Novembrová prechádzka dvanástimi znameniami zverokruhu

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 5.11.2018 o 15:17 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  9698x

Pri zostavovaní horoskopov sa zatiaľ vždy dotýkam etikoterapie a čerpám aj z poznatkov štvorročnej školy etikoterapia Advaita, Minule som dostala otázku, aby som jednoducho povedala, o čom je etikoterapia. Môžem takto: 

  • MUDr. Ctibor Bezděk, zakladateľ etikoterapie v 30-tych rokoch minulého storočia ju charakterizoval ako žitie v súlade s božími zákonmi. Etické žitie.
  • V škole etikoterapie som pochopila, že je to pravda o nás, o našich vzťahoch.
  • Sama cítim, že etikoterapie je pre mňa schopnosť prijať život svoj i život celého môjho rodu taký, aký je a môcť vo svojom živote robiť také zmeny, ktoré nás všetkých podporia a vďaka ním môžeme rásť.K tejto téme sa ešte vrátim, zatiaľ novembrová prechádzka horoskopmi s etikoterapeutickými vhľadmi a ďalšou špecialitkou - citátmi ľudí narodenými v daných znameniach.  Nech sa páči:   

Baran. „Hľa, my dospelí, ktorí len seba pokladáme za ľudí, vás (pozn.deti) za malé opice, len seba za múdrych, vás za nerozumných, len seba za výrečných, vás za nemluvňatá, sme odkazovaní do vašej školy. Vy ste nám daní za učiteľov, vaše činy našim za ideál a vzor.“ Jan Amos Komenský, český pedagóg, narodený v znamení Barana. Ako ste na tom vy a deti? Pristúpili ste vo svojom vnútri na to, že aj deti môžu byť našimi učiteľmi či chcete mať pri nich navrch? Viete ísť s nimi na jednej vlne? Ak nie ste rodičom, skúste pozorovať, do akej miery sa vie prejaviť hravo a spontánne vaše vnútorné dieťa. Začiatok novembra je pre vás práve o radosti, spontánnosti, hravosti, tvorivosti, a to sú atribúty detského sveta. Keď ich máme v sebe, sme oveľa uvoľnenejší a ľahšie prichádzajú nápady. Keď neviete byť uvoľnení ako deti, mnohé situácie sa komplikujú. Radosť, spontánnosť, tvorivosť súvisia aj so sexualitou (druhá čakra), takže týmito vlastnosťami podporujete i kvalitu svojho sexuálneho života.  Nov bude 7.11. v Škorpiónovi, takže téma druhej čakry v plnom uplatnení. Naviac sa k nej pridáva aj oblasť finančná. Nič nové pre vás, však? Financie riešite tento rok intenzívnejšie, buď ich podľa vás máte málo, alebo ich ťažšie púšťate, pretože niekde v hĺbke cítite strach z nedostatku. Ten sa dá uvoľniť, zdôrazňujem uvoľniť, len tak, že ho pochopíte a pôjdete do dôvery. Zvyčajne za strachom z nedostatku sú koreňové vzorce z detstva, keď ste nedostatok cítili, vyrastali v ňom, „nasávali“ ho od rodičov. Korene strachu z nedostatku môžu byť v tom prípade veľmi hlboko vo vašom rode. Stojí za preskúmanie.  Spln 23.11. bude v Blížencoch a pravdepodobne prinesie aj tvrdším Baranom silné emócie. Aj Baran vie plakať a keď sa bude plač drať von, pusťte ho. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť cítiť a prejaviť emócie.

