Marcový etikoterapeutický pohľad do horoskopov

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 4.3.2019 o 20:32 | Karma článku: 10,01 | Prečítané:  13641x

Marec symbolizuje uzatvorenie cyklu zverokruhu, keď niečo končí a niečo začína. Všetci vstupujeme od 20. marca do jari i do nového cyklu. Keďže všetci máme v sebe všetkých dvanásť znamení, ponúkam pohľad do ich cností i nerestí. 

Pri každom znamení som vypísala niektoré z nich, pretože je dobré poznať aspoň základné, rozpoznať ich u seba a podľa nich vedieť, kde sa nachádzame a čo môžeme v sebe „kultivovať“. Ak chceme.

Marcový nov je v Rybách 6.3. a v hre je Luna i Neptún. Väčšia citlivosť, väčšia možnosť vnímať situácie zahmlene, možno trochu naivne, ale tiež väčšia príležitosť citlivo a vnímavo sa správať k sebe. Tento deň má tohto roku aj veľmi dobré načasovanie so začiatkom tradičného čtyridsaťdenného predveľkonočného pôstu. Cítite tú príležitosť? V čase novu je totiž vhodné niečo nové začať a ten marcový nám núka rovno pod nos a s obrovskou silou našich tradícií pôstne dni. Samozrejme, každý z nás môže ísť do pôstu podľa svojich daností, možností a vnútorného nastavenia. Určite je však vynikajúce nasadnúť na túto vlnu v rámci jari, jarnej očisty tela, odľahčenia jednotlivých orgánov v tele… a s chuťou nabrať nový dych.

Skúsme sa preto pred novom 6. marca na chvíľu zastaviť, stíšiť a rozhodnúť sa, čo obetujeme svojmu pôstu. Dokážeme sa napríklad vzdať na štyridsať dní mäsa? Čokolády? Kávy? Chleba? Všetkých sladkostí? Zlých myšlienok? Hádok? Dokážeme sa vzdať len na štyridsať dní čohokoľvek, čo patrí k nerestiam života?  Len na štyridsať dní. Čo je to oproti všetkým dňom, ktoré žijeme? Štyridsať dní bez nejakej svojej neresti. Máme na výber, tohtoročný marcový nov nám však praje a podporuje nás v sile dodržať to, čo si zaumienime.

Na druhej strane marcový nov nám otvára dvere aj do intuície. Každý ju máme, len každý z nás ju inak „počuje“. Môžu sa objaviť živé sny. Môžu sa objaviť veľmi živé sny s predtuchami. Uvedomme si, že čokoľvek sa nám sníva, v každom príbehu, bytosti v sne sme my a naše vnútro. Cez snové situácie nazeráme do seba, nie do vonkajšieho sveta. V prípade, že príde strach z takéhoto sna, modlitba to istí.

... a teraz poďme k jednotlivým znameniam:

Baran. Cnosti Barana: ODVAHA, sebadôvera, viera, akcia, pohyb, objavovanie nového, samostatnosť... Neresti: TVRDOHLAVOSŤ, splašenosť, nedoťahovanie vecí do konca, nesplnené sľuby, povrchnosť... Nov v Rybách bude 6.3. a v hre je Luna i Neptún. „Dobrá“ kombinácia na to, aby k vám mnoho informácií prišlo akoby zahalených v hmle, nejasných, neúplných. Možno v tomto čase sa ani vy nebudete vedieť reálne pozrieť na svoje výzvy/problémy. Na druhej strane vďaka vašej potrebe objavovať nové, sa vám otvárajú dvere do intuície i do pochopenia snov. Môžu sa objaviť veľmi živé sny s predtuchami. Uvedomte si, že čokoľvek sa vám sníva, v každom príbehu, bytosti v sne ste vy a vaše vnútro. Cez snové situácie nazeráte do seba, nie do vonkajšieho sveta. Spln 21.3. vo Váhach naznačuje, že pôjde o vzťahy a harmóniu v nich. Dobré vzťahy môžete teraz posilniť dôverou, komplikované vzťahy predýchať na čerstvom jarnom vzduchu. Skúste momentálne viac vnímať to, čo sľubujete, a neplníte. Je to jedna z vašich nerestí a ak neplníte vy svoje sľuby, stretávate sa s neplnením aj od okolia. Ďalšie týždne môžu byť harmonickejšie, najmä ak budete čo najviac žiť cnosti svojho znamenia. 

