Etikoterapeutické pohľady do júnových horoskopov

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 3.6.2019 o 16:13 | Karma článku: 10,02 | Prečítané:  5427x

Milujem mandaly ako čarovné kruhy, ktoré nesú v sebe múdrosť, reč intuície, liečenie, súvislosti, pohyb i zastavenie. Rovnakou mandalou sú pre mňa aj graficky znázornené horoskopy. Sú čarovným kruhom, ČAROkruhom.

 Prečo? ... lebo po prvé - horoskop má tvar  kruhu so všetkými informáciami o osobe, udalosti... Po druhé: v kruhu za sebou idú všetky znamenia od Barana po Ryby, od Rýb po Barana pekne dookolo v čarovnom kruhu každý deň, každý rok vo fraktáloch.

Vytlačený kruhový horoskop môže  pre danú osobu slúžiť ako veľmi osobná predloha na vytvorenie mandaly s odkazom PRIJÍMAM SA TAKÝ/ TAKÁ, AKÝ/ AKÁ SOM. Takto vymaľovaná mandala zaliata do fólie poslúži ako osobná podložka pod pohár, tanier. 

Baran.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Baranovi? Najprv sa pozrime na nov 3.6. v Blížencoch. Nov i dni okolo neho sú možnosťou uzatvárať, ukončovať staré, nefungujúce záležitosti a otvárať sa novým. Pozornejšie preskúmajte vzťahy vo svojej rodine. Pozrite sa, akým dielom prispievate k pohode doma vy, čo môžete urobiť, aby v rodine vládla harmónia. O Baranoch sa hovorí, že sú tvrdohlaví. To je však len jedna ich vlastnosť na škále možností od agresivity až po odvahu. Prejdite do odvahy a otvorte s láskavosťou aj tie témy v rodine, ktoré sú tabu. Otvorte a liečte, riešte, aby nič neostalo pod kobercom. Výrazne podporíte seba i svojich potomkov v tom, že život bude naberať na kvalite. Zároveň s otváraním tém v rodine, prípadne v rode vypláva na povrch pravdepodobne aj systém hodnôt. V horoskope na jún sa vám otvára z niekoľkých strán, takže si posvieťte na svoj hodnotový rebríček. Preskúmajte napríklad svojich päť top hodnôt a zistite, čo je za nimi. Či strach, že niečo stratíte, alebo radosť, že tou cestou chcete ísť. Hodnota v rebríčku nižšie postavená by mala podporovať hodnotu vyššie postavenú. Spln 17.6. v Strelcovi otvára výraznejšie dve témy: cestovanie, pohyb a znovu rodinu z pohľadu, čo máte alebo nemáte vyriešené so ženami rodu a ako práve toto môže vplývať na váš partnerský vzťah.  Letný slnovrat 21.6. vás ľahko môže posunúť k tradíciám, k ohňu, k obradom, k hojnosti cez úctu k rodu. 

Býk.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Býkovi? Nov 3.6. napríklad aj zodpovednosť v materiálnom zabezpečení, možno aj otázky okolo toho, ako finančne zabezpečiť svoju rodinu, čo je dostatok, čo nedostatok, kedy prichádza luxus a čo predstavuje. Pre niekoho sú luxusom napríklad pravidelné raňajky či letný vetrík, pre iného desať eur na uspokojenie svojich osobných potrieb, pre ďalšieho súkromná jachta v Stredozemnom mori, pre niekoho schopnosť vybehnúť na vlastných nohách do lesa. Dochádza vám, Býci, že aj hmota, materiálno je o hodnotách? Spočítajte si svoje požehnania, svoj dostatok a pozrite sa na to, ako ste za všetko vďační či nevďační. Tému ešte potvrdí aj spln 17.6. v Strelcovi, keď prinesie do financií „pohyb“, to znamená schopnosť investovať, bdelo rozhodnúť, čo si kúpim, či kam zainvestujem. Všetko vaše témy.  Akoby vedľajšou témou tohto obdobia je váš vzťah s biologickým otcom. Podčiarkujem akoby. Zdá sa, že zaznieva niekde z pozadia, ale veľmi výrazne ovplyvňuje práve možnosti vo finančnej oblasti a teraz ťukne aj do partnerského vzťahu. Ako súvisí váš vzťah k otcovi s financiami a partnerstvom? Otec predstavuje jeden koreň, výživu z rodu. Keď s ním máte nevyrovnaný vzťah, oslabujete sa v koreňoch, kvalita vášho súčasného života klesá. Vyčistiť vzťah s otcom znamená odpustiť mu všetko, čo sa vám z vášho pohľadu od detstva až po súčasnosť zdalo nespravodlivé voči vám. Príde úľava. Letný slnovrat 21.6. môže byť dobrou príležitosťou ukončiť boľavé a otvoriť sa novým možnostiam. 