Býk. „Za jednu minútu človek pozná, či sa mu niekto páči, za hodinu pozná, či by ho dokázal milovať, za jeden deň zistí, či  by s tou osobou dokázal stráviť celý život... ale potom trvá celý život, aby na tú osobu zabudol.“ Honoré De Balzac, francúzsky spisovateľ, narodený v Býkovi a typicky v býčom duchu svoj výrok ukončil. Býkovi trvá totiž veľmi dlho, kým sa dostane zo svojich koľají, kým dokáže napríklad aj zabudnúť, kým dokáže vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Ako ste na tom vy? Dobrovoľne zanechávate komfort a idete do zmien? Dostávajú vás do zmien  nepríjemné situácie, choroby, úrazy? Stačí sa nad týmito dvoma otázkami zamyslieť, úprimne si odpovedať a viete. Ak vás však už dostihla napríklad choroba, uvedomte si, že prišla práve preto, že ste sa držali niečoho, čo vám už neprospievalo. S láskou teda chorobu prijať, pochopiť a meniť svoj život. Choroba, úraz, bloky, nepríjemné situácie sú totiž dôsledkami „zaťatých pazúrikov“. Žiada sa zmena. Nov 7.11. v Škorpiónovi urobí bilanciu, ako ste celý rok zvládli. Možno vám v tomto období nepôjde karta tak, ako by ste si priali. Týka sa to najmä financií, podnikania, investícií. Uvedomte si však, že aj toto zastavenie, spomalenie má dôvod a v konečnom dôsledku vám hviezdy „dávajú“ čas na nádych, oddych, aby ste neskôr šli do svojej sily, do hojnosti. To neskôr – môže byť v dňoch okolo splnu, ktorý bude 23.11. v Blížencoch. Ak ste pracovali na vystúpení z komfortnej zóny, naučili ste sa prijímať zmeny, momentálne máte šancu s novými projektami zabodovať. Spomalenie, pokoj na začiatku mesiaca môže na jeho konci priniesť dary. To však pre vás neznamená sedieť s vyloženými nohami. Pripraveným šťastie praje. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť byť o krok vpredu tým, že viem životné situácie prijať.

Blíženci. „Ak má byť manželstvo vydarené, treba sa zamilovať veľa ráz, ale vždy do tej istej osoby.“  John Goodman, americký herec, narodený v znamení Blížencov, ktorí nemajú problém nadväzovať šťastné vzťahy. Vlastne aj v súčasnosti, ak sa cítite vo vzťahoch, nejde len o partnerské vzťahy, šťastne, je to dôsledok blíženeckého daru byť kontaktnou osobou v zmysle mať blízko k druhým. Niekedy však ani u Blížencov nie je zaručené, že budú ľahko nadväzovať vzťahy. V tom prípade môže ísť o koreňový vzorec odmietania, ktorý si priniesli do tohto života, a preto sa narodili ako Blíženci, aby vzorec odmietnutia zvládli. Téma odmietnutia, strachu z odmietnutia je veľká a má rôzne prejavy. Od zakrývania tohto strachu žoviálnosťou cez množstvo partnerských vzťahov a útekov z nich až po strach sa prejaviť len aby som nebol odmietnutý, tým pádom nemilovaný. Ako to máte vy? Stojí za to sa v čase novembrovom stíšiť a preskúmať túto oblasť. November vás tak trochu bude do témy postrkovať a nov 7.11. v Škorpiónovi vám emócie prinesie ako na zlatej tácke. Nemožno si ich nevšimnúť. Vďakabohu za to, lebo cez emočné uvoľnenie môžete v sebe uvoľniť mnohé bloky, buď sami cez pochopenie a prijatie situácií, ale i cez stíšenie, meditácie. Ak však potrebujete podporu zvonku, nájdite si jogu, konštalácie, terapeuta, maséra... možností je veľa. S uvoľnením a rozpustením emócií môžete výrazne získať silu, energiu. Ku koncu mesiaca ju môžete potrebovať. Rada zopakujem – pripraveným šťastie praje. Ak totiž vieme, ako pracovať sám so sebou a v súlade s planétami, znameniami, energiami, budeme pripravení, keď prídu náročnejšie obdobia. Možno si ich ani nevšimneme. Takým môže byť i spln 23.11. v Blížencoch. Pre pripravených pohodový, pre tých, ktorí nerozumejú prečo by mali mať sebarozvíjacie programy, náročnejší. V čom? Napríklad spln môže priniesť rýchlu zmenu v práci, inú prácu. Ste na zmenu pripravení? Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť prijímať zmeny.