Býk. Cnosti Býka: STABILITA, kvalita, vzťah k pôde, zemi... Neresti: LAKOMOSŤ, gýč, nekvalita, požívačnosť, lakomstvo, nestabilita, strata majetku... Nov bude 6.3. v Rybách a o ilúziách, možno naivite, skreslených informáciách. Keďže medzi vaše cnosti patrí kvalita, viem, že  ten nejaký opar a hmlu, ktoré zastierajú skutočnosť, spracujete. Skôr vnímajte, či v tomto období „preskočíte koňa“ a podľahnete gýčovitosti. Tiež môžete mať pocity neistoty, nestability, akoby celý svet sa s vami hýbal. Vydržať.  Dobrou správou totiž je – aj toto obdobie prejde. Spln je 21.3. vo Váhach a o vzťahoch. Všetkých. Keďže je stále v hre aj Čierna Luna, karmický bod horoskopu, najmä tie vzťahy, ktoré cítite ako neharmonické, sa dostanú do popredia, aby ste ich riešili/liečili. Vy. Nie ten druhý. Je to totiž vaša zodpovednosť, ak cítite, že vzťah nie je pohodový. Keďže začína jar, skúste liečiť najprv seba prechádzkami, pokojom v čerstvo zelenej prírode. Toto sú presne vaše energie kvality, v ktorých sa viete vrátiť do svojho stredu. Býk potrebuje zdravú luxusnú zeleň, aby sa cítil luxusne. V prenesenom význame si nájdite vo vete svoj luxus a užívajte jar. 

Blíženci. Cnosti Blížencov: KOMUNIKÁCIA, otvorenosť, ťah na informácie, spoľahlivosť, aktivita, spoločenskosť, obľúbenosť... Neresti: KLEBETY, nesplnené sľuby, nespoľahlivosť, pasivita, neobľúbenosť... Nov bude 6.3. v Rybách a pozor, keďže ste vlastne ako znamenie dva v jednom, nov môže zobudiť aj vaše cnosti, aj vaše neresti. Napríklad môže výraznejšie podporiť blíženecké neresti. Najmä ohováranie, plané sľubovanie, nespoľahlivosť, pretože v hre je okrem Rýb aj ich vládca Neptún. Ak však staviate viac na svojich cnostiach, práve teraz je čas na otvorenú komunikáciu vo všetkom, čo vás trápi a oslabuje. Uvedomte si, že vždy máte po ruke všetky možnosti a je na vás, čo si vyberiete a ako ich spracujete. Fakt ste dva v jednom = Blíženci. Spln 21.3. vo Váhach znovu otvorí tému vzťahov. U vás môže ísť viac o vzťahy v rodine a najmä o vzťah k partnerovi/partnerke a deťom. Aj tu je dôležitá otvorená komunikácia bez zahmlievania a poloprávd. A hlavne bez výčitiek. Každá výčitka je totiž ako dobre naostrený nôž, ktorý rýchlo a bolestivo reže. Práve cez výčitky sa ľahko dostávate do kategórie – neobľúbený. Odporúčam dať si zámer, aby ste výčitku rozpoznali skôr, ako ju vyslovíte. 

Rak.  Cnosti Raka: STAROSTLIVOSŤ, domov, bývanie, rodinné vzťahy, vzťah k svojmu telu... Neresti: NESPOKOJNOSŤ, nekvalitný domov i bývanie, zlé vzťahy so ženami rodu, deťmi, nezodpovednosť... Nov bude 6.3. v Rybách trochu zahmlený, trochu nejasný, a tak si môžete dať oddych s vyloženými nohami a pri tom kvalitne snívať. Realizáciu snov a ich premenu na potreby však posuňte na neskôr. Keďže medzi vašimi cnosťami je starostlivosť aj o domov, aj o telo, spojte do jedného = oddych v jarne upratanom domove s čajom z čerstvých byliniek. Nachádzajte súvislosti medzi cnosťami a spájajte do jedného tak, ako som ukázala s domovom a telom. Rovnako riešte aj neresti s vedomím, keď pohnete jednou, pohnete všetkými. Spájanie je jednou z kvalít vesmíru, a preto vás bude  podporovať. Spln 21.3. bude vo Váhach. Vo vašom prípade môže otvoriť na pozadí vzťahov aj otázky hojnosti, majetku a financií. Ak ste momentálne v niektorej tejto oblasti nespokojní, nájdite koreň nespokojnosti a vyliečte ho v sebe. Pošepkám: môže ísť o strach z nedostatku, ktorý sa môže spájať so strachom zo zlyhania. 