Blíženci.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Blížencom? Začnem od vášho najdôležitejšieho dňa v tomto mesiaci, tým je nov 3.6. vo vašom vlastnom znamení. Prečo najdôležitejšom? ...lebo veľmi výrazne sa bude aktivovať blíženecká energia vo vás s tou, ktorú teraz ponúka nov. Skúste si júnový nov darovať ako deň stíšenia, bilancovania a nového zámeru. Podporuje vás aj Merkúr, ktorý je tiež v Blížencoch. Podporuje najmä v komunikácii, vo vyjadreniach cez slová o tom, čo cítite a posúva vás do spojenia so sebou samým. Takže je čas prepojiť svoje vnútro s tým, ako myslíte, hovoríte a konáte. Byť v jednote: čo myslím, o tom hovorím, tak konám. Jednoduché. Skúste si však napríklad aspoň časť dňa sledovať myšlienky, či sú v súlade s tým, čo hovoríte. Môže sa vám však stať, že nebudete jasno vidieť komunikáciu s osobným či obchodným partnerom. V tom prípade sa staňte tichým pozorovateľom a závažnejšie rozhodnutia môžete presunúť na priaznivejší čas. Spln 17.5. v Strelcovi predchádzajúce slová potvrdí – buďte bdelými pri uzatváraní zmlúv, dohôd, uvedomujte si, čo sľubujete a čím sa komu zaväzujete. Ak niečo sľúbite, splňte alebo so všetkou vážnosťou rozviažte sľub. Letný slnovrat 21.6. bol u starých Slovanov ako začiatok novej etapy, vhodný na regeneráciu síl prírody aj človeka. Užívajte, čo príroda pre vašu regeneráciu ponúka. Hovorí sa, že najlepšia wifi je v lese. Napojte sa cez ňu na seba i všetko, čo vás presahuje. 

Rak.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Rakom? Možnosť kultivovať svoje správanie, reč tak, aby ste zvládali napätie, ktoré sa môže v júni objavovať vo vás. Každopádne ho treba uvoľniť z tela nejakým spôsobom. Napríklad aj spevom, tvorivou činnosťou, rýchlou chôdzou, športom, ale zároveň pozorovať, kedy si vy vytvárate napätie vo svojom živote a meniť situácie. Nov bude 3.6. v Blížencoch a stále bude aktuálna komunikácia. Pozorujte napríklad, ako komunikujete s vlastnými deťmi či partnerom. Dávate im plnú pozornosť? Objímate ich svojou láskavou pozornosťou? Sú vo chvíľach rozhovoru najdôležitejšími osobami? Ste k nim otočení v rozhovore tvárou, celým telom? Najmä deti momentálne potrebujú vašu pozornosť. Alebo že by ste vy potrebovali pozornosť svojich detí? Tak či tak komunikácia s porozumením je na programe dní. Porozumenie je vhodné si overovať, napríklad slovami: dobre rozumiem, keď... Overovaním si nebudete vytvárať domnienky. Rovnako je čas utužovať priateľstvá, darovať si čas s priateľmi. Spln 17.5. v Strelcovi dá do pohybu pohyb smerom do zdravia. Využite každú príležitosť rozpohybovať v ľahkej športovej aktivite telo. Vráti sa vám to aj v pokoji mysle, aj v posilnení imunity. Letný slnovrat 21.6. je príležitosťou vrátiť sa k dávnym tradíciám a cez ne aj k rodu, ku koreňom. Slnovrat znamená začiatok novej etapy, vhodný na regeneráciu síl prírody aj človeka. Rituály letného slnovratu sa časom posunuli na 24. jún, na Jána a vtedy nazbierané liečivky  vraj majú liečivú moc. 

