Každý deň je silný, ak objavíme jeho silu alebo etikohoroskopy v marci

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 1.3.2018 o 8:49 | Karma článku: 1,92 | Prečítané:  674x

Kedy možno vidieť plnú tvár Luny? V splne, keď je jej povrch celý osvetlený. V marci sú dva. Prvý 2.3.  v Panne, druhý 31.3. vo Váhach. Splny sú vždy silné dni, veď pohnú aj vodami oceánov a morí, my by sme sa na ne mali pripraviť.

Takže v horoskopoch  s etikoterapeutickými vhľadmi som sa zamerala najmä na splny, no marec má aj ďalšie silné dni: 17.3. nov v Rybách, 20.3. začína jar, 25.3. prichádza k nám letný čas, ktorý už má možno spočítané svoje dni, a posledné dni v mesiaci sú veľkonočné.

FOTO marcového splnu v Panne, ako je znázornený v horoskope okamihu, možno nájsť v tomto texte pri Panne. 

Baran. . Ako Baran v marci? K téme vzťahov sa pridruží aj téma zdravia. Zvyčajne Baran vyžaruje silu, veľakrát si dovolí prekročiť vlastné hranice výdrže a ide proti sebe so slovami – ja to dám. Napriek tomu by ste si mali, Barani, udržať rovnováhu medzi tým, čo dáte a tým, čo vládzete. Telo je vynikajúci záznamník, v tretej tretine života nám zvyčajne spočíta, kedy sme išli proti nemu, a patrične nás zastaví. To si však už ani nemusíme pamätať, čo bolo v mladšom veku príčinou oslabenia zdravia.  Takže zdravý životný štýl, fyzický pohyb a rovnováha medzi prácou a oddychom. Čo si osvojíte na začiatku marca, nájdete v nove 17.3., ktorý je v Rybách. Pôjde práve o rovnováhu a stíšenie. Ak však budete cítiť v sebe nepokoj alebo nespokojnosť, nájdite ich korene a snažte sa ísť do pokoja. Ak máte blízko ku kostolom, chrámom, posvätným miestam, vyberte sa tam v tichu sa pomodliť, rozjímať alebo len tak pohladkať si dušu. Predveľkonočný čas je silným obdobím, podporí vás v pokoji. Nič neriešte horúcou hlavou, ani prácu, ani klebety, ani zdanlivé podrazy. Všetko má svoj čas. Koniec mesiaca si naozaj užite v stíšení. Dni vám budú nahrávať. Veď 20.3. začína jar, na letný čas nabehneme 25.3. a kým si zvykneme, oddych a pokoj pomôžu. Dňa 31.3. veľkonočná alebo biela sobota nabáda znovu na stíšenie v tichej radosti. Navyše, bude spln v znamení Váh a ten znovu výraznejšie otvorí tému vzťahov, no pocítime ho v nasledujúcom mesiaci. Marcový ďakovníček: Som vďačný za pokoj v sebe, za svoje zdravie.  

Býk. Na čo sa má teda pripraviť Býk? Určite mentálne hneď na začiatku mesiaca na zmeny. Môžu sa týkať najmä partnerských vzťahov, Býk má totiž na rok 2018 hlavnú tému vzťahy. Niekto nový prichádza Býkovi do života, niekto potrebuje povzbudenie od Býka, niekto sa s Býkom rozlúči. Všetky možnosti sú na obzore. Ak však pôjde o rozlúčenie, pozorujte, či zo vzťahu utekáte alebo či je vzťah naozaj príliš obmedzujúci. Východisko a pokoj duše sa totiž nájsť dajú vždy. Prichádzajúca jar vás nabudí do nových aktivít, otvárajú sa dvere do spoločnosti alebo do nejakých skupín, kam chcete patriť. Najmä nov 17.3. v Rybách otvorí nové dvere, prinajmenšom nové možnosti. A znovu budú v hre vzťahy, nové výzvy, nové priateľstvá, prípadne nová láska. V oblasti pracovných záležitostí je vhodné byť bdelým Býkom – všetko skontrolovať a dôsledne dotiahnuť do konca. Okolo dňa zmeny času si doprajte oddych v hojnosti. Hojnosť v tomto prípade môže znamenať určitý luxusný zážitok – nejakú originálnu masáž, pohodovú saunu, pobyt v nádhernom prostredí... Čokoľvek, čo pohladká vašu dušu a dá vám pocit naplnenosti. Koncom mesiaca končí 40-dňové pôstne obdobie, tak aj niekoľkochodový obed môže byť posilnením. Nielen jedlom a pohodou je však človek živí. Spln posledný deň v marci je o veľkonočnom stíšení, meditácií napríklad na tému niečo končí a niečo začína. Marcový ďakovníček: Som vďačný za hojnosť, ktorá prichádza do môjho života.

