Láska je dar alebo ako májom môžu prechádzať jednotlivé znamenia

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 3.5.2018 o 22:30 | Karma článku: 2,53 | Prečítané:  811x

Úprimná, hlboká, nežná a pravdivá láska je vznešeným darom, ktorý prekonáva veky. Nedá sa kúpiť, nedá sa vyžobrať, jednoducho prichádza.  Nádherne presne o takejto láske spieva liptovský pesničkár Janko Svetlan Majerčík.

Jeho piesne hladkajú dušu a povzbudzujú do krásy, pohody, pokoja. Na You Tube ich nájdete mnohé. Vytrvalo  mi však prichádza na um práve v tomto májovom čase, keď mnohí z nás chcú riešiť či liečiť svoje vzťahy, jeho pieseň Mojej žene. Po poslednom horoskope nájdete jej nádherný text. Teraz nech sa páči, čo v máji jednotlivé znamenia: 

Baran. Tradične ostávame aj v máji v riešení alebo, lepšie povedané, v liečení vzťahov. Možno veľa vecí nepôjde cez slová, ale cez inú, jemnejšiu komunikáciu. Cez myseľ a konanie. Viete vnímať svoje myšlienky tak, aby ste vytvárali pozitívne spojenia? Viete myslieť na iných bez pohŕdania, súdenia a negatívnych myšlienok? Viete konať tak, aby ste vyžarovali lásku? Lásku k sebe aj iným? Ak ste štyrikrát odpovedali áno, je veľká pravdepodobnosť, že si život užívate v prijímaní taký, aký k vám prichádza. Ak sa objavilo nie, je na čase nakuknúť do tejto oblasti a zmeniť akýkoľvek odpor v sebe. Často sa stretávam s tým, že najmä „ružovo pozitívni“ ľudia aj v myšlienkach tlačia na lásku. Tak veľmi chcú byť zaláskavení, tak veľmi chcú hneď mať s každým ten najlepší vzťah! Vysielajú myšlienky plné lásky k svojmu objektu, a nemusí to byť práve partner, ale môže to byť aj šéf, súrodenec, sused... Tým, že myšlienkovo tlačia, druhá strana sa ľahko dostáva do odporu. Potom počuť – veď ja len dobro, lásku vysielam, a odplatou je mi nenávisť, pohŕdanie..., alebo si dosaďte, čo chcete. Aj láskou sa dá tlačiť, manipulovať. Ako teda netlačiť? Žiť napríklad s radosťou v prijímaní, posúvať seba a svoj rod minimálne o level vyššie činnosťou, záľubami a byť dobrými v tom, čo robíme.  Nov 15.5. bude v Býkovi a zasvieti aj do materiálnej oblasti. Je čas naplánovať také zmeny, projekty, ktoré prinesú viac hojnosti. Možno pripraviť aj plány na dovolenku, cestovanie. V čase splnu 29.5. v Strelcovi akoby ste našli. Strelec nás totiž viac bude nabádať prekročiť prah všedných dní a začať cestovať. U vás môže pracovne i oddychovo. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že nachádzam cestu k sebe i druhým cez sebaúctu.  

