Zážitkový čas v Ríme

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 16.1.2020 o 19:27 | Karma článku: 2,08 | Prečítané:  532x

Pobyt v Ríme prišiel ku mne ako vianočný darček, ktorý som si vybrala teraz v januári. Pred cestou bola pre mňa zaujímavá otázka: prečo Rím a nie Bali, kam odišli na dovolenku moji priatelia a kam som tiež mala cestu otvorenú. 

O Ríme som roky učila v základnej škole na hodinách dejepisu. Aby tie hodiny boli živé a zaujímavé pre mňa i deti, rada som vyberala z dejín rôzne príbehy viažuce sa ku konkrétnym miestam, osobám alebo udalostiam. Tak som sa cez príbehy o Ríme veľa dozvedela, no aj tak nebol v mojich cestovateľských plánoch.  Až v lete 2019, keď prišla možnosť ísť do Ríma, som o ceste začala uvažovať, ale  v horizonte niekoľkých rokov. 

Čo sa však udialo, že už koncom decembra som mala letenku do Talianska v rukách? Prečo Rím a nie Bali, kam odcestovali moji priatelia? Presne túto otázku som si položila a čakala, kedy mi cez niečo či cez niekoho odpoveď príde. Ajhľa, prišla cez priateľa, ktorý  povedal - preskúmaj príčiny - na úplne inú situáciu.

Keďže mám blízko k astrológii, urobila som niečo, čo však bežne nerobím - nazrela som do svojho horoskopu na tranzity. Inak povedané pozrela som sa na to, čo sa mi momentálne v živote deje, cez planéty.   Bingo, odpoveď ako hrom: veľmi napäťové postavenie Saturna v tranzitnom horoskope, to znamená veľké napätie vo mne. Kedysi jeden z mojich známych povedal pri takomto postavení hviezd - chodiť iba kanálmi a tak, aby sa ani stebielko nepohlo, lebo z každej strany hrozia nepríjemnosti, trápenia, tlaky z okolia, depresie...  A mne prišiel do života Rím!

                                                                        RÍM!

Rím, ktorého inšpirujúcimi planétami boli v 2. storočí pred naším letopočtom Saturn a Mars, Saturn bol dokonca ochranným božstvom Rímanov!  Keď som pred cestou prvýkrát vzala do rúk knihu o hlavnom meste Talianska, otvorila sa mi práve pri obrázku  Saturnovho chrámu. Hneď som vedela, že keď nič iné, určite pozostatky tohto chrám navštívim.  Hneď som vedela, prečo ma momentálne k sebe privolal Rím a nie iná časť sveta. Prišlo mi totiž do života liečenie náročnejších konštelácií prakticky v meste, ktoré má podobné energie ako momentálne aj ja. Pre mňa - nádherné, hravé liečenie... 

... a tak s veľkou pokorou, rešpektom, vďakou  i radosťou som strávila chvíle pri Saturnovom chráme s tým, že celý čas som si uvedomovala spojitosť medzi tým, kde sa nachádzam a tým, čo sa deje vo mne i vo svete s momentálnym postavením Saturna v Kozorožcovi.  Cestu do Ríma som tak poňala ako svoje osobné liečenie s tým, nech sú i všetky bytosti sveta zdravé a šťastné, ak im je cesta do zdravia a šťastia otvorená. Svoju kvapku sily a možností som tak pridala k ostatným cez modlitby. 

Pobyt v Ríme bol, samozrejme, aj o iných pamiatkach. Veď celé mesto je jedným obrovským múzeom a keby ste kamkoľvek zablúdili, ocitnete sa v histórii. Silné zážitkové pocity som mala v mnohých chrámoch, pri mnohých fontánach... Rímske fórum ma prekvapilo svojou veľkosťou a to ešte stále na ňom prebiehajú archeologické výskumy. Koloseum mi bolo dôverne známe, výstup do kupoly vo Vatikáne veľkou výzvou ako zvládnuť nielen množstvo schodov na jej vrchol, ale najmä sklon schodov v jej vrchnej časti a pocity z nich. Výhľady však boli nádherné. 

Ešte niečo bolo pri poznávaní Ríma iné ako pri predchádzajúcich výletoch vo svete. Nešla som totiž za faktami, za rozumovými poznatkami, za poznávaním histórie, letopočtov, štýlov... To bolo kedysi,. Teraz som sa vyžívala  v zážitkoch, v pocitoch, v stíšení, v  nasávaní atmosféry a naplno som si užívala spoločné chvíle so svojimi úžasnými dievčatami.  Vďaka ním mal Rím pre mňa obrovskú pridanú hodnotu - zažívanú krásu v láske mojich blízkych. 

Ďakujem, že som mala možnosť zažiť cestovanie a inú krajinu inak, s novým pochopením, .s novým cítením a  novými zážitkami a hlavne - s mojimi dievčatami. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kočnerovo sledovacie komando kontra sledoval niekto ďalší

Ľudia od Petra Tótha mali tajné tiene.

Stĺpček Jakuba Fila

Kto sledoval Kočnerovo komando? Bola to SIS?

Chýbajúce odpovede budú naznačovať, že nezlyhala len polícia.


Už ste čítali?