Lev.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Levom? V prvom rade slnečné dni vám prinášajú kopec energie a chuti do aktívneho života. Levi môžu zažiariť, reflektory svietia na nich, Levi to milujú. Ste stredobodom pozornosti, kam prídete, tam vás je vidieť, počuť, viete strnúť na seba pozornosť niekoľkými spôsobmi. Buď vnútorným vyžarovaním, alebo originálnym správaním, oblečením, účesom, ale i hlučným správaním. Leva jednoducho neprehliadneme. Buďte však láskavým Levom, láskavosť ako téma sa vám otvorila už minulý mesiac, trénujte sa teda v láskavom spojení so svojím pokojným srdcom, aby ste pokoj a spolupatričnosť vyžarovali navonok. Leva totiž okolie často môže vnímať ako nátlakovú, niekedy až agresívnu bytosť. Uvedomte si svoje neresti, poďte do svojich kráľovských cností cez múdru pokoru. Aká to je? Keď spojíte dôveru v život s prijatím. Keď nejdete do odporu, nátlaku, sťažností, nespokojností, ale ostávate vo svojom empatickom srdci. Srdce je reprezentant Leva, láskavosťou, pokojom, empatiu svoje srdiečko podporujete, negatívnymi prejavmi oslabujete. Nov bude 3.6. v Blížencoch a u Leva vystúpia do popredia  najmä pracovné vzťahy, možno potreba urobiť nejaké zmeny v práci. Niekedy je zmenou zmena práce, niekedy zmeny v štýle práce. Čokoľvek však robíte, dajte svojmu konaniu vyšší zmysel. Nadstavbu. Nejde len o zarábanie peňazí, ale vďaka financiám napríklad máte väčšiu slobodu v konaní a môžete podporovať obeh, pohyb, prúdenie. S láskavosťou a ľahkosťou dávajte, v splne v Strelcovi 17.6. akoby ste našli. 

Panna.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Panne? Začnem vetou – dobrými úmyslami je cesta do pekla dláždená. Tušíte prečo? Panny totiž zvyčajne rady radia, niekedy pohŕdajú tým, čo im nie je po chuti, sú kritické, a tak v rámci záchrany sveta rozdávajú rady. Často v oblasti zdravia, ale pokojne kdekoľvek, kde zacítia príležitosť. To nie je ani dobré, ani zlé, len má, pre vás Panny, svoje dôsledky. Prejavujú sa najmä vo vzťahoch. Cez ne vám sám život hovorí, či ste na správnej vlne. Nov bude 3.6. v Blížencoch a situácie, v ktorých budete, preverí, ako ste na tom so svojím sebavedomím. Ukáže, či sa cítite ako obeť, zakrývajúca svoje pocity, alebo silná osobnosť. Silná v zmysle vyrovnaná a s nadhľadom konajúca. Pre takéto konanie máte v sebe veľký potenciál cez pannenské cnosti: zodpovednosť, zmysel pre poriadok, systém, dôslednosť, analytické myslenie.  Spln bude 17.6. v Strelcovi a môže byť aj o spoločenských udalostiach, situáciách, keď sa dostanete na výslnie. Letný slnovrat 21.6. je príležitosťou vrátiť sa k dávnym tradíciám a cez ne aj k rodu, ku koreňom, je príležitosťou na regeneráciu síl prírody aj človeka. Rituály letného slnovratu sa časom posunuli na 24. jún, na Jána a vtedy nazbierané byliny  vraj majú liečivú moc. Keďže Panna má blízko k zemi, k pôde, k bylinkárčeniu i záhrade, užívajte a rozpusťte strach zo Slnka. Blokuje životnú energiu.  