Býk. Uvoľnite sa, prosím, prichádza obdobie, keď lásku cítiť všade naokolo. Aj príroda ju v našom zemepisnom pásme manifestuje sviežou zeleňou, kvetmi, rodiacimi sa mláďatkami. Venuša, vaša vládnuca planéta, sa pohybuje znamením Blížencov, posvieti možno na vzdelávanie, možno na cesty, možno na zahraničie. Prečo píšem možno? Vždy všetko máme my v rukách, aj „nástroje“, ktoré k nám vysielajú energie planét. Sú ako, napríklad nože, ktorými môžeme krájať chlebík, vyrezávať sochy alebo zabíjať. Je na nás, ako horoskop -„nástroj“ použijeme. Cez uvoľnené telo, cez uvoľnenú myseľ môžeme veľmi efektívne narábať s prichádzajúcimi možnosťami a svojimi „nástrojmi“. Preto je uvoľnenie také dôležité, u Býka zvlášť. Veľakrát sa však treba naučiť uvoľniť. Veľmi pomáha najmä tvorivá činnosť, niečo, čo radi robíme, alebo vedome sa naučiť uvoľňovať telo i myseľ napríklad v jogovom cvičení. Aj túto zručnosť môžete využiť potom v čase novu a v dňoch okolo neho. Nov 15.5. bude totiž vo vašom vlastnom znamení, v Býkovi, a tak bude pre vás veľmi silný. V uvoľnenom stave a v prijímaní sa ľahšie budete rozhodovať, efektívnejšie konať. Môžete totiž v týchto dňoch čokoľvek meniť. Najmä to, čo už prešlo „záručnou“ dobou, čo vám neslúži, ale naopak, brzdí a robí prekážky. Akonáhle sa objavia prekážky, treba sa zastaviť, nazrieť do seba. Vonkajšie prekážky sú zvyčajne veľmi presným zrkadlom toho, čo máme vo vnútri. Sú tam pochybnosti, nedôvera, strachy?  V uvoľnení ich prečistiť, prepustiť. Spln 29.5. v Strelcovi potom ukáže, ako sme všetko spracovali. Keďže Býk je hodne na materiálno stavaný, môže preverovať práve v materiálnej, finančnej oblasti. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že rozoznávam a chápem, s akými „vnútornými nástrojmi“ môžem pracovať.

Blíženci. Odporúčam pusu pod rozkvitnutou čerešňou, a tým zvýšenie osobných vibrácií cez endorfíny. Ide o hormóny šťastia, ak chcete inak, ide o ópioidné peptidy, ktoré vytvára ľudský mozog a obsahujú 31 aminokyselín. Majú účinky podobné ako morfium, a tak pomôžu v ľudskom tele naštartovať cestu do zdravia. Šťastné telo = zdravé telo. Že vás nemá kto pobozkať? Môžete sa objať sami, pravú ruku položiť na ľavé rameno, ľavú na pravé, pekne si pobozkať oba chrbty rúk a dobre sa vystískať. So zdravou láskou k sebe narastá i láska v našom okolí, a to má vplyv aj na telo. Májovou pusou či pusami „zabijeme“ jednou ranou dve muchy. Naplníme sa šťastím a posilníme zdravie. To je totiž vašou témou týchto dní a keďže všetko alebo aspoň veľa situácií je o našej hlave a našich postojoch, navrhujem láskavú cestu do zdravia. Jej výber však máte vy v rukách, ako vždy. Aj vašu spokojnosť či nespokojnosť. Pohodu v sebe i okolo seba by bolo vhodné udržať si, dokonca vedome na nej popracovať. V prípade, že prídu náročnejšie dni, budete pripravení. Malá nespokojnosť je vždy signálom, že vychádzame z rovnováhy, a tak je dobré rodiacu sa nespokojnosť hneď riešiť. Skôr ako z nej bude lavína. Túto zručnosť pravdepodobne oceníte v čase novu a v dňoch okolo neho.  Nov bude 15.5. v Býkovi a preverí, ako ste s pokojom vo svojom srdci. To nie je ani zlé, ani dobré. Je to testík, ako vieme prijímať život so všetkým, čo prináša. Mám skúsenosť, že keď vieme fakt situácie prijímať, potom dokážeme jednoduchšie nachádzať východiská, ak nám situácia nepasuje. Spln 29.5. v Strelcovi vaše postoje preverí najmä v oblasti vzťahov. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že už vidím, kedy a za akých okolností viem byť v pokoji.