Lev.  Cnosti Leva: UŠĽACHTILOSŤ, hrdosť, kreativita, veľkorysosť, pokora, láska k deťom, otvorenosť... Neresti: EGOIZMUS, závistlivosť, vystatovačnosť, lenivosť,  pohodlnosť... Nov bude 6.3. v Rybách a skôr než príde, by bolo vhodné urobiť si poriadok v „papieroch“ – dohody, najmä o vlastnení majetku s niekým, zmluvy, potvrdenia, poriadok vo všetkých založených, odložených papierikoch... V nove totiž už máločo rýchlo a hlavne spoľahlivo vybavíte. No aj takýto čas časom prejde.  Zároveň s vonkajším poriadkom uvoľňujte aj všetok odpor-neporiadok v sebe. Sledujte napríklad, ako často a kedy hovoríte nie. Tak poznáte odpor v sebe a môžete ho potom meniť na spojenie. V čase novu, ktorý môže zasiahnuť najmä duševnú pohodu, akoby ste našli. V tomto čase je totiž v hre aj Saturn, prísny a spravodlivý učiteľ, s Plutom, osudovou planétou, a tak môžete urobiť také zmeny, rozhodnutia, ktoré budú mať dlhodobú platnosť. Všetky naše súčasné rozhodnutia ovplyvňujú našu budúcnosť, tieto marcové však môžete cítiť výraznejšie, takže choďte do všetkého bdelo a zodpovedne.  Spln 21.3. vo Váhach a vzťahy, pre vás skoro klasika. Tiež bdelo a zodpovedne hovorím. 

Panna.  Cnosti Panny: SLUŽBA, dokonalosť, zmysel pre detail, spoľahlivosť, systém, komunikatívnosť, vzťah k liečeniu, bylinkám, záhrade, pozitívne myslenie... Neresti: NEPORIADOK, chaos, nespoľahlivosť, nepružnosť,  pohŕdanie, negatívne myslenie... Nov bude 6.3. v Rybách a keďže pannenskou témou sú  vzťahy, vsaďte naozaj viac na svoje cnosti ako neresti.  Viem, že svoje neresti často nevidíme, ale život nám dáva odpovede. Ak máte problémy vo vzťahoch, ak v nich cítite nespokojnosť alebo sa cítite v nich obeťou, nájdite koreň týchto pocitov. Zvyčajne je vtlačený do nejakého strachu, takže si riadne posvieťte na svoje strachy. Síce nov v Rybách a ešte s Neptúnom, ktorý je tiež v hre, budú veľa informácií, situácií zahmlievať, ale teraz posvietite, neskôr nájdete. Už budete mať smer.  Ten vás podporí  v marcovom splne, ktorý bude 21.3. vo Váhach. Váhy signalizujú vzťahy,  u vás teraz to môže byť aj vzťah k financiám. Riešte bdelo a zodpovedne, bez posudzovania, kritizovania a výčitiek. Dôležité uzatváranie zmlúv, dohôd nechajte na neskôr. Momentálny zahmlievací čas nedáva možnosť vidieť správne.   

Váhy.  Cnosti Váhy: HARMÓNIA, rovnováha, láska, priateľstvo, schopnosť sa presadiť i rozhodnúť, dobrý vkus... Neresti: RIVALITA, váhavosť, nepriateľstvo, nerozhodnosť,  nevkus, hystéria... Nov bude 6.3. v Rybách a veľmi intuitívny, a tak sa uvoľnite, otvorte možnostiam. Zároveň sa dohovorte  so svojím vnútorným hlasom, aby ste mu rozumeli. Totiž často sa stáva, že „niečo“ vo vnútri nám hovorí – urob to tak či onak, no rozum rozhodne inak. Potom darmo horekovať: veď ja som to vedel... Momentálne je vhodný čas naučiť sa spolupracovať so svojou intuíciou, ak jej ešte nedôverujete. Keďže tento nov je aj o zahmlievaní skutočnosti, ostaňte v pozícii pozorovateľa a neobliekajte si masku poradcu. Pri vašej snahe o rovnováhu, by ste si mohli dobrými úmyslami v radách druhým dláždiť cestu do pekla. Venujte sa sebe a pripravte sa na jeden z vašich  najdôležitejších splnov v roku. Bude 21.3. vo vašom znamení, vo Váhach. Druhý bude nasledovať hneď o mesiac 19.4. Vy sa máte!  Dva vaše najdôležitejšie splny v krátkom čase po sebe, takže veľký priestor na zmeny, ktoré sa môžu týkať všetkého, čo potrebujete zmeniť. Pozor: meníme v sebe, nie vo vonkajšom svete. Ten príde na rad až po vnútorných zmenách. 

