetko, čo sa v ňom deje. Ďakovníček: Som vďačný za schopnosť dávať lásku sebe samému a za schopnosť prejaviť ju svojim blízkym.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?