Rak. Spln v Škorpiónovi na konci minulého mesiaca otvoril viac tému partnerských vzťahov. Májové dni v nej budú pokračovať, a tak pusa pod rozkvitnutou čerešňou môže byť dobrým začiatkom na štart do pohody. Prosím, len netlačiť na pílu. Skôr sa naučiť prijímať život taký, aký je a hrať s tými kartami, ktoré sme si pri narodení rozdali. Nikto totiž nemá zlý alebo dobrý osud. Každý z nás ho má najlepší, aký potrebuje on i jeho rod. Už som niekoľkokrát zdôraznila, že nie sme odtrhnutý vozeň v životoch svojho rodu. To, čo boli predkovia kedysi, to sme my teraz len v iných spoločenských podmienkach. Cíti Rak silu svojho rodu? Je to úžasná sila, v ktorej sa práve vy môžete vyžívať. Veď rod, rodina, národ sú veľmi dôležitou súčasťou vášho žitia. Ak svoje životné karty beriete s pokorou a rešpektom, viete s nimi dobre hrať a aj keď sa vyskytnú náročnejšie situácie, nájdete východisko. Pokora, rešpekt a úcta. Nov 15.5. v Býkovi bude nielen o rodine, ale i o ďalších vzťahoch a príležitostiach. Odporúčam mať správne naladené anténky na príjem. Môžu sa objaviť nové priateľstvá, práca, bývanie, projekty, možnosti. Záleží od vás, ktorým smerom ste nastavení a ako pracujete na sebe. Neprišli sme totiž na tento svet sedieť s vyloženými nohami. Prišli sme každý so svojím batôžkom úloh, ktoré potrebujeme počas svojho života čo najlepšie vypracovať. S otvoreným srdcom a pokojom v ňom. Je to úžasná príležitosť zažívať šťastný život. Pripraveným život požehnáva, a to výraznejšie môžete precítiť na konci mesiaca. Spln 29.5. v Strelcovi ešte viac otvorí vaše témy okolo vzťahov, práce a zdravia. Tie budú pokračovať aj v ďalšom mesiaci, a tak, chvalabohu, vždy máme čo robiť J Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že viem v pokoji a s radosťou v srdci plynúť svojím životom.

Lev. S kým si dáte bozk pod rozkvitnutou čerešňou? Komu ho darujete a ako ním posilníte svoje zdravie? Vnímate, ako to všetko spolu súvisí? Presne o tom môže byť máj pre vás. O láske, partnerstve, bývaní a zdraví. Plus k tomu vaša pohoda a pokoj. Vzácne to požehnania, ku ktorým sa niekto potrebuje dopracovať cez úctu a rešpekt k sebe samému, niekto si ich prinesie do tohto života ako požehnania z vlastného rodu. Každý máme inú štartovaciu čiaru – záleží od toho, čo už spracovali naši predkovia a pre čo i pre aké úlohy sme sa v tomto zrodení rozhodli my. Napísala som síce, že sme sa rozhodli, ale vnímam cez horoskopy, že sa rozhodujeme na základe toho, ako sa potrebujeme vyvíjať my i náš rod. Rovnako aj naše budúce zrodenie závisí od toho, ako spracujeme svoje „domáce úlohy“ tohto života a hlavne, či dokážeme odísť na druhý breh v pokoji a v spojení. Čo znamená v spojení? Pre Leva veľmi dôležité – byť vo svojom srdci, cítiť i vysielať lásku. Znamenie Leva totiž ovplyvňuje srdce, a tak byť v spojení znamená byť vo svojom srdci v pokoji a láske. Akékoľvek odpojenie signalizuje nedostatok lásky a odpor. Práve odpor potom blokuje zdarnejšie zrodenie. Nov 15.5. v Býkovi, pre vás je najmä o bývaní v fyzickom slova zmysle, ale výrazne ho môžete podporiť so svojím zotrvávaním v chráme svojej duše, v oblasti srdcovej čakry. Ste úžasná bytosť, ktorá aj o všetkom fyzickom vie rozhodovať srdcom, len mu dajte, prosím, priestor a príležitosti. Ak objavíte v sebe pocity bezmocnosti a obete, spomeňte si, kým ste. Lev je kráľ, kráľovná. Najmä koncom mesiaca sa môžu objaviť situácie, ktoré preveria, ako viete život prijímať a či ste naozaj vo svojom pokojnom srdci. Ak máme spracované tienisté stránky svojich životov, ani spln na nás nemá. Ten májový bude 29.5. v Strelcovi. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že už vidím, akou úžasnou bytosťou som.

