Ďakovníček

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 7.10.2018 o 20:48 | Karma článku: 1,74 | Prečítané:  395x

Za čo všetko som vďačná? Občas si to naplno uvedomím, občas jemne. Dnes však  bol výnimočný deň a hoci si nepíšem svoj ďakovníček, dnes som si zapísala pocit, ktorý sa zrodil z vďaky. 

Svoj ĎAKOVNÍČEK momentálne žijem naživo, hoci odporúčam ho písať. Spočiatku, keď som sa začala venovať etikoterapii, som si ho písala aj ja. Jedným z dôvodov bolo i to, že sme fyzické bytosti a cez fyzické telo máme možnosť vnímať fyzický svet. Teda cez písanie a ruku si viac uvedomovať to, čoho sa dotýkame.

* Od istého času si ďakovníček nepíšem, ale ho naplno prežívam v danú chvíľu v celom tele. Keď cítim, že môžem byť vďačná, naplním sa vďakou. Nechám ju prúdiť zo srdca do každej bunky tela, precítim teplo a svetlo vďaky a vyšlem ho do sveta.

* Najmenšia vnučka dnes zaspala na mojej hrudi. Ani pohnúť som sa nevedela od blaženosti a možnosti vnímať dych i tlkot jej srdiečka. Slinky i soplíky prechladnutého dievčatka mi premáčali tielko, ale ten slastný pocit držať malinkú spiacu bytosť v náručí stál za všetko.

* Odrazu sa to stalo: zo srdca vytryskla obrovská vďaka k môjmu mužovi, k našim rodičom, k ich rodičom, ku všetkým našim predkom, že svoje životy ustáli a odovzdali nám túto nádhernú chvíľu s vnučkou. Ten teplý a svetlý okamih tu a teraz. Dnes sa môj ĎAKOVNÍČEK naplnil vďačnou láskou cez potomka k predkom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tóth dal polícii aj Kočnerove mobily spolu s dokumentmi k Technopolu

Tóth opísal aj dovolenkovanie s Kočnerom.

DOMOV

Kosíka uniesli v Mali, pár hodín pred tým sa ohlásil SME

Ozbrojenci uniesli bývalého siskára ešte minulý utorok.

Dobré ráno

Dobré ráno: Boli špička, dnes nedokážu ani operovať

Čo sa to deje na Kramároch.


Už ste čítali?