Októbrová prechádzka dvanástimi znameniami zverokruhu

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 2.10.2018 o 21:34 | Karma článku: 10,19 | Prečítané:  4328x

Posledná štvrtina roku otvára svoje dvere a každé znamenie horoskopu už môže tušiť alebo dokonca vedieť, aké témy mu rok 2018 priniesol. Aké sú tajomstvá dvanástich znamení? Poznáme aj dary svojho znamenia?

Baran. Jedným z darov Barana je odvaha. Nezvládnutá sa prejavuje strachom a nejakým stupňom tvrdohlavosti až agresivity, zvládnutá rastom. Váš rast, ak ste pochopili vlastné úlohy, sa momentálne môže prejaviť vo všetkých vzťahoch, aj vo vzťahu k sebe samému. Viac sa rešpektujete, väčšiu úctu viete prejaviť partnerom, partneri vás viac rešpektujú. Ak tak nie je alebo rešpekt nevnímate, môžete si dať zámer, že najbližších 21 dní budete s rešpektom pristupovať k sebe a svojim potrebám. Zmeny sa budú diať i vo vašom okolí a podporia vás najmä koncom mesiaca. Už nov 9.10. vo Váhach naznačí potrebu úcty a rešpektu k hodnotám, spln 24.10. v Býkovi preverí najmä v materiálnom svete. Hodnotový rebríček i materiálno totiž veľmi úzko súvisia. Ak prídu väčšie či z vašej strany nečakané výdavky, skúste ich zobrať ako školné za životné lekcie a skutočne sa z týchto lekcií niečo naučiť. Nielen vy máte tvrdú hlavu, osud cez energiu niektorých planét hrá s vami veľmi spravodlivú a prísnu hru. Neustupuje. Chce od vás zmeny. V takom prípade rada podčiarkujem – pozícia pozorovateľa so schopnosťou prijímať a potom ísť do akcie všetko istí. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť rešpektovať seba i iných.

Býk.  Jedným z darov Býka je schopnosť uzemniť sa, zastabilizovať. Hovorím teraz o uzemnení ako o dare. Keďže i pre vás je rok 2018 najmä o vzťahoch, uzemnenie môže predstavovať vo vzťahu, ak partner potrebuje istotu, veľký dar. Dokonca pre menšie deti, ktoré sa učia poznávať hranice a milujú rituály, vaša stabilita predstavuje bezpečný domov. Podotýkam, že aj v každom z nás je malé dieťa... Chápete, akú životnú silu vám dáva váš dar? Okrem toho - ak ste muž, môžete pre rodinu vytvárať istotu rodinného prístavu, ktorý dokážete   v prípade potreby ochrániť. Ak ste žena, viete vytvoriť bezpečné a výživné teplo rodinného krbu.  Nov 9.10. vo Váhach môže priniesť zmeny vo vzťahoch. Do nespokojných pichne, spokojné požehnáva a je na vás, ako to bude: aj z malej gule býva veľká lavína, aj z malého semienka vyrastie voňavý kvet.   V októbri vás čaká váš najdôležitejší spln. Bude 24.10. vo vašom vlastnom znamení, v Býkovi. Čas na bilancovanie, prehodnotenie, zmeny, bdelosť a nové kroky. Je veľmi pravdepodobne, že všade tam, kde vy cítite nespokojnosť, pohnete kockami. Mám skúsenosť, že s pohybom jednej kocky v horoskope sa rozhýbe viac oblastí.  Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť vytvárať bezpečný domov.