Rak. „Miluješ, pretože miluješ. Pre lásku niet dôvodu.“
Antoine de Saint-Exupéry, francúzsky spisovateľ, narodený v znamení Rak. Citát naznačuje, že Rakom v novembri hrá karta do lásky, zamilovania, do vzťahu. Je veľmi pravdepodobné, že idete na tejto vlne dlhšie. Ak ste šťastne zadaní, živte svoj vzťah pozornosťou, úctou a láskou. Ak nešťastne, tam už pravdepodobne zaúradoval čas rozchodový z minulého mesiaca, keď nov vo Váhach vzťahy preveroval. Ak ste bez partnerského vzťahu, v novembri svitá na vzťah, ak ste mu otvorení. Totiž, niekedy si Rak vystačí sám s tým, že sa cíti naplnený cez svoju užitočnosť iným. Slúži dôstojne a s pokorou, nie ako obeť, a táto služba mu ide „k duhu“, napĺňa ho spokojnosťou, pokojom. Môže to byť starostlivosť o chorých, slabých, bezmocných... Ak cítite, že i toto je vaša parketa, prosím, pozrite sa v rodine, kto po pozornosti, starostlivosti a láske túži. Tu totiž môže byť kľúč k tomu, ak si partnera neviete nájsť a len kopírujete vzorce duše z rodu. Nie je to však kopírovanie chcem-nechcem. Je to program, ktorý ste si priniesli do tohto života a potrebujete s ním robiť.  Do tohto života sme sa narodili do akcie, nie do situácie sedieť s vyloženými nohami. Nov 7.11. v Škorpiónovi môže byť výrazne presne o tomto. Ide o emočný nov, ktorý vie vyčistiť staré, hlboké zranenia, ak ich chcete pustiť, a naštartuje do spojenia s múdrosťou a krásou rodu. Napísala som – ak zranenia chcete pustiť. Mnohí si totiž radi jatríme rany, len aby sme sa mohli sťažovať, len aby sme mohli trpieť a cez utrpenie získavať pozornosť, lásku... Je to program v nás. Dokedy ešte ho chceme nechať pôsobiť? Spln 23.11. v Blížencoch v tejto téme pre vás pokračuje. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za to, že som tvorivá sila vesmíru.

Lev. „Mojou hlavnou úlohou je chrániť moje národy pred ich politikmi.“ František Josef I., habsburský cisár, narodený v znamení Leva. Veru, Lev sa ani v cisárovi nezaprel. Preberá zodpovednosť a ako správny muž chráni svoju rodinu, svoj národ. Levi-muži, ako to máte so zodpovednosťou a ochranou svojej rodiny? Takmer celý rok boli u vás témy bývanie, partnerské vzťahy a ženy rodu. Muž podľa vety – postav dom, zasaď strom, sploď dieťa – sa veľmi intenzívne dotýka zodpovednosti za svoju rodinu a pokračovanie rodu. Žijeme v dobe, keď i ženy sú ekonomicky silné a zdanlivo nepotrebujú muža. Potom sa často stáva, že muž ide bývať do domu, ktorý postavila, zriadila žena, prípadne jej rodičia. Čo sa deje, ak muž pristúpi na túto realitu, lebo je to výhodné, dobré, blá, blá, blá...? Energeticky sa oslabuje, stáva sa z neho slabý muž, svoju rolu posunul žene, nechráni ani ju, ani svoju rodinu. Jeden takýto kamienok k druhému podobnému a partnerský vzťah je ohrozený. Levice mali celý rok rovnaké témy s mužmi, ale z pohľadu ženských energií. Žena bývanie, ktoré zabezpečuje muž, vyživuje láskou, teplom domova. Ona je tým plamienkom, ktorý do domova muža priťahuje. Nov 7.11. v Škorpiónovi Levom i Leviciam tému bývania znovu prináša ako na zlatej tácke. Zlato majú Levi radi, však? Tak si to užite s láskou, aby bývanie ako hniezdočko lásku podporovalo. Emočne naladený nov však môže priniesť i sklamanie, rozpad starých vzorcov správania. Prevencia? Nemať očakávania, robiť všetky kroky s radosťou, láskou a ostávať v pozícii prijímajúceho pozorovateľa. Tak sa dá aj škorpiónsky nov prežiť v zdraví a pohode.  Spln 23.11. v Blížencoch bude nádychom do tvorivého obdobia. Nadychujte. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť púšťať staré, nefunkčné vzorce správania.