Váhy.  Čo teda horoskopový  ČAROkruh prináša v júni Váham? Dar reči. Viem, nie je to pre vás nič nové, ale v júni bude váš jazýček ešte ohybnejší, ešte výraznejší a z tohto postavenia vyplýva aj úloha pre vás: komunikovať múdro a láskavo. Ak je reč vaším pracovným nástrojom, hýčkajte si ju. Napríklad cez vyváženú komunikáciu, cez správnu výšku hlasu, stravu podporujúcu správne fungovanie hlasiviek, v ktorej budú zastúpené stopové prvky a minerály. Zároveň prichádza príležitosť začať, prípadne pokračovať v nejakom štúdiu, vzdelávaní, rozširovaní si vedomostí a nových obzorov. Nov bude 3.6. v Blížencoch a prináša príležitosť aj v zamestnaní „zasvietiť“, dostať vyššie ohodnotenie, jednoducho – byť dobrý vo výkonoch i v hojnosti. Samozrejme, ak si silu neblokujete sebaspochybňovaním či sebadeštrukčnými programami. Spln v Strelcovi 17.6. otvára tému „pohybu“ na všetkých úrovniach. Pohyb mysle i konania, reálne cestovanie, pobyty v zahraničí, pracovné cesty či dovolenky.  Deň 21.6. je dňom letného slnovratu. Dobrá možnosť spojiť sa so svojimi predkami cez oheň – jánske ohne, sviečky, horiaci kozub... Slnovrat je chápaný ako začiatok novej etapy, vhodný na regeneráciu síl prírody aj človeka. Najprv by sa patrilo poupratovať v sebe, uvoľniť staré programy, ktoré zapáchajú bludmi a otvoriť sa novým možnostiam aj cez oheň a vodu. 

Škorpión.  Čo teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Škorpiónom? Už tradične podotýkam – mať poriadok vo financiách. V podstate toto je jedna z úloh pre Škorpióna na celý život dovtedy, kým úlohu zvládne. Druhou úlohou na jún sú vzťahy najmä so súrodencami a s ľuďmi, ktorí vám akoby mimochodom a náhodou prichádzajú do života. To sú tie krátky dotyky s bytosťami, ktoré nám rýchlo zapadnú do zabudnutia, no energetická stopa ostáva.  Keď sa s kýmkoľvek stretnete čo i len na malú chvíľu, zachovajte si láskavosť a objímte človeka, s ktorým hovoríte, plnou pozornosťou, pochopením, súcitom. Je iný ako vy a predsa taký istý. Nov bude 3.6. v Blížencoch a v hre je aj Pluto, vládnuca planéta vášho znamenia, v konjukcii so Saturnom. V tomto spojení nesú dva odkazy. Prvý: pozrieť sa na vzťah s otcom a cez neho vyliečiť, vyriešiť či uvoľniť napätie v celej mužskej línii rodu. Odpustiť otcovi a poďakovať všetkým mužom rodu za zdedenú silu. Druhý: o Plutovi sa traduje, že je osudovou planétou, a tak čokoľvek v tomto období urobíte, má hlboké dôsledky ovplyvňujúce vašu budúcnosť – konáš dobro, dobro sa ti vráti. Spln bude 17.6. v Strelcovi, téma financií a investícií pokračuje. Môžu sa objaviť aj cestovateľské túžby alebo túžby po ďalšom vzdelávaní. Obe majú základ v túžbe po pohybe. Môže byť fyzicky, mentálny, ale môžu nastúpiť aj emočné pohnutia, možno usporiadanie hodnotového rebríčka bude potrebovať revíziu.  