Blíženci. Jedným z darov Blížencov je schopnosť komunikácie na rôznych úrovniach. O komunikácii hovorím ako o dare. Pravdepodobne s komunikáciou ako „zbraňou“ máte skúsenosť, viete, že so slovom môžete ublížiť. Teraz sa však na komunikáciu pozrieme ako na šancu žiť kvalitný život. Vaša vládnúca planéta Merkur vám stále požehnáva a cez komunikáciu, ktorá je vám blízka, môžete osloviť svet. Komunikujete tancom? Tancujte. Maľbou? Maľujte. Spevom? Spievajte... píšete, živíte sa slovom, jazykovým prejavom? Všetkým spôsobmi komunikácie môžete momentálne zaujať, potešiť, ak chcete – zvýšiť si svoje sebavedomie. Často počúvam otázku – ako si zvýšiť sebavedomie? Jednoduchá odpoveď – stavte na to, čo ste si priniesli do tohto života ako dar a rozvíjajte ho, vyzdvihnite minimálne o level vyššie ako ho dokázali rozvinúť vaši rodičia či starí rodičia. Dvíhate rod i vaše sebavedomie, zároveň staviate na vlastné silné stránky rešpektujúc i svoje slabosti. Aj v tom je ľudská sila, aj na tom stojí sebavedomie.  Dbajte, aby vaša komunikácia bola láskavá, transparentná, čistá. Nov 9.10. vo Váhach akoby mal snahu preveriť, či je to naozaj tak. Váhy sú totiž aj o rovnováhe, harmónii. Ak sa z nej vyhodíte, môžete pocítiť nepokoj, nespokojnosť, nedefinovateľné smútky. Všimli ste si spojenie vyhodíte sa z nej? Vy a len vy. Spln 24.10. v Býkovi vás nasmeruje viac do materiálnej oblasti – nohy na zem. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť komunikovať.

Rak. Jedným z darov Raka je schopnosť vytvárať domov, teplo domova. Týka sa to reálneho domova i tela ako domova duše. Pusťte do nich čerstvý vietor, nechajte odísť to, čo už vám neslúži a pripravte priestor na nové. Medzi staré záťaže môžu patriť nepotrebné, zničené alebo poškodené veci v domácnosti rovnako ako sebadeštruktívne myšlienky, nespokojnosť, nízke sebavedomie či nekultivovaný, hrubý jazyk. Ľahšie sa vyhodí starý hrniec z domu ako nespokojnosť. Tú, prosím, nevyhadzujte, ale pochopte. Ak by ste ju alebo akýkoľvek iný pocit, myšlienku či postoj vyhodili, ignorovali či zatlačili do „domu“ tela, po čase môže byť tlak taký veľký, až vytvorí zdravotné deštrukčné programy. Rovnako ich vytvára „vyhodenie“ či ignorácia. Nov 9.10. vo Váhach na prvý pohľad môže priniesť harmóniu, na druhý vidno aj informáciu, že v tomto období bude v hre Pluto v Kozorožcovi. Pluto je osudová planéta či inak - planéta transformácie, zmeny. Vás môže postaviť pred nejaké osudové rozhodnutie týkajúce sa bývania či vzťahov v rodine. Záleží od vás, vášho žitia, konania, myslenia, v akej oblasti potrebujete z hľadiska rastu pohyb. Len pozorujte, potom láskavo konajte. Je celkom možné, že rozhodnutie prinesie až spln 24.10. v Býkovi. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za možnosť spoznávať silu slova.

Lev. Jedným z darov Leva je sila, vôľa. Ak pozrieme cez energetický systém človeka, ide o solárny plexus. Lev má však na „starosti“ aj srdce, takže aj oblasť srdca s Levom úzko súvisí. Sila v oblasti solárneho plexu a srdca je sila, ktoré hovoria životu a láske áno. V podstate presne toto je aj „domáca úloha“ Leva v roku 2018. Láskavé vzťahy s jasným áno životu v láske. Je to váš dar! Využite ho veľmi konkrétne v dňoch okolo novu a na nov 9.10. vo Váhach. Komunikujte s najbližšími. Oslovte i tých svojich príbuzných, na ktorých ste dosiaľ „akože“ nemali dostatok času. Láskavou komunikáciou so schopnosťou počúvať druhého bez vnútorného monológu preteplíte vzťahy. Zaujímajte sa o svoje okolie, o ľudí okolo vás, žehnajte všetkým šťastím a láskou, vyžarujte šťastie a lásku, žite ich. Žitý pokoj a láska sú najsilnejšie lieky i inšpirácie. Spln 24.10. v Býkovi nasmeruje váš pohľad viac do materiálna, ktoré je nevyhnutné v materiálnom bytí. Je čas na zveľadenie domu, bytu, skrášlenia priestoru okolo seba i uzemnenie sa doma. Pri týchto činnostiach buďte bdelými Levmi, je možné, že sa zobudí levia pýcha. Tá poškodzuje zdravie. Vaše a druhým ubližuje, ak sú menej sebavedomí ako vy. Vašou úlohou je však láskavý Lev, myslite na to. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť vravieť životu áno.