Panna.  „Kto žije podľa prírodných zákonov, stane sa šťastným, kto ich posudzuje, nešťastným.“  Konfucius, čínsky učiteľ a filozof, narodení v znamení Panny.  Ako Konfucius vystihol panenskú energiu! Poznal ju... Panna na jednej strane dbá na správnu výživu, viac - menej kŕčovito dodržiava zákony prírody, vesmíru, ale práve kŕčovitosťou, prísnosťou, tvrdým trvaním na určitých princípoch sa oslabuje. To, čo dá do úst a svojho trávenia cez fyzickú potravu, „znehodnotí“ myšlienkami, tvrdosťou, nekompromisnosťou. Mentálne znečisťuje svoju pečeň, mentálne toxíny sa v nej môžu držať celý život, celé životy. Že nie ste také, Panny, a napriek tomu máte problémy so zažívaním, vylučovaním, pankreasom, pečeňou? Žeby tie minulé životy. Preskúmajte, ako myslíte a či vaše myšlienky, slová i konanie sú v jednote. Na druhej strane to, čo zdôraznil v prvej časti vety Konfucius, vám dáva naozaj šťastie. Poriadok, systém, pravdivosť – to sú pätníky vášho spokojného, šťastného života. Pozor však, aby pannenská prísnosť nerozhadzovala vzťahy v rodine. Šťastný je človek, ktorý vie súznieť sám so sebou i so svojím okolím, keď ide na jednej vlne so svojou rodinou, keď on podporuje rodinu a rodina jeho. Niekedy počúvam – áno, ale keď deti sú také či makové, áno, ale keď partner/partnerka mi nerozumie, keď rodičia sú nepríjemní... Rýchlo vypláchnuť ústa z ubližujúcich slov a uvedomiť si, že všetci okolo sú len dobrí herci, ktorí aj Pannám hrajú to, čo nemajú v sebe zvládnuté.  Nov 7.11. v Škorpiónovi pichne práve do nezvládnutých rodinných záležitostí. Je silne emočný a vie vyplaviť napovrch i emócie strachu, zlosti, agresivity. Keď to viem, pripravím sa na škorpiónsky nov tým, že sa naučím byť v pozícii prijímajúceho pozorovateľa. Dobrá pozícia. Dáva možnosti pozorované vyhodnotiť –  v tom je Panna dobrá – a potom v pokoji konať. Spln 23.11. v Blížencoch to isté s tým, že rodina potrebuje viac pozornosti. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť cítiť.

Váhy. „Každá myšlienka, ktorou myslíme a každé slovo, ktoré vyslovíme, vytvárajú našu budúcnosť. Ak zmeníte svoje myslenie, zmeníte svoj život. Občas si povedzte: „Na čo myslím? Chcem aby, táto myšlienka vytvárala môj život?"... Vaše myšlienky vytvárajú váš život a ak si toto uvedomíte, môžu nastať obrovské zmeny.“ Louise Hayová, motivačná koučka, spisovateľka.  Predpokladám, že mnohé Váhy odkaz citátu poznajú v praxi a vedia, že súlad v myslení, hovorení i konaní, prináša hojnosť a úspech. Váhy boli tento rok nastavené na úspechy v práci i domácu pohodu. Podmienka? Vnútorná rovnováha a rozumné rozdelenie času medzi prácu a rodinu. Ak sa tak stalo, momentálne Váhy žijú príjemné dôsledky svojho minulého konania. Luise Hayová presne vie, čo vyslovila v citáte. Jednak je Váha, jednak rozumela, aké príčiny i dôsledky môže mať naše myslenie. My však často zabúdame, že dôsledky, ktoré žijeme v súčasnosti, majú svoje korene v minulosti a tam ich treba i vyliečiť, ak sú choré. Príklad: mám nevyhovujúce partnerské vzťahy, chcem rýchle riešenie, a tak mením partnera, ale výsledok ma neuspokojuje. Nový partner je ako cez „kopirák“ ako ten starý. Príčinu hľadaj v detstve a vo vzťahoch k rodičom. Rada zdôrazňujem, že láskavý vzťah k rodičom je kľúčovým pre náš kvalitný partnerský vzťah. Ak čokoľvek rodičom či jednému z nich vyčítame, šup-šup do ospravedlnenia a odpustenia. Iná cesta môže byť síce skratkou, ale trvá dlhšie J. Nov 7.11. v Škorpiónovi i spln 23.11. v Blížencoch môžu Váham priniesť magické dni, všetko máte vo svojej mysli, ako naznačuje L.Hayová. Tým, ako momentálne myslíte, vytvárate si svoju budúcnosť. Nech je teda šťastná a požehnaná. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za to, že vidím, ako si svojím myslením vytváram svoju budúcnosť.

