Keď sa ráno príroda modlí...

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 20.5.2018 o 21:46 | Karma článku: 2,01 | Prečítané:  405x

Čo ma budí ráno o 3.45 h? Môj vnútorný budík, aby som mohla počúvať ranné modlitby vtáčikov v korunách stromov pod oknom. Obloha zľahka signalizuje východ Slnka, kvety na stromoch driemu v pološere, no oni už štebocú.

Štebocú s vierou, že prichádza nový deň. Vysielajú svoje ranné vtáčie modlitby do budúceho dňa. Celá príroda sa v tomto zázračnom čase brahmamurty pripravuje na nový deň. Cítiť ten krátky moment plného rozblesku vo vzduchu, počuť ho v tichu rána i v štebote vtákov. Je to čas modlitieb, čas nádychu, čas očakávania s istotou, že nový deň je za dverami a čoskoro vkročí do života. 

Moja starká v tomto čase zložila ruky k modlitbe tak, ako to robila jej mama i starká, ako to robili ženy jej rodu. Oživujem i ja tento dar predkov cez stíšenie v čase raňajšom, v čase brahmamurty. 

... a často si práve v takomto čase spomeniem na slová českého herca Jardu Dušeka, keď sme takmer celú jednu noc prerozprávali na chodbe jedného hotela a zjedli kopec tatraniek. Teda - viac rozprával on, najmä o Toltékoch, ale dotkli sme sa aj raňajších modlitieb v celej prírody. Povedal niečo v tom zmysle, že celá príroda ráno víta nový deň, modlí sa, spieva... a prvý človečí zvuk ráno je spláchnutie záchoda pitnou vodou. 

... vtáci v korunách stromov stále štebocú. Už trochu inak, tichšie a jemnejšie ako o 3.45 h. Vedia, že čas poskočil? Vedia, sú v súznení s prírodou.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tóth dal polícii aj Kočnerove mobily spolu s dokumentmi k Technopolu

Tóth opísal aj dovolenkovanie s Kočnerom.

DOMOV

Kosíka uniesli v Mali, pár hodín pred tým sa ohlásil SME

Ozbrojenci uniesli bývalého siskára ešte minulý utorok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boli špička, dnes nedokážu ani operovať

Čo sa to deje na Kramároch.


Už ste čítali?