Škorpión. Cnosti Škorpióna: ODHODLANIE, pravda, hĺbky, pravdovravnosť, intuícia, napojenie, pracovitosť, umenie pracovať s financiami,  férovosť, vernosť,  poriadkumilovnosť... Neresti: MANIPULÁCIA, klamstvo, prekrúcanie faktov,  závislosť, lenivosť, zákernosť, nevera, odlúčenie od svojich detí, neporiadok, lajdáctvo, nedôslednosť... Nov bude 6.3. v Rybách a požehnáva najmä Škorpiónom. Prečo? Z pohľadu do nebies odpoveď prichádza: dobré postavenie Slnka s Lunou, Neptúnom a Plutom sa črtá. Spolu vytvárajú požehnania, ktoré sa môžu u vás prejaviť najmä cez kreativitu, nové inšpirácie, silu v komunikácii. Dajte svetu o sebe vedieť. Ryby vám prinášajú aj ostrejšie vhľady. Škorpión má v základnej výbave na tento svet rozoznávanie pravdy, a tak ľahšie odhaľuje, keď mu niekto klame či zahmlieva. Na druhej strane práve táto schopnosť vám môže v marci prinášať pocity nespokojnosti v niektorých vzťahoch s otázkou – má vôbec význam niečo robiť? Počkajte. Ostaňte v pokoji, dôležité rozhodnutia tiež počkajú až po splne, ktorý bude 21.3. vo Váhach. V marci sa môže otvoriť aj téma vzťahu k vlastným deťom, ktoré sú pre Škorpiónov dôležité. Napriek tomu alebo práve pre to sú pre vás vlastné deti dôležitými učiteľmi. 

Strelec.  Cnosti Strelca: OTVORENOSŤ, radosť, viera, cestovanie, pohyb, ľahkosť, optimizmus, komunikácia, zodpovednosť, sloboda... Neresti: NEPRUŽNOSŤ, negatívne myslenie, zlomyseľnosť, život bez cieľa, náboženský fanatizmus, odsudzovanie viery... Jarnými streleckými témami však môže byť úplná zmes z cností i nerestí. Vládnucou planétou Strelcov je totiž Jupiter, planéta mnohých možností, šťastia a kreativity. Strelci tak majú obrovské možnosti na jednej i druhej strane, napríklad môžu byť rýchli a aktívni alebo leniví a neochotní. Nov bude 6.3. v Rybách, a tak môže strelecká intuícia pracovať naplno a inšpirovať Strelca alebo sa Strelec môže utiahnuť do seba a ani cez intuíciu nič neriešiť. Škoda by však bolo tohto obdobia nevyužiť, pretože  intuícia vás môže priviesť k novým nápadom, novým projektom, otvoriť novú a zaujímavú cestu. Marcový nov však môže inšpirovať aj cez živé sny. Najmä lucidné snenie je tiež jedným zo spôsobov sebapoznávania.  Spln 21.3. bude vo Váhach a pre Strelca o priateľských vzťahoch. Rodinu má Strelec vysoko postavenú, no sú pre neho veľmi dôležití i priatelia, akoby potreboval stále cítiť, že niekam patrí, že ho niekto potrebuje a uznáva. Pozor Strelci, aby ste ostali nezávislí, sloboda je tiež vašou hodnotou. Nájdite zlatý stred.

Kozorožec. Cnosti Kozorožca: VYTRVALOSŤ, zodpovednosť, ambície, dosahovanie svojich  hojnosť, zákony, poriadok... Neresti: DEPRESIA, strach z chudoby, lakomosť, očakávanie toho najhoršieho... Nov bude 6.3. v Rybách a bude aj o pravdivých či skreslených informáciách. Totiž, v hre je aj Neptún, vládca Rýb, a tak bude treba rozlišovať čo je pravda, čo nepravda a ostať vo svojom strede. Platí to aj pre vás – choďte bdelo do každej komunikácie a transparentne komunikujte. Každé zahmlievanie, polopravdy, nepravdy sa veľmi rýchlo vedia v tomto období vrátiť k svojmu autorovi. Oni sa tak či tak vracajú, teraz majú väčšiu silu.  Spln 21.3. vo Váhach je pre vás o korektných vzťahoch. Ak by sa vám zdalo, že niekto intriguje voči vám, pozrite sa na seba, kde sa vy nesprávate vo vzťahu čestne. Život naokolo vám len odráža to, čo máte vy v sebe a ako vy konáte. Zrkadlenie. Skúste sa v tomto období sústrediť na to, aby ste boli vynikajúcimi odborníkmi v tom, čo robíte a dajte svetu o sebe vedieť pravdivo. Podľa možnosti nevstupujte ani do slovných roztržiek, súperenia, bojov. Kozorožec je silným súperom, no všetko má svoje dôsledky. Budúcnosť nič nezabúda.