Panna. Ako ste zvládli spontánnosť? Viete transformovať svojho vnútorného kritika tak, že vás podporuje? Tak teda, prosím, uvoľniť sa a hybáj pod rozkvitnutú čerešňu s partnerom, partnerkou, prípadne aj sám do vlastného objatia (opísala som pri Blížencoch). Naladením sa na lásku, jar, vnímanie krásy výrazne môžete pohnúť svojimi endorfínmi a podporiť zdravie. Nepotrebujete potom toľko kutrať v „šuflíkoch“ za výživovými doplnkami a čas môžete venovať svojim blízkymi. Najmä deti potrebujú vašu spontánnosť a radosť. Či vy ich? Skúste však prevetrať aj svoje „šuflíky“ a odstrániť nepotrebné nadzásoby. Uvoľňovanie zbytočností je totiž vašou témou v máji, a tak v rámci jarného upratovania skutočne upratujte a rozlúčte sa so všetkým, čo zbytočne zaberá priestor. Po fyzickom upratovaní hurá do upratovania v hlave. Že vám to tam poriadne šrotuje? Pobyt v prírode mentálne upratovanie istí – vy už viete, že tam je najideálnejšia wifi, najideálnejšie spojenie so sebou samým i s celým vesmírom. Naberiete silu do riešenia situácií v bežnom živote. Znovu sa môžu ozvať úrady, vyskočiť nesplnené úlohy, niečo, na čo ste mohli zabudnúť. Ak chcete niečo dopredu urobiť, stíšte sa napríklad už začiatkom mája a urovnajte všetko v sebe.  V čase nov 15.5. v Býkovi a splnu 29.5. v Strelcovi budete pripravení. Celý rok je totiž pre vás o doťahovaní vecí do konca, o ukončovaní všetkých rozbehnutých a naplánovaných akcií, o uzavieraní neuzavretých sľubov, dohôd, príležitostí. Veľa vecí sa môže týkať vašich vzťahov v rodine, spôsobu bývania, zdravia i postojoch k nim. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že viem nachádzať cestu do pokoja a zotrvať v ňom.

Váhy. Spln na konci apríla v Škorpiónovi veľmi výrazne cítiť aj začiatkom mája cez emócie. Môžu byť viac rozbúrené, viac ovplyvňovať vaše správanie. Často ľudia hovoria, že reagujú výraznejšie na spln, no aj posplnové dni si nesú energiu splnu v jemných pavučinkách a je vhodné s nimi pracovať. Pochopiť ich a spracovať nás totiž veľmi výrazne posúva dopredu a hlavne k tomu, aby sme dokázali za každých okolností ostať vo svojom strede. Tým, že Váhy sú vnímavé na tieto energie, je vhodné s nimi spolupracovať, chápať ich i seba tak, aby ste sa dostávali do harmónie a pokoja. To je najistejšia cesta do šťastia, ktoré nesedí v okolitom svete, ale v nás. Len mu dať možnosť sa denno-denne prejavovať. Máj vám svedčí, ste s jeho nežnou silou na jednej vlne, tak užívajte. Aj pozornosť, aj lásku, aj sex nielen o telách, ale o spoločnom lete do krajiny zázrakov. Nov 15.5. v Býkovi vás trochu vráti na zem. Bude i pre vás viac o hmote, financiách, investíciách a poplatkoch. Verím, že s nimi viete narábať. Váhy s vládnucou Venušou majú najmä oblasť financií a luxusu podľa svojich predstáv zvyčajne zvládnutú. Ak nie, posvieťte si na to, kde si financie a hmotné majetky blokujete myšlienkami, slovami alebo správaním. Niekde je pravdepodobne kohútik zatvorený, čaká na otvorenie. Spln 29.5. v Strelcovi bude o cestovaní, cestách a o pozornosti na nich. Šťastlivo všade, kam sa rozhodnete ísť. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že viem, ako spolupracovať so svojimi emóciami i financiami.