Blíženci.  Ako Blíženci v marci? V dňoch okolo prvého splnu sa treba zamerať na zdravie. Ak ste nezačali pôst štyridsať dní pred Veľkou nocou, ešte teraz si môžete dať jarnú očistu cez odľahčenú stravu. Upracete toxíny v sebe, ale skúste dbať aj na poriadok okolo seba. Vždy to, v akom prostredí žijeme, hovorí o nás, o tom, ako máme všetko v sebe upratané. Spojené nádoby. Jedno bez druhého nie je možné. Ako vonku, tak vo vnútri. Vo vnútri znamená upratať svoje mentálne znečistenie. To znamená zmýšľanie a postoje ku všetkému, čo sa nám v živote deje a prijať úsmev ako svoj každodenný dar, cez ktorý naše telo dostáva silu. A potom úsmev aj rozdávať. Upratať svoje vnútro však znamená aj upraviť svoj jedálny lístok. Prvý marcový spln je pre vás aj o komunikácii, schopnosti cez reč byť úspešným človekom. Vaše rečové zručnosti budú na vrchole. Pozor však na to, aby ste aj slovami šírili pohodu, nie rozkoly. Vždy si dobre rozmyslite, čo poviete a aj v reči preberte zodpovednosť. Hovorte vždy o sebe, výčitky a obviňovania spracujte v sebe skôr, ako ich vyslovíte. Smerom k novu, ktorý bude 17.3. v Rybách, vám hviezdy svietia do pracovnej oblasti. Pracovný postup, nové projekty, noví spolupracovníci či nové pracovné možnosti sa otvárajú. Tieto dary si môžu naplno vychutnávať najmä tí, ktorí „pracujú jazykom“. Druhý spln bude viac svietiť do nasledujúceho mesiaca, ale okrem splnov a novu má marec aj ďalšie silné dni: 20.3. začína jar, 25.3. letný čas a posledné dni v mesiaci sú veľkonočné. Marcový ďakovníček: Som vďačný za zmeny v pracovnej oblasti.

Rak. Na čo sa má teda Rak pripraviť? V prvom splne na témy okolo svojho zdravia a zdravia blízkych. Zdravie však možno posunúť na vyšší stupienok a začať sa trebárs vzdelávať v oblasti zdravia, zdravého životného štýlu tak, aby ste aj v týchto oblastiach boli doma. Rak má predsa domov rád. Súčasnosť ponúka množstvo rôznych programov, seminárov s podobnou tematikou, len si správne vybrať. Pozor však potom na rozdávanie rád. Kým si od vás nikto radu nepýta, nedávajte ju. Ani slová – veď ja mu/ jej chcem dobre. Pamätajte – dobrými radami je cesta do pekla dláždená. Nikdy neviete, čo a pre koho je dobrá rada, vy sa dívate na svet ľudskými očami, no je ešte vyšší pohľad, ktorý berie do úvahy všetky súvislostí aj naprieč životmi. Nov v Rybách bude o intuícii a cestovateľských snoch, ktoré treba realizovať. Sen zostáva snom, ak do neho nedáte energiu reality. Urobte prvé kroky – začnite ukladať peniažky do pokladničky, ujasnite si, kam chcete cestovať, vyberte si zájazd, mentálne si pocestujte a potom reálne cestu pripravte. Vnútorne sa však pripravte aj na zmenu času – ak máte s ňou problémy, viac oddychujte, choďte skôr spať, prípadne si zdriemnite aj cez deň. Doprajte svojmu telu uvoľnenie. Spln v posledný marcový deň pocítime všetci v apríli. Marcový ďakovníček: Som vďačný za možnosť vzdelávať sa v každej situácii.