Panna.  Jedným z darov Panny je zmysle pre poriadok a októbrový nov i spln sú dobrou príležitosťou urobiť si poriadok s poriadkom. Teda poriadok a systém by vás mali podporovať, nie vytvárať stres vám i rodine, v ktorej žijete. Nov 9.10. vo Váhach vám môže priniesť inšpirácie. Váhy majú rady ľahkosť a harmóniu, takže vneste tieto kvality do svojho žitia s poriadkom. Ľahkosť a harmóniu. A vôbec – máte všade poriadok? Provokačná otázka pre Pannu, ale zvyčajne aj Panna má niektorú oblasť svojho poriadku v tieni, a tam vytvára chaos i stres. Skúste si práve teraz na svoje tiene posvietiť a vytiahnuť do harmónie tak, aby vás ani náhodou netlačili na svedomí. Ešte jedna skutočnosť vám na toto nahráva – vaša vládnuca planéta Merkur je tiež vo Váhach. Dobré však na jeseň? Z každej strany je čas upratať si a dať o sebe vedieť, prejaviť svoje schopnosti, dary a talenty. Máte vesmírnu podporu, ak sa jej s ľahkosťou oddáte. Inak povedané – prijať všetko, čo k vám prichádza s pochopením a láskavosťou. Rozpustiť info, že vy máte nervy „v kýbli“ a upratať aj v hodnotách. Spln 24.10. v Býkovi viac posvieti do materiálnej oblasti, vy však stále chcete riešiť lásku, vzťahy k deťom, peniaze, hojnosť, akoby ste nevedeli, kam sa prikloniť. Srdce – rozum? Odpoveď: srdce s umom v jednom spojení. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť na najhlbšej úrovni ísť do vnútornej harmónii.

Váhy. Jedným z darov Váh je schopnosť vytvárať harmóniu v sebe i v okolí. Vďaka tomuto bývajú Váhy často bútľavou vŕbou pre ľudí okolo seba doma i na pracovisku. I v tomto však treba mať poriadok a vyvažovať čas pre seba – čas pre ostatných. Rovnováha je dôležitá, a tak sa možno práve teraz potrebujete rozvážne a láskavo naučiť vravieť áno alebo nie. Nov 9.10. vo Váhach je vaším najdôležitejším novom v tomto roku. Otvára mnohé brány do nových možností, ale môže vytiahnuť i temnejšie stránky. Najmä ak dlho v sebe niečo potláčate, ak prepínate svoje sily, prekračujete svoje vlastné hranice, alebo dokonca skĺznete do sebadeštrukčných programov. Čo takto si na vlastný dôležitý nov urobiť čas pre seba a v stíšení uzavrieť, ukončiť všetky boľačky, ktoré vás vyhadzujú z rovnováhy a so správnym zámerom vykročiť do nového obdobia. Napríklad dať si zámer vždy zareagovať, keď budete cítiť tlak na seba, keď budete vy tlačiť na situácie. Fyzické prejavy nerovnováhy sa v októbri môžu prejaviť cez trávenie a žalúdok, ktorý je v tomto mesiaci najviac zaťažený. Vnímajte, čo viete či neviete stráviť nielen z pohľadu jedla. Ak neviete „stráviť“ určité situácie, vzťahy, ich „nestráviteľnosť“ pripraví pôdu pre zdravotné problémy v oblasti žalúdka. Fyzické i mentálne trávenie sú momentálne veľmi dôležité. Spln 24.10. v Býkovi otvorí otázky kvality bývania i spokojnosti s ním. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za možnosť vnímať rovnováhu a žiť v nej.