Škorpión. Postrehli ste, aké zmeny od vás chcel aprílový spln v Škorpiónovi? Viete, že proces ešte stále môže pokračovať? Spln totiž nie je o jednom dni. Jeho vplyv sa ťahá ako jemné vlákienko až do najbližšieho novu, takže stále môžete byť v procese a pociťovať vnútorný tlak na zmeny najmä v oblasti osobných vzťahov. Možno ide o zmenu postojov, možno o radikálnu zmenu, možno o niečo, čo ste už dávno smerom k svojmu partnerovi neurobili. Lístok na koncert, športové stretnutie pre partnera? Kvety partnerke? Darovať si navzájom spoločný zážitok, spoločný čas v porozumení? Že to už nejde? Ak situácia dozrela do rozchodu, namieste je i tak ukončenie v porozumení a láske. Akokoľvek sa totiž Škorpión rozhodne, mal by pamätať na to, že jeho sila je vždy veľká a ako silné nástroje má v rukách svoje cnosti alebo neresti (o nich sme si už niekoľkokrát písali). Čosi podobné sa môže diať aj vo vzťahoch v pracovnej oblasti. Ak vám na spolupracovníkoch záleží, je čas dať im svoju pozornosť najavo. Ak prišiel však čas rozchodu so spolupracovníkmi, znovu s porozumením a rešpektom. Vy viete, aký čas má u vás čas. Nov 15.5. bude v Býkovi, a on je vždy o hmote, peniazoch, zabezpečení, istotách v materiálnom svete. Býk chce vlastniť, mať, chce byť ukotvený v hojnosti a luxuse. Ak je pre vás práca potešením, práve býčí nov môže byť začiatkom etapy hojnosti a dostatku. Momentálne tým správnym impulzom je totiž radosť. Ak práca potešením nie je, vždy možno urobiť kroky k zmene so správnym zámerom. NOV je vhodným termínom na NOVé projekty, nápady, návrhy, zmeny. Ešte dodávam, že v hre je stále aj partnersky vzťah. Čo ste urobili či neurobili v posplnových dňoch, nov znovu otvorí. Spln 29.5. v Strelcovi pokračuje v téme novu aj v ďalšom mesiaci. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že mám kvalitné osobné i pracovné vzťahy.

Strelec. Viete byť diplomatom v komunikácii? Ak nie, treba reč kultivovať skôr, ako prídu silné dni. Jedným z nich bol napríklad aprílový spln v Škorpiónovi, ktorého vplyv ide jemne ešte aj v prvých dňoch mája. A Škorpión je riadne silný. Mohlo sa pokojne stať, že viac ako inokedy v týchto dňoch platilo o vás - čo na srdci, to na jazyku. Ak ste jazykom, teda komunikáciou, niečo z vášho pohľadu pokazili, skúste si s pochopením odpustiť a dať zámer komunikovať s úctou a láskou. Rovnako si môžete dať zámer, aby ste vždy splnili to, čo ste sľúbili alebo na čom ste sa dohodli. Alebo radšej nič nesľubujte, ale keď bude príležitosť konajte v láske.  Pozor, aby ste netlačili. Často sa totiž stretávam s tým, že najmä „ružovo pozitívni“ ľudia aj v myšlienkach tlačia na lásku. Tak veľmi chcú byť zaláskavení, tak veľmi chcú hneď mať s každým ten najlepší vzťah! Vysielajú myšlienky plné lásky k svojmu objektu, a nemusí to byť práve partner, ale môže to byť aj šéf, súrodenec, sused... Tým, že myšlienkovo tlačia, druhá strana sa ľahko dostáva do odporu. Potom počuť – veď ja len dobro, lásku vysielam, a odplatou je mi nenávisť, pohŕdanie..., alebo si dosaďte, čo chcete. Aj láskou sa dá tlačiť, manipulovať. Ako teda netlačiť? Žiť napríklad s radosťou v prijímaní, posúvať seba a svoj rod minimálne o level vyššie činnosťou, záľubami a byť dobrými a úprimnými v tom, čo robíme. Nov 15.5. v Býkovi preverí vašu úprimnosť najmä k spolupracovníkom a k sebe samému. Každá neúprimnosť sa môže prejaviť chorobou či úrazom. Spln 29.5. bude pre vás jedným z najdôležitejších dní v roku. Bude totiž v Strelcovi, a tak  sa naň pripravte napríklad novým zámerom a zároveň preskúmajte, aké zmeny ste ochotní prijať vo svojom živote. Tento spln bude  o zmenách. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že viem zmeny s láskou prijať.