Lev.   Ako si s marcovými dňami môže poradiť Lev? Prvý spln v Panne je pre Leva o zdraví, ale trochu v inom ponímaní, ako na prvý pohľad počujeme. Pýtam sa vás, Levi - máte zdravý vzťah k financiám, hmote, hmotným statom, k moci? Lev je vo svojej podstate nastavený na moc, vládnutie, na to, aby bol viditeľný. Ak je prehliadaný, ak nevie ukázať svoju silu, zvyčajne si vytvára vnútorné napätie. Čo však znamená ukázať svoju silu? Byť si vedomým svojich silných i slabých stránok, poznať svoje požehnania a byť kráľovsky láskavým Levom. Lev potrebuje hmotné zabezpečenie, je to v poriadku. Prúdia k vám financie? Nie? Porozmýšľajte, kde ich blokujete. Môžete ich tok brzdiť myslením alebo svojou lenivosťou. Občas počujem – mám nedostatok, vieš, je kríza... Kríza je výhovorka, vždy sú možnosti. Sme silné bytosti a vesmír je plný hojnosti, Lev je kráľ. Nov tieto slová môže potvrdiť alebo vyvrátiť. Nov je totiž v Rybách a v tomto znamení je aj Neptún, predstaviteľ ilúzie, niekedy naivity či fantázie, a tak neverte nikomu a ničomu, presvedčte sa sami. Reálny život vždy dáva odpovede, či žijeme v pravde, či v nepravde. Prvý jarný deň je štartom pre levie aktivity, môžete cítiť prílev energie, viac chuti byť v pohybe. Táto chuť sa pravdepodobne vystupňuje v druhom marcovom splne a hlavne v nasledujúcom mesiaci. Začnite plánovať, pripravte si cestovateľské ciele, urobte si radosť, ktorú premeníte v realitu. Marcový ďakovníček: Som vďačný za všetku hojnosť.

Panna.  Ako Panna v marci a prvý spln v Panne? Bude o zdraví a hoci Panna má fyzické zdravie na prvom mieste, teraz pôjde najmä o spracovanie bezmocnosti, pocitov viny a strachov. Ako ich vyliečiť? Napríklad aj stíšením a v stíšení sa pozrieť, kedy sa prvýkrát niektorý z týchto pocitov u vás objavil. Skúste hľadať v rannom detstve, najlepšie v období do šesť rokov. Že si nespomínate? Dajte si zámer spomenúť si, ale nelipnite na výsledku. On sa totiž dostaví zvyčajne ako wau efekt v priebehu bežného dňa. V tej chvíli máte koreň problému a v ňom treba odpustiť sebe i druhému, s kým ste situáciu zažili. Viem, lepšie je vziať si tabletku, ktorá pomôže strach zatlačiť či odsunúť, ale problém nevyrieši. Strachy sa totiž neriešia tabletkami. Strachy sedia v tieni prvej čakry, prvého energetického centra, a odtiaľ vystrkujú zúbky. Najistejšia cesta k ich odhaleniu vedie cez vzťahy v rodine; rod, rodina, národ – to sú tiež záležitosti prvej čakry. Ako to máte so ženami svojho rodu? Odpustili ste aj otcovi či iným mužom v rode? Aký je váš partnerský vzťah? Je založený na láske alebo na výhodnosti vo vzťahu? Neodpovedajte hneď, precíťte odpoveď. V čase novu v Rybách sa budete potrebovať rozhodnúť, zaujať stanovisko k niečomu, čo potrebujete riešiť. V prvých jarných dňoch choďte do uvoľnenia v prírode, Panna uvoľnenie potrebuje. Druhý spln budeme riešiť v apríli. Marcový ďakovníček: Som vďačný za schopnosť rozpoznávať a riešiť svoje strachy.

Váhy.  Ako Váhy v marci? V prvom rade si môžete uvedomiť, že Váhy sú o rovnováhe, ktorú vedia vytvoriť i udržať. Často totiž počuť, že Váhy sú váhavé a ak prijmete toto tvrdenie, vesmír odpovie – nech sa tak stane. Potrebujete byť váhavým človekom? Potrebujete žiť rovnovážne? Je to na vás. Prvý spln môžete využiť na pohľady do svojich pocitov. Pokojne o nich hovorte s tými ľuďmi, ktorým dôverujete. Dostaňte cez slová von, čo cítite. Už len to, že niečo pomenujeme, podporuje naše uvedomenie. Sme totiž vo fyzickom svete, máme telo, a tak potrebujeme komunikovať aj fyzicky. Okrem slov napríklad aj cez tanec, hru na hudobné nástroje, spev, maľovanie, pohyb... Práve v týchto činnostiach sú silné sebapoznávacie prvky aj vďaka uvoľneniu. Oceníte v nove, ktorý je pre vás najmä o uvoľnení a o schopnosti vnášať ho do bežného života. Vďaka nemu je možné potom ľahšie riešiť jednotlivé situácie a navyše, udržíte si vysoké vibrácie, ktoré podporujú zdravie. Reťazový vláčik alebo pravda vety – všetko so všetkým súvisí. Nastavenie sa na uvoľnenie a prijímanie situácií takých, aké sú, oceníme najmä v dňoch po prechode na letný čas. V marci vás čaká aj váš najdôležitejší spln – 31.3. vo Váhach. Signalizuje zmeny vo viacerých oblastiach vášho života, budú sa však realizovať v apríli. Marcový ďakovníček: Som vďačný za schopnosť uvoľňovať sa.