Škorpión. „Láska je najsilnejšia zo všetkých vášní, lebo ovplyvňuje zároveň hlavu, srdce i telo.“ Voltaire, francúzsky spisovateľ a filozof, narodený v znamení Škorpióna. Škorpión  dobre vie, čo je vášeň a ako postihuje nielen fyzické telo, ale i mentálnu, emočnú či energetickú úroveň. Ak sa škorpiónska vášeň spojí so škorpiónskym novom tak, ako sa to deje v novembri, nastáva riadny „fukot“. Áno, Škorpióni, tento mesiac je váš najdôležitejší nov. Silný čas, ktorý bilancuje a usilovným požehnáva hojnosťou a múdrosťou, menej usilovným opakuje úlohy. Kde momentálne stojíte? Na strane spokojnosti, lásky a celistvosti? Na strane nespokojnosti, strachov a nedôvery? Váš pocit vám teraz odpovedá a zároveň dáva návod, kadiaľ vedie vaša cesta, čo chcete, kam smerujete. Keď hovorím o škorpiónskej vášni, ide o vášeň k životu, o vášeň ku všetkému, čo robíte, čoho sa dotýkate – ide o originálne ÁNO životu. Samozrejme, vášeň sa týka i partnerského vzťahu v mileneckej posteli. To ako bonus, ak si nepotrebujete milenecký vzťah z nejakého dôvodu odpierať. Znamenie Škorpióna totiž ovplyvňuje pohlavné orgány a nerovnováha, manipulácia v mileneckom vzťahu zasahuje i sexualitu. Sexualita je pre Škorpióna veľmi dôležitá. Vráťme sa k novu, ktorý je 7.11. v Škorpiónovi a okrem bilancovania prináša aj štart do ďalších úspechov za podmienky, že ideme na vlne dôvery. Teraz to už nemá v rukách len Škorpión, ale aj Jupiter, planéta šťastia a rozmachu, ktorá sa tesne po nove presunie do Strelca a požehnáva hojnosťou, múdrosťou, silou. Otvárajú sa ďalšie dvere a keďže je nov, odporúčam dať si nový zámer, pripraviť nový projekt, nový cieľ, urobiť nový krok. V čase splnu 23.11. v Blížencoch nech nový smer prinesie i spokojnosť vo vlastnení majetku. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť hovoriť životu áno.

Strelec. „Vždy a všade má i škaredosť svoje kúzelné aspekty; je vzrušujúce objavovať ich tam, kde dosiaľ nikdy neboli pozorované.“ Henri de Toulouse-Lautrec, francúzsky maliar, narodený v znamení Strelca. Dar Strelca: vidieť krásu i tam, kde ju mnohí nevidia. Tento dar prináša do života radosť, aj v upršanom a búrkovom dni napriek všetkému svieti slnko. Nejde o naivnú radosť či „slniečkársku“ záplatu, ide o postoj k udalostiam i situáciám, ktoré optimisticky Strelec vie naozaj vidieť optimisticky. Rozbije pohár? Paráda, koľko črepín, ktoré prinášajú šťastie. Prejde mu čierna mačka cez cestu? Elegantná čierna v ladnom pohybe. Vďaka týmto postojom Strelci nestrácajú dobrú náladu a keď ju stratia, majú svoje nástroje, aby sa vrátili do pohody. Čo vás vracia do pohody? Spev? Hudba? Maľovanie? Rodina? Objatia? Potreba pomáhať? Pocit užitočnosti? Priatelia? Cestovanie? Strelec má na výber, veď jeho vládnucou planétou je planéta neobmedzených možností – Jupiter. Pocity v čase novu 7.11. v Škorpiónovi budú odpoveďou, či ste v pohode, či nie. Ak ste čokoľvek zistili – dočkaj času ako hus klasu. Správny čas je na obzore. Tesne po nove vás totiž Jupiter bude naplno podporovať v tvorivosti, hojnosti, múdrosti, úspechoch.  Užívajte, Strelci, ale nezabudnite na to, že Strelec má i šípy, ktoré môžu ubližovať. Najmä cez vypovedané menej láskavé slová, ostrú kritiku, pohŕdavé správanie. Spln 23.11. v Blížencoch posvieti do osobných i pracovných vzťahov. Ak ste akčne chytili správne svoje príležitosti, môžete si polepšiť pracovne i finančne. Ak ste spokojní v osobnom vzťahu, láska a rešpekt rastie. Ak sa v ktorejkoľvek oblasti objaví nespokojnosť, riešte s otvoreným srdcom. Neriešená drobnosť sa časom na lavínu mení.  Novembrový ďakovníček: Ďakujem za všetky životné šance.