Škorpión.  Jedným z darov Škorpióna je zvládanie všetkých situácií, aj tých menej príjemných. Dokonca i s veľmi náročnou situáciou si vie Škorpión poradiť a často z jej bahna vie vyletieť ako Fénix. V októbri najviac zaťaženým orgánom podľa čínskej medicíny je žalúdok. Na emocionálnej a duchovnej oblasti  kontroluje aj spracovanie emócií, schopnosť prijímať situácie i vzťahy také, aké sú. Čo nevie spracovať, cítime ako ťažobu na žalúdku, nespracovanie emócií hnevu a agresivity môže dokonca smrdieť cez zápach z úst. Októbrové dni smerujú do novu, ktorý je 9.10. vo Váhach a otvorí aj tému rovnováhy strán dal – prijal. Čo dávam svojmu telu cez žalúdok? Čo dávam svojmu telu myšlienkami? Je v rovnováhe to, čo prijímam a vydávam? Situácia sa týka aj toho, aké sľuby dávam iným i sebe, ako ich viem dostáť, aké dohody robím s inými i so sebou, ako ich viem plniť. Týmto pohľadom sa môžem pozrieť najmä na pracovné vzťahy. Pluto, vaša vládnuca planéta, urobí napäťový aspekt so Slnkom, a tak všetky situácie vyžadujú čisté, uvoľnené konanie, pokojnú myseľ a otvorené srdce. Spln 24.10. v Býkovi otvára znovu tému financií, znovu je v hre čisté konanie bez škorpiónskych manipulácií. Dodržiavanie dohôd, písomných či ústnych, a čestnosť v konaní pripravia podmienky pre nové originálne cesty, otvoria sa nové možnosti. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť dodržiavať svoje sľuby a dohody.

Strelec.  Dva z darov Strelca sú optimizmus a schopnosť vidieť cieľ aj v diaľke. Strelec býva často inšpirátorom, „motivačným trénerom“, sám však niekedy nevidí drobné a potrebné kroky, ktoré treba urobiť na ceste k cieľu. Detaily, ktoré ignoruje, ho potom zastavujú, vytvárajú prekážky tomu, aby došiel do cieľa. Takýto Strelec potrebuje vedľa seba bytosť alebo svojho vnútorného poradcu, ktorý mu nastaví hranice a usmerní ho. Vnútorným poradcom môže byť zámer konať presne, jasne, detailne a vôľa na zmenu v sebe. Strelec je však momentálne stále v priaznivom prúde, treba si však uvedomiť, že aj toto sa zmení. Východisko? Pracovať už teraz na rozvoji vnútorných kvalít, uvedomiť si svoje dary a požehnania a štedro ich dávať svetu. To je jedna z ciest, ako byť užitočný pre svet a zároveň dvíhať svoju spokojnosť, šťastie i hojnosť. Nov 9.10. vo Váhach a postavenie ďalších planét nahrávajú komunikácii, cez ktorú môžu prísť ďalšie možnosti. Takže ak píšete, píšte, ako „pracujete“ jazykom, pracujte, ak tancujete, spievate, maľujete a tak komunikujete so svetom, všetko toto robte s radosťou, nové možnosti sa vám otvárajú. Spln 24.10. v Býkovi týmto smerom pokračuje. Komunikácia je dôležitá  a môže priniesť ďalšie nové možnosti najmä v pracovnej oblasti a v oblasti vzťahov. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť komunikovať.

Kozorožec.  Jedným z darov Kozorožca je stabilita, schopnosť vytvoriť bezpečný prístav. Niekedy však býva prekážkou spokojného života v rodine prílišné zahrabanie sa do vychodených koľají. Keďže október podľa čínskej medicíny má na starosti žalúdok, prílišná stagnácia môže vytvárať problémy. Aké? Niektoré situácie sa nedajú stráviť, niečo/niekto môže ostať ležať v žalúdku, niektoré konanie môže zaťažiť trávenie. Teda nejde len o prijímanie stravy, ale aj o prijímanie situácií. Jedným z „liekov“ na vyriešenie týchto príbehov je schopnosť prijímať daný stav a nastaviť sa na zmeny. Ak prijmeme, čo život prináša, vieme reagovať. Ak odmietame situácie, príbehy, iné možnosti, dostávame sa do odporu, vytvárame v sebe (i vo svojom okolí) napätie, ktoré ubližuje najmä nám. Napätie ostáva ležať v žalúdku, v tráviacej sústave a prináša svoje dôsledky cez zdravotné ťažkosti. Často druhá strana ani netuší, čo sme si my vyrobili za problém svojím odporom.  Nov 9.10. vo Váhach prináša pokoj a schopnosť vyrovnať sa s mnohými situáciami, vzťahmi, príbehmi. Dni po nove tak môžu byť dňami kvalitného nádychu do riešenia najmä vzťahov v druhej polovici mesiaca. Možno je čas už na začiatku októbra si uvedomiť, aký máte vzťah najmä s deťmi. Kozorožec a deti je dlhodobá téma. Spln 24.10. v Býkovi môže výraznejšie túto tému otvoriť. Pripraveným však šťastie praje. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť prijímať zmeny.