Škorpión.  Ako Škorpión v marci? Normálne škorpiónsky, to znamená uvedomovať si, napríklad ako rozprávame, aké slová vypúšťame z pusy, aby boli trefné a zároveň pohodové. Škorpión totiž môže mať jedovatý jazýček, ktorý sa však dá vedome kultivovať. Rovnako pôžitkárstvo je v škorpiónskej náplni, a tak si v marci s pôžitkom užívajme jar, jarné byliny, pobyt v prírode, stretnutia s priateľmi. Keďže idú veľkonočné sviatky, bude viac príležitosti na posedenie s rodinou, priateľmi, známymi. Škorpión má práve tieto aktivity v popise „práce“ na marec. Črtá sa tu i veľmi silné priateľstvo či partnerská láska. Ak však preskočíte koňa, môžu prísť negatívne emócie. Plus i mínus sú súčasťou jednej priamky, a tak od vášho nastavenia závisí, či vyznáte niekomu lásku, či sa od niekoho budete chcieť vzdialiť. Je aj tretia možnosť – milovať či nenávidieť celý svet. Sú aj ďalšie možnosti. Viete nájsť tie kladné, tie pozitívne? Nov v Rybách praje viac ako inokedy intuícii, romantike, čiastočne aj naivite. Vytvára tak viac možností naučiť si dôkladnejšie ohmatať intuíciu a naučiť sa jej dôverovať. Vytvára tak viac možností užiť si romantiku či vlastnú naivitu. Že sa naivita neužíva? Skúsme sa na ňu pozrieť z nadhľadu a môžeme zistiť, že niekedy s ňou prichádza aj uvoľnenie. Ak ju však považujeme za chybný program v sebe, treba zmeniť minimálne postoj k nej a pretransformovať ju. Marcový ďakovníček: Som vďačný za priateľstvá.

Strelec.   Ako Strelec v marci? Marec je vhodným časom pozrieť sa na svoje schopnosti byť potrebným človekom. Najmä ak sa s prebúdzajúcou jarou prebúdzajú vo vás pocity menejcennosti, nepotrebnosti, prípadne bezmocnosti a viny – tak trochu prvý marcový spln ich podporuje. To nie je zlé, ani dobré, to je o nás, čo potrebujeme riešiť. To je signál na riešenie. Skúste hľadať príčinu problému v rannom detstve, najlepšie v období do šesť rokov. Že si nespomínate? Dajte si zámer spomenúť si, ale nelipnite na výsledku. On sa totiž dostaví zvyčajne ako wau efekt v priebehu bežného dňa. V tej chvíli máte koreň problému a môžete začať odpúšťať. Cesta odpustenia je jednou veľmi efektívnou cestou do zdravia i sebavedomia. Nov v Rybách praje viac ako inokedy intuícii, romantike, čiastočne aj naivite. Vytvára tak viac možností naučiť si dôkladnejšie ohmatať intuíciu a naučiť sa jej dôverovať. Vytvára tak viac možností užiť si romantiku či vlastnú naivitu. Že sa naivita neužíva? Skúsme sa na ňu pozrieť z nadhľadu a môžeme zistiť, že niekedy s ňou prichádza aj uvoľnenie. Ak ju však považujeme za chybný program v sebe, treba zmeniť minimálne postoj k nej a pretransformovať ju. Odporúčam, pretože druhý marcový spln preverí, do akej miery dôverujete, do akej miery ste naivným. Marcový ďakovníček: Som vďačný za schopnosť vytvárať si správne zámery.

