Apríl v etikoterapeutických horoskopoch

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 1.4.2020 o 10:18 | (upravené 1.4.2020 o 15:24) Karma článku: 2,97 | Prečítané:  930x

Horoskopy s etikoterapeutickým nádychom, ktoré už niekoľko rokov píšem pre mesačník Vitalita a uverejňujem v skrátenej verzii aj na svojom blogu, mali za celý čas jediný cieľ - v súlade s požehnaním planét spoločne rásť do pokoja.

Koronavírusové obdobie dnešných dní je kontrolným obdobím, ako sme tento rast zvládli. Ak sme fakt v pokoji srdca, pozeráme na situáciu ako na výzvu prijať ju a vrátiť sa do seba, do chrámu svojej duše a cez súcit, rešpekt a láskavosť prijať seba, svojich blízkych a všetky bytosti  s pochopením a láskou. 

Ak to máme v sebe inak,  toto obdobie je príležitosťou si v sebe upratať, uvoľniť vo svojom vnútri odpor, strachy, bezmocnosť, sebadeštrukčné programy a bez sťažovania, hnevu, nespokojnosti sa znovu vrátiť do pokoja svojho srdca. Vždy máme na výber, akou cestou a ako pôjdeme. Tak nech sa páči, čo-to k jednotlivým znameniam znovu z pohľadu etikoterapie a astrológie, teraz aj s vetičkou od mojej učiteľky astrológie Martiny B. Boháčovej. V aprílovom vydaní časopisu Vitalita nájdete celý horoskop i  bonusovú vetu na apríl, ktorá môže byť silnou afirmáciou šitou na mieru jednotlivým znamenia.

Baran. „Apríl je pre Baranov akčným mesiacom, a to každý rok. Na začiatku mesiaca bude Slnko v konjukcii s Čiernou Lunou a u Baranov sa otvoria karmické témy. U každého Barana to však bude inak. Záleží od toho, kde majú postavenú Čiernu Lunu v čase narodenia. Ako to môťu zistiť?“ toľko od mojej učiteľky astrológie Martiny Boháčovej a odpovedám na jej otázku, že jednak v jej knihe Čierna Luna – karmický bod v našom horoskope, jednak z osobného natívneho horoskopu, ktorý si buď dáš urobiť, alebo ti poslúži internet. Vedieť, v ktorom dome a v akom znamení máš Čiernu Lunu, ti otvorí dvere do pochopenia karmