Keď sa ráno príroda modlí...

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 20.5.2018 o 21:46 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  341x

Čo ma budí ráno o 3.45 h? Môj vnútorný budík, aby som mohla počúvať ranné modlitby vtáčikov v korunách stromov pod oknom. Obloha zľahka signalizuje východ Slnka, kvety na stromoch driemu v pološere, no oni už štebocú.

Štebocú s vierou, že prichádza nový deň. Vysielajú svoje ranné vtáčie modlitby do budúceho dňa. Celá príroda sa v tomto zázračnom čase brahmamurty pripravuje na nový deň. Cítiť ten krátky moment plného rozblesku vo vzduchu, počuť ho v tichu rána i v štebote vtákov. Je to čas modlitieb, čas nádychu, čas očakávania s istotou, že nový deň je za dverami a čoskoro vkročí do života. 

Moja starká v tomto čase zložila ruky k modlitbe tak, ako to robila jej mama i starká, ako to robili ženy jej rodu. Oživujem i ja tento dar predkov cez stíšenie v čase raňajšom, v čase brahmamurty. 

... a často si práve v takomto čase spomeniem na slová českého herca Jardu Dušeka, keď sme takmer celú jednu noc prerozprávali na chodbe jedného hotela a zjedli kopec tatraniek. Teda - viac rozprával on, najmä o Toltékoch, ale dotkli sme sa aj raňajších modlitieb v celej prírody. Povedal niečo v tom zmysle, že celá príroda ráno víta nový deň, modlí sa, spieva... a prvý človečí zvuk ráno je spláchnutie záchoda pitnou vodou. 

... vtáci v korunách stromov stále štebocú. Už trochu inak, tichšie a jemnejšie ako o 3.45 h. Vedia, že čas poskočil? Vedia, sú v súznení s prírodou.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Niektoré automobilky zase podvádzali, teraz pri hybridoch

Ako hybridy nešetria palivo.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?