Kozorožec.  Ako Kozorožec v znamení ktorého sa nachádzajú takzvané osudové planéty Pluto, Saturn a Čierna Luna, karmický bod horoskopu? Môže byť, že práve nastupujete na transformačnú cestu. Ako ju mať pod kontrolou? Napríklad aj tak, že v prvom marcovom splne sa stíšite a nazriete do svojho vnútra, aké nespokojnosti či negatívne emócie v ňom máte. A šups ich hneď riešiť – pochopiť, prijať, odpustiť. Každá, aj malá nespokojnosť či ťaživá emócia, sa postupne nabaľujú a formuje sa z nich lavína. Viete si predstaviť tú silu lavíny s osudovými planétami? Odporúčanie: transformovať hneď a silu hviezd využiť na rast do dobra. V prípade veľkej únavy naplánovať uvoľnenie cez pyžamové dni, výraznejšie fyzické aktivity či  dovolenku v inom prostredí. Cestovanie je fajn, aby vám rozpustilo snahu zakonzervovať sa vo vyhĺbených brázdach. Nov vás môže zvrtnúť znovu k téme rodina a komunikácia v nej. Skúste využiť hlboké vhľady cez znamenie Rýb a uvoľniť svoju intuíciu, práve cez ňu môže komunikácia s partnerom, deťmi krásne plynúť. Ak máte pocit, že svet a vy v ňom idete vo vysokých obrátkach, je to len jarný čas, ktorý naberá nové možnosti. Silu nového životného dychu možno využiť na rast do múdrosti cez rôzne vzdelávacie aktivity, prípade v stíšení sa napojiť na svojich predkov. Spln na konci marca budeme riešiť v apríli. Marcový ďakovníček: Som vďačný za schopnosť rozpoznávať svoje silné i slabé stránky.

Vodnár.   Ako Vodnár v marci? S prvým splnom si hýčkať svoje zdravie, nesedávať na holej zemi. Veď v názve mesiaca je ešte stále R a naše staré mamy nás varovali pred posedávaním na zemi v takýchto mesiacoch. Tradície vychádzajú z múdrosti predkov, je múdre ich rešpektovať. Vodnári, držíte predveľkonočný pôst s vnútorným monológom? Ak ste nenabehli na 40-dňový vo februári, urobte si niekoľko odhľahčených dní do Veľkej noci. Môžete aj takto nabrať energie na riešenie najmä finančných záležitostí a nových projektov ohľadom práce a zarábania peniažkov. Je aj to vaša téma, však? Inak – nový pracovný projekt či dokonca projekty môžu mať úspech po nove. NOV do NOVých vecí ide. Vodnár aj do originálnych, svojských. Plánujete zmeny? Ako v nich dokážete rešpektovať svoje hodnoty a hodnoty tých druhých? Mnohokrát práve rešpekt a pokora sú silou, ktorá dáva projektom úspech. Totiž cez projekt vytvárame niečo, čo môže posunúť nás, náš rod i ostatných ľudí do vyššieho levelu. Ak rešpekt pokrivkáva, pokrivkáva projekt. Na  nešťastí, zraneniach či nespokojnosti iných totiž nič dobré a silné nemôže vyrásť. Nov v Rybách vo vás môže podporiť aj intuíciu, romantiku, ale i naivitu. Druhý marcový spln budeme riešiť v apríli, tam bude mať dosah. Marcový ďakovníček: Som vďačný zmeny, ktoré viem urobiť.

Ryby.   Silný mesiac pre Ryby nielen preto, že nov je vo vašom znamení, ale najmä preto, že Slnko sa bude objímať s Neptúnom, vašou vládnucou planétou. V čom vás toto nebeské divadlo podporí? Predsa v intuícii, v možnosti efektívne počúvať svoj vnútorný hlas, v sile napojenia sa na múdrosť predkov, na vyššie svoje ja, ak chcete. Spojenie ako hrom, by povedali naši otcovia. Skúste byť v spojení sami so sebou a svojou intuíciou, keďže vám prichádza ako dar, a cez ňu riešte aj svoj partnerský vzťah či pracovné vzťahy. Stíšte sa, aby ste počuli jej hlas. K stíšeniu vás povedú aj predveľkonočné dni, keď je ovzdušie plné modlitieb, ktoré idú vyššie ako po povalu. Aká je to modlitba po povalu? Slabá, neúprimná, bez vášne a dôvery. Najmä dôvery a lásky. Nov v Rybách vám môže otvárať aj pracovné možnosti. Ak chcete niečo meniť v práci, pripravte si jasne naformulovaný zámer a skúste ho dať aj do materiálnej podoby. Napíšte ho, namaľujte, nafoťte či vytvorte reálny projekt na papieri, ale netlačte na jeho naplnení. Dôverujte. Sila dôvery má veľkú moc. Druhý marcový spln uzavrie mesiac a my ho budeme riešiť v apríli. Pošepkám, že môže byť aj o financiách, ale nielen o nich. Marcový ďakovníček: Som vďačný za to, že viem dôverovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?