Kozorožec. Uvoľniť sa, usmiať sa a poďho s partnerom pod čerešňu po bozk. V pohode aj po kopec bozkov, vôbec sa nemusíte obmedzovať a už vôbec pozerať, či sa na vás niekto pozerá. Buďte sami sebou a robte to, čo cítite, že je pre vás najlepšie. Samozrejme s tým, že nič vo vás ani mimo vás proti tomu nebude  namietať. Že vám to ide ťažšie? Práve preto som na začiatku povedala – uvoľniť sa. Ak ste uvoľňovanie doteraz nezvládli, je najvyšší čas. Máj vás podporí spolu s úsmevom či smiechom. Dobre, od srdca sa zasmiať – to je ten najlepší spôsob uvoľnenia i liečenia. Život nie je zložitý a vážny. Život je jednoduchý a radostný, ak ho takým chceme mať. Keďže nežijeme v izolácii, pozrite sa na svoje vzťahy.  Máj so svojou energiou vám nahráva. Prichádza obdobie, keď lásku cítiť všade naokolo. Aj príroda ju v našom zemepisnom pásme manifestuje sviežou zeleňou, kvetmi, rodiacimi sa mláďatkami. Vy môžete dať svojim najbližším i priateľom dať najavo, že vám na nich záleží. Že žijete sám, sama? Darujte si sám sebe pozornosť, úctu i lásku.  Môžete sa napríklad aj pod májovou čerešňou, ale nielen pod ňou, objať sami. Pravú ruku položiť na ľavé rameno, ľavú na pravé, pekne si pobozkať oba chrbty rúk a dobre sa vystískať. So zdravou láskou k sebe narastá i láska v našom okolí, a to má vplyv aj na telo. Májovou pusou či pusami „zabijeme“ jednou ranou dve muchy. Naplníme sa šťastím a posilníme zdravie. Kozorožec vie, pretože čo si zaumieni, to dosiahne. Treba však byť bdelým Kozorožcom a uvedomovať si, čo si želáte. Niekedy sa totiž splnené želanie stáva ťarchou. Asi viete, o čom hovorím. Nov 15.5. bude v Býkovi a v téme, ktorá je v máji od začiatku – partner, deti, blízki ľudia a vzťahy s nimi. Spln 29.5. v Strelcovi zas otvorí niečo nové alebo uzavrie niečo, čo doslúžilo. To však poznáme až v ďalšom mesiaci. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, viem s láskou a úctou pristupovať aj k sebe.

Vodnár. Verím, že si bozkávanie pod rozkvitnutou čerešňou budete užívať a nemusí to byť len o jednom bozku. Mohlo by to však byť s jedným partnerom, partnerkou. Vernosť sa v súčasnosti nosí a bozkom môžete dať najavo, že vám na partnerovi, partnerke záleží. Alebo že by vám už myšlienky utekali za inými témami? Je celkom možné, že sa vám otvorí znova téma spokojnosti či nespokojnosti v živote. Pamätajme, že aj malá nespokojnosť môže byť zrodom veľkej lavíny, ktorá je nekontrolovateľná a nevyspytateľná, keď sa už sype. Preto je dôležité akúkoľvek malú nespokojnosť si hneď pomenovať a riešiť. Ste spokojní so svojím bývaním? So svojimi vzťahmi v rodine? Ako to máte s priateľmi a spolupracovníkmi? Všade spokojnosť? Ak nie, preberte zodpovednosť a konajte v súlade s tým, čo si myslíte a čo hovoríte. Vaše konanie, myslenie a reč majú byť v súlade, inak si vytvárate vnútorné napätie a podporujete nespokojnosť. Nov 15.5. bude v Býkovi a o majetku. Je všetko v tejto oblasti v poriadku? Ak nie, znovu preberáte zodpovednosť a konáte. Konáte tak, aby ste usporiadali všetko aj na úradoch spravodlivo. Pozornosť vyžaduje aj vaša práca – nov môže nasvietiť aj nové možnosti na zlepšenie finančnej situácie. Záleží však od vás, veď viete, že pečené holuby peniažky nesypú a už vôbec nie, ak na ne čakáte s vyloženými nohami na stole a cigaretkou v ústach. Spln 29.5. bude v Strelcovi a znovu môže byť o aktivitách, cestovaní, pohybe. Pohyb reálny, ale aj mentálny, teda vzdelávanie, semináre, pohyb mysle. Májový spln však bude ťahať svoju energiu aj do ďalšieho mesiaca. Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že viem prebrať zodpovednosť za seba a svoje konanie.