Strelec.  Na čo teda horoskopový ČAROkruh posvieti v júni Strelcovi? Na vzťahy v rodine. Na komunikáciu. Poďme najprv k rodinným príslušníkom. Prichádza obdobie, keď si môžete viac uvedomovať vzťahy v najbližšej rodine. Ak v nich nájdete neporozumenie, je čas ho rozpustiť a priniesť do rodiny teplo a svetlo. Teraz môžete vidieť aj to, že ste takí istí ako váš otec, vaša mama či vaši predkovia. To znamená môžu sa otvoriť aj vhľady do rodu a najmä vhľady do mužsko-ženských vzťahov. Ak ste muž, poďte do svojej mužskej sily a zabezpečte rodinu po každej stránke, kde vás to pustí. Ak ste žena, vytvárajte teplý domov a rozpusťte pohŕdanie mužmi, výčitky, nespokojnosť. Nov bude 3.6. v Blížencoch a môže trochu viaznuť komunikácia, prípadne môžete slovom ubližovať, pichať. Uvedomte si, že Strelec teda vie nájsť u iného to najboľavejšie miesto a pichnúť, hoci jemu samému sa môže zdať, že o nič nejde. Začiatok júna je aj o nových možnostiach v práci, možno o nových spolupracovníkoch. Znovu je láskavá komunikácia na programe dňa a bude pokračovať až do splnových dní. Spln je 17.6. v Strelcovi, pre vás veľmi významný spln. Navyše, v priaznivej hre je aj Jupiter, vaša vládnuca planéta, takže znovu môžem konštatovať – hviezdy vám prajú. Nasadnite na vlnu úspechu a aktívne sa vezte. Deň 21.6. je dňom letného slnovratu. Dobrá možnosť spojiť sa so svojimi predkami cez oheň – jánske ohne, sviečky, horiaci kozub... Slnovrat je chápaný ako začiatok novej etapy, vhodný na regeneráciu síl prírody aj človeka. 

Kozorožec.  Aké témy teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Kozorožcom? Zdravie, deti, v druhej polovici mesiaca pohyb a všetky témy súvisia s rodovou líniou. Ak chcete pochopiť, čo sa vám momentálne deje v živote, pozrite sa na svojich rodičov, čo oni prežívali, aké zdravotné problémy mali, ktoré negatívne emócie mali a ako si s nimi dokázali poradiť či neporadiť. V ženskej línii svojho rodu pozerajte najmä zdravie a čo si v tejto oblasti navzájom odovzdávate. V mužskej zas pozorujte vzťah k deťom, potomkom. Čím a ako žili vaši rodičia, starí rodičia, predkovia, podobné témy sa teraz otvárajú aj vám. Máte však možnosť s pochopení pozdvihnúť svoj rod o level vyššie. Máte možnosť rodové problémy, zranenia, bolesti vyriešiť.  Ako? Pochopením, prijatím, dôverou a zmenou, ktorú urobíte vy.  Podporia vás aj dni okolo nov i nov samotný, ktorý bude 3.6. v Blížencoch. Keďže bude okrem iného i o komunikácii, zamerajte sa na to, ako komunikujete, kedy sú vaše slová ťažké a ubližujú, kedy vám ide vyjadrovanie ľahšie. Cez kultiváciu svojej reči sa môže zvyšovať i kvalita vašich vzťahov. Komunikujte najmä s deťmi láskavo a múdro. Spln bude 17.6. v Strelcovi a môže byť trochu napäťovým obdobím, ale aj nemusí. Napätie a problémy prichádzajú len vtedy, keď nechápeme a neriešime situácie, v ktorých sa ocitáme. Akýkoľvek problém, kým sa prejavuje malou nespokojnosťou, je ľahšie riešiteľným, ako keď nespokojnosť prerastie do lavíny. Letný slnovrat bude 21.6. a môže vniesť svetla do života. 