Kozorožec. „Ježiš nepotrebuje naše diela, ale potrebuje našu lásku,“ Tereza z Lisieux, mníška rádu Bosých karmelitániek, narodená v znamení Kozorožca. Mníška videla to, na čo bola vo svojom živote nastavená. Kozorožec potrebuje materiálne zabezpečenie, v novembri však presne podľa citátu možno zdvihnúť hlavu z matérie a pozrieť sa po spirituálnych hodnotách. Pozor. Nie naoko, ale v srdci. Nechajte sa naplniť láskou v každej bunke svojho tela. Ak neviete, akým spôsobom, spomeňte si napríklad na narodenie svojho dieťaťa, alebo na super šťastný zážitok, alebo na mystické milovanie s veľmi blízkym partnerom a nechajte sa cez tento pocit naplniť láskou.  Svet potrebuje lásku. Takú naozajstnú, liečivú, a tak sa nenechajte ovplyvniť stresom, náladami a emočnými výkyvmi, ale poďte pekne do svojho pokoja, buďte láskavými Kozorožcami. Vy pokoj radi, tak ostaňte v ňom aj v prípade, keď sa vám bude zdať, že niečo nepekné sa okolo vás deje. Láska všetko istí. Ak vy nebudete vysielať napätie, chaos a neistotu, nepríde k vám ani zvonku. Ak napätie, chaos a sebaspochybňovanie máte v sebe, okolie vám nastavuje zrkadlá a vy vidíte nepríjemné stavy všade okolo vás.  Nov 7.11. v Škorpiónovi môže preveriť, či naozaj ste vo svojom strede, teda pokoji. Je emočne silný a môže priniesť aj otázky nespokojnosti v rodinnom a partnerskom vzťahu. Odporúčam momentálne neriešiť, ale ísť do pozície pozorovateľa. Keď sú vzbúrené emócie, správne odpovede nechodia.  V novembri sú podľa čínskej tradičnej medicíny v aktivite pľúca a vaša „neschopnosť nadýchnuť sa“ v emočne zaťaženej situácii sa môže odraziť na zdraví. Potvrdí vám to i spln 23.11. v Blížencoch, a tak si zdravie hýčkajte, chce vašu pozornosť a lásku. Láskou sme začali hovoriť o Kozorožcovi, láskou končíme, nasmerovanie máte.  Novembrový ďakovníček: Ďakujem za možnosť cítiť.