Ryby. Ako sa dostať z hlavy do srdca? Ako preladiť z myšlienok na naplnenie sa láskou? Aj o tom môže byť začiatok mesiaca pre Ryby. Niektorým znameniam (napríklad Kozorožec) som už hovorila o uvoľnení, pre vás to platí tiež. V uvoľnení totiž hlava prestane „šrotovať“, a tak nebudete mať rozpor v sebe, čomu sa venovať. Láske? Práci? No láske! Najmä na začiatku mesiaca cez bozk pod rozkvitnutou čerešňou dajte najavo, že milujete. Nielen bozkom, ale aj objatím, dotykmi, pozornosťou, spoločnými chvíľami, zážitkami. To sú všetko aktivity, cez ktoré aj chladnejšia Ryba sa dostáva do tepla srdca. A o to ide v máji. Pozor však, aby ste sa na lásku nehrali, netlačili. Často sa totiž stretávam s tým, že najmä „ružovo pozitívni“ ľudia aj v myšlienkach tlačia na lásku. Tak veľmi chcú byť zaláskavení... Vysielajú myšlienky plné lásky k svojmu objektu, a nemusí to byť práve partner, ale môže to byť aj šéf, súrodenec, sused... Tým, že myšlienkovo tlačia, druhá strana sa ľahko dostáva do odporu. Potom počuť – veď ja len dobro, lásku vysielam, a odplatou je mi nenávisť, pohŕdanie..., alebo si dosaďte, čo chcete. Aj láskou sa dá tlačiť, manipulovať. Ako teda netlačiť? Žiť napríklad s radosťou v uvoľnení, prijímaní, a tak posúvať seba a svoj rod minimálne o level vyššie činnosťou. Veľmi dobre to ide najmä cez záľuby. Ak vás nejaká činnosť viac ťahá ako ostatné, je veľká pravdepodobnosť, že niekto z vašich predkov už po tejto línii šiel a vy na ňu nadviažete a budete v nej veľmi dobrý.  Nov 15.5. v Býkovi vám to môže potvrdiť a vy budete mať  príležitosť ukázať sa svetu, dať o sebe a svojej práci vedieť. Spln 29.5. v Strelcovi prináša pohodu, pokojnejšie dni. Alebo žeby lásku? Májový ďakovníček: Som vďačný za to, že si viem stanoviť svoje priority.

Jano SVETLAN Majerčík

Mojej žene

Čo ti dnes poviem, láska moja,
že si mi viac než osudom.
Verím, že spolu obstojíme,
tam hore Bohu pred súdom.

Si mojim štítom v tomto svete,
najväčšia láska života.
Milovaná a milujúca
a stelesnená prostota.

Čo ti dnes poviem, láska moja,
jednoducho ťa milujem.
Tak ako limby v strmých bralách,
tá naša láska prežije.

Vystavená je všetkým živlom
a z každej strany skúšaná.
Istotu mne i tebe darom
na cestu domov rozdáva.

Čo ti dnes poviem, láska moja,
radšej budem len v mlčaní.
Nestačia na to milé slová,
všetko ti poviem skutkami.

V objatí budem s tebou stále
aj keď nás raz smrť rozdelí.
Tá naša láska trvá večne
a na tom sa nič nemení, nemení.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?