Vlaková story alebo ako vesmír plní želania

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 21.11.2019 o 7:39 | Karma článku: 2,10 | Prečítané:  683x

S priateľkou sme cestovali autom, lietadlom i vlakom už niekoľko hodín. Bol neskorý večer, boli sme unavené a ospalé, a tak sme si v rýchliku z Bratislavy do Žiliny povedali, že musíme niečo vymyslieť, aby sme cestu dali v pohode.

STAČÍ SI ZAŽELAŤ, VESMÍR SPLNÍ! Keďže už bola Žilina, na vymýšľance nebolo času. Podľa letmého pohľadu do cestovného poriadku sme zistili, že v Žiline prestupujeme do osobného vlaku, a tak sme v Žiline vystúpili z rýchlika s dvoma kuframi, jedným ruksakom a dvoma kabelami, osobák však nikde. Info sme chceli od sprievodkyne z rýchlika. Tá nám povedala, že "náš" rýchlik sa mení v Žiline na osobák, a tak sme z neho nemali vystupovať.

So všetkou batožinou teda návrat do posledného vozňa rýchliko-osobáku. Usadili sme sa v detskom vagóne so smiechom, že ja som mama a mladšia priateľka dcéra.  Keď som si vyzula opuchnuté nohy z topánok, prišla zamestnankyňa železnice, že posledné vozne z rýchlika ostávajú v Žiline a do Liptovského Mikuláša idú iba prvé tri.

Manévre s batožinou sa zopakovali - teraz behom k prvým trom vozňom rýchliko-osobáku. Aby bola "sranda" väčšia, prvé tri vozne mali čísla 7, 8 a 9. Smiali sme sa, že naozaj si stačí niečo zaželať a vesmír želanie splní!!! My sme sa chceli prebrať z únavy, tak nám železnice zariadili nočné niekoľkonásobné vystupovanie a nastupovanie z vlaku. Ani stres sme nestihli mať. 

Cestu sme už v pohode dávali  v rychliko-osobáku s vyloženými nohami.  Veď nás smiech a prestupovanie prebrali. Pokračovanie bolo na našej konečnej stanici.

PS:
1.  Po vystúpení sme zistili, že náš vlak ZA - LM  mal viac vozňov ako tri, takže sme mohli ostať aj v poslednom. Koľko ich naozaj bolo, sme pre smiech nezistili. 
2. Taxikár, keď nás videl s toľkou batožinou a rozosmiate, nás privítal nejakými takýmito slovami: "Odkiaľ ste prileteli a kde máte metly?" Odpovede sa pre smiech nedočkal...
3. Usmievala som sa na celej ceste ešte aj v posteli -  smiešna noc to bola, ale som vďačná, že sme všetko, čo sa nám dialo, vedeli s priateľkou na smiech obrátiť. Veď aj tak sa dá. 

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?