Vodnár. "Hovoríš, že miluješ dážď, ale používaš dáždnik. Hovoríš, že miluješ slnko, ale schovávaš sa v tieni. Hovoríš, že miluješ vietor, ale keď fúka, zatvoríš okno. Preto sa bojím dňa, keď povieš, že miluješ mňa,“  Bob Marley,  jamajský spevák, hudobník, narodený v znamení Vodnára, sa dosť kriticky  postavil k tomu, ako sa správame k milovaným predmetom i ľuďom. Vodnár je v tomto ohľade voľnomyšlienkársky, ale vie byť aj diplomatom, aj sociálne naladený, aj nervózny, aj povrchný, aj prelietavý, ľahko nadväzujú vzťahy. Vodnár je totiž vzdušné znamenie a ako vzduch dostane sa takmer všade svojou bezprostrednosťou, ľahkosťou. Zvyčajne vás priťahuje práca s ľuďmi či informáciami, a tak sa týmto smerom pozrite aj v novembri, ak riešite prácu. Tento mesiac sú podľa čínskej tradičnej medicíny totiž najviac aktívne pľúca, a tak im dodajte „čistý vzduch“ cez čisté myslenie, čisté hovorenie i čisté konanie. Dusí vás partner, svokrovci, šéf? Uvedomujete si, že oni sú len dobrí herci a „dusenie“ seba samého máte v sebe vy? Neschopnosť sa nadýchnuť v nejakej situácii alebo pocit dusenia z nej by mal Vodnár rýchlo riešiť. Dôvod? V druhej polovici novembra v splne nastupuje ďalší vzdušný impulz - znamenie Blížencov, a tak prevencia na začiatku mesiaca prinesie plody pri jeho konci. Nov je 7.11. 24v Škorpiónovi a silne emočný. Tesne po splne však nastupuje Jupiter do Strelca a táto skutočnosť otvára dvere nových možností. Verím, že ich Vodnár zacíti a zareaguje na ne, pretože sa môžu týkať akejkoľvek oblasti jeho života. O splne som pásala vyššie, len upresním – bude 23.11. v Blížencoch a môže byť o potomkoch, alebo ak pracujete s deťmi, o nich. Dajte do svojej práce s nimi ľahkosť, toleranciu a spontánnosť. Svet bude potom pre vás i deti svetom pochopenia a vzájomného rešpektu. Novembrový ďakovníček: Ďakujem za schopnosť ľahko „dýchať“.

Ryby. „Ak je A úspechom v živote, tak A = x + y + z. Práca je x, zábava je y a z je držať zavreté ústa,“  Albert Einstein,  fyzik a zakladateľ teórie relativity, narodený v znamení Rýb. Citát dáva najavo, že úlohou Rýb bolo doteraz aj vzdelávanie, aj písanie, aj práca, aj zábava. Pozor na zatvorené ústa. Ryba ich vie zavrieť, ale treba si uvedomiť, že všetko, čo nasilu zavriete, začne sa hromadiť a v nečakanej chvíli exploduje. Neoplatí sa zatláčať v sebe to nestrávené, neprijaté, boľavé a zraňujúce. Rybičky, všetko von zo seba. Pokojne aj vracaním na fyzickej úrovni, ak sa objaví. Detox je fajn a uvoľňuje cestu novej kvalite. Poriadok si môžete urobiť aj medzi osobnými vecami. Hovorí sa, čo ste rok na seba neobliekli či niečo nepoužili, v ďalšom to nebudete potrebovať a pokojne sa s tým rozlúčte. Rovnaký poriadok treba urobiť v byte, v dome, v počítači i v sebe. Začiatok novembra totiž môže byť aj mesiacom uvoľnenia starých vecí, aby mohlo niečo nové prísť. To „niečo“ vyplýva z toho, ako ste v ktorej oblasti života zapracovali. Totiž u vás sa teraz zhmotňuje to, čo ste v minulosti zasiali. Ak ste v situáciách, ktoré sú príjemné a prijímate ich, hviezdy vám požehnávajú. Ak ste v situáciách, ktoré sú menej príjemné a vy ich neprijímate, ste v „ svrabe“. Prečo? ... lebo všetky situácie sú dôsledkom vášho minulého konania, sú dôsledkom toho, čo ste vy zasiali. Teraz nechcete úrodu, plody svojej činnosti? Akáže to arogancia! Nov 7.11. v Škorpiónovi je aj pre Ryby emočným dňom, prípadne viacerých dní okolo novu. Je však aj úspešným obdobím, ste v kurze, darí sa vám za podmienok, že si úspech neblokujete svojím sebaspochybňovaním, sebaodmietaním, nízkou úctou k sebe... Spln 23.11. v Blížencoch prináša viac napäťové a hádavé obdobie, vy však nechoďte do hádok. Múdrejší sa napätiu uhne. Novembrový ďakovníček: Ďakujem, že viem prijať všetko, čo som  zasial.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fotografie boli detailné. Novinári hovoria o tom, ako ich sledovali

Možno skúšali odsledovať, kto by bol najľahšia obeť, hovorí Zuzana Petková.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Uvedomuje si štát, aká bola hlboká Kočnerova nora?

Nevieme, či sledovanie novinárov bol ojedinelý prípad.


Už ste čítali?