Vodnár.  Cnosti Vodnárai: SLOBODA, originalita, vizionár, veselosť,  pracovitosť, cestovanie, láskavosť, pevné vzťahy, pokoj, doťahovanie vecí do konca... Neresti: ĽAHKOMYSEĽNOSŤ, utrácanie, nestabilita, chaos vo vzťahoch, nedodržiavanie záväzkov, nespoľahlivosť, nemanželské deti, hnev... Hurá, najmä Vodnárom začína priaznivé obdobie. Jar totiž prináša viac slobody, vzletu, viac možností sa ukázať svetu a užívať si cestovanie, pohyb. Nov bude 6.3. v Rybách a bude najmä o intuícii, snoch, ilúziách. Vaše obdobie, však?  Skúste momentálne viac počúvať svoju intuíciu ako žiť v ilúziách. Intuícia vás môže podporiť v tom, aby ste našli nový smer v práci či svojich záľubách, aby k vám ľahšie a viac prúdila hojnosť. Teda na nov sa otvorte novým možnostiam. Akým? Nechajte na svoju intuíciu a pozorne ju počúvajte. Ak čuší, možno je zahltená vaším vnútorným chaosom. Spln 21.3. si podáva ruku s jarou vo Váhach. Je to obdobie na emočné uvoľnenie niečoho starého, boľavého vo vzťahoch. Môže sa to týkať vzťahu s matkou, od ktorého sa odvíjajú všetky vaše vzťahy so ženami. Ako vychádzate či ste vychádzali so svojou matkou? Čo jej vyčítate? Čo jej neviete odpustiť? Vzťah s matkou je najdôležitejším na ceste ku kvalitnému vzťahu s partnerom, partnerkou. 

Ryby.  Cnosti Rýb: - VIERA, dôvera, mystika, spojenie, ezoterika, snivosť, ohľaduplnosť, umelecký talent, tvorba, starostlivosť, uzemnenie, intuícia, spojenie, vnímavosť, sebadôvera, pravdovravnosť, zodpovednosť... Neresti: ZÁVISLOSTI, naivita, negativita, kritika, dlhy, závislosti, neduhy, zlomyseľnosť, ilúzie a sny, neochota,  ľahkomyseľnosť,  depresie... Rybičky, prichádza mesiac, v ktorom sa môžete cítiť ako ryba vo vode. Hneď na jeho začiatku – 6.3. bude nov vo vašom vlastnom znamení, teda v Rybách a v hre je tiež Neptún, vládca Rýb. Riadna jarná sila! Môže sa prejaviť vo všetkých oblastiach vášho života a najmä tam, kde už dlhodobejšie cítite nespokojnosť. Nov v Rybách len do tejto oblasti pichne a veci sa začnú diať. Možno pôjde o novú prácu, nové možnosti, nové príležitosti, nový zdroj hojnosti, nový začiatok. Vaša intuícia môže s podporou hviezd pracovať naplno a vy budete vedieť, kam sa pohnúť. Totiž Neptún, ktorý zvyčajne mnoho mnohým zahaľuje, vás podporí a vy budete vedieť. Nechajte si však na svoju intuíciu a rozhodovanie čas. Netlačte na pílu. Spln 21.3.bude vo Váhach a môže vytiahnuť nedotiahnuté veci ohľadom financií vo vzťahoch. Ako ste na tom so spoločným účtom s partnerom? Dôverujete si navzájom? Gazdujete každý sám na svojom piesočku? Všetko má svoje dôsledky. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Matovič zverejnil Glváčovu komunikáciu s Kočnerom

Komunikácia prebehla v období roku 2014 až 2017.

Cynická obluda

Hrozí nám Kollár vo vláde?

Kalkulačka povolebných koalícií bez Smeru je momentálne veľmi krutá. Ale zároveň aj veľmi milosrdná.


Už ste čítali?