Vodnár.  Jedným z darov Vodnára je jeho schopnosť originálne myslieť i konať. Mnohokrát však môže pri akoby ľahkom rozhodovaní zabudnúť na doťahovanie vecí do konca, a tak efekt utečie. Čo začnem, dokončím. Ak mám rozbehnutých veľa vecí a neviem inak, zastavím sa, urobím revíziu a dám si zámer, že všetko, čo od tejto chvíle začnem, dotiahnem do konca. Dôvod? Nedokončené veci oslabujú na energetickej úrovni. Uberajú nám sily. Možno budia v noci, možno sa časom ozvú ako svedomie a začnú pichať do vodnárskej ľahkosti a spokojnosti. Prevencia s dokončovaním, ukončovaním je na mieste. Jej výsledky overí nov 9.10. vo Váhach, ktorý vyžaduje rovnováhu. Ak ju nenájde, vyžiada ju. Vodnár potom môže cítiť vnútornú nespokojnosť, neistotu. Starým spôsobom rieši situáciu tak, že si nasadí masku veselosti a tvári sa – nič sa nedeje. Deje. Zakrývanie či ignorácia nevyriešených a nedoriešených situácií vždy každého dobehnú. Napríklad vo vzťahoch, v zdraví... a potom sa diví, prečo sa mu dejú niektoré veci, keď je vždy tak dobre a veselo naladený. Naladený môže byť, dôležité je to, aby veselosť bola skutočná a nie len záplata na nespokojnosti.      Spln 24.10. v Býkovi môže priniesť prekvapivé zmeny týkajúce sa domova, bývania, rodiny. Záleží od Vodnára, ktorý rieši svoje veci, aby boli príjemné. Neriešené často bolí. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť riešiť svoje veci do konca.

Ryby.  Jedným z darov Rýb je schopnosť snívať a plávať za svojím snom. V určitej etape však treba premeniť sen na potrebu a splniť si ju. Kým ostane v snovej podobe, môže byť stále o krok vpredu a Ryba svoj sen nenaplní. Môže snívať ďalej. Ak však sen zmení na potrebu, môže urobiť reálne kroky na jej naplnenie.  Druhým darom je starostlivosť o iných. Ryby sa dokážu veľmi výživne starať o deti, partnera, slabších a bezmocných. Sú empatické. Na druhej strane aj hodne precitlivené, plačlivé. Podľa čínskej medicíny treba v októbri venovať pozornosť žalúdku. Dôležitá informácia pre Ryby, aby svoje pocity nechávali vyplávať, hovorili o nich, riešili ich. Ryby totiž majú často očakávania smerom k druhým ľuďom, môžu si vytvárať domnienky... Výsledkom potom je sklamanie, vnútorný nepokoj, zlosť. Rybky, s pocitmi na svetlo treba vyjsť. Ak neviete o nich rozprávať, vypíšte sa z nich, ale dajte si zámer, že sa naučíte hovoriť o tom, čo chcete, čo vás trápi a čo očakávate od iných. Možno sa nič navonok nezmení, no pomenovaním svojich pocitov, vy získavate pokoj a učíte sa robiť veci bez toho, aby ste naspäť niečo dostali. Učíte sa nezištne podávať pomocnú ruku. Potvrdí to nov 9.10. vo Váhach i  spln 24.10. v Býkovi. Oba môžu prekvapiť vzbúrenou emóciou alebo pokojom v duši. Je to na vás. Októbrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť hovoriť o svojich emóciách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?