Vodnár.  Aké témy teda horoskopový ČAROkruh prináša v júni Vodnárom? Tvorivosť, zdravie, deti. Všetky tri témy spolu úzko súvisia a určitým spôsobom liečia druhé energetické centrum a staré zranenia z rodu. Cez tvorivosť sa môžete liečiť, cez spoločnú tvorivosť s deťmi, môžete skvalitňovať svoje vzťahy.   Samotná tvorivosť, venovanie sa naplno svojim záľubám a ponorenie sa do nich, vyrovnáva nerovnováhu v tele. Jednou z takýchto liečivých tvorivostí je napríklad maľovanie kruhových obrazov mandál, čarokruhov. O ich liečivých účinkoch vedel už Carl Gustav Jung, švajčiarsky lekár, v 19. storočí a maľovanie mandál využíval ako liečebný prvok u psychiatrických pacientov. V súčasnosti maľovanie mandál zaznamenalo veľký boom. Ich predlohy i informácie o nich nájdete na internete alebo sa do ich tvorby môžete od začiatku pustiť sami. Nov bude 3.6. v Blížencoch bude aj o pracovných vzťahoch, prípadne o nových možnostiach v práci alebo o spojení kreativity s prácou. Najmä ak máte pocit vyhorenia, zmeňte postoj, nájdite pozitívny dôvod, vložte do práce tvorivosť. Práca a zmeny v nej budú témou aj splnu 17.6. v Strelcovi. Teraz už pôjde vyslovene o aktivity, pohyb v myslení i konaní. Žiadne vyložené nohy a ničnerobenie. Môže sa stať, že niektorí ľudia vám budú zo života odchádzať. Pusťte ich, prepusťte ich s pokojom v srdci. Letný slnovrat má svoj deň 21.6. a ponúka možnosť sa cez oheň, bylinky a vodu napojiť na tradície našich starých rodičov. Urobte tak. 

Ryby.  Čo horoskopový ČAROkruh prináša v júni Rybám? Možnosť voľby, ocenenie, nové príležitosti. Možnosť voľby vychádza teraz so samej podstaty Rýb – buď plávajú s prúdom, alebo sa ponoria do hlbín a stávajú sa neviditeľnými, alebo je možné, že sa pocity budú u Rýb striedať ako na hojdačke – raz hore, inokedy dole. Najlepšie je v takejto situácii prejsť do tichého pozorovateľa a sledovať, čo život prináša. V dňoch okolo novu, ktorý bude 3.6. v Blížencoch, sa môže táto hojdačka objaviť aj v partnerskom vzťahu. Navyše sa môže stať, že nebudete vedieť rozoznať, kde je pravda. Ani vtedy netlačte na pílu, ostaňte pozorovateľom, aj toto obdobie prejde. Možno príde parádna inšpirácia a vy urobíte významnú zmenu či zmeny v živote. Určite budete vedieť, budete cítiť, kedy pridať na aktivite a z pozorovateľa prejsť k akčnej bytosti. Vy Ryby máte veľmi dobrú intuíciu. Aj spln 17.6. v Strelcovi bude v téme pokračovať, otvoria sa vám silné možnosti, len ich správne uchopiť. V rodine sa otvárajú najmä vzťahy k ženám. Ako to máte s mamou, sestrou, dcérou, svokrou, švagrinou? Čo treba vo vašom vzťahu k nim, čistiť, uvoľňovať, podporovať? Určite sa vždy niečo nájde, a tak cez odpustenie a vďaku si uhladkajte svoje vzťahy so ženami rodu. Neskôr akoby ste našli a pošepkám, že cez dobré vzťahy s koreňmi rodu prichádza aj materiálna hojnosť. Letný slnovrat má svoj deň 21.6. a ponúka možnosť sa cez oheň, bylinky a vodu napojiť na tradície našich starých rodičov. A ktoré bylinky zbierať? Spoľahnite sa na intuíciu a preskúmajte okolie, ktorá bylina sa vám najviac prihovára. 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PÍŠE NOURIEL ROUBINI – FÓRUM

Toto bude iná kríza ako minulá

Iná kríza bude potrebovať iné riešenia.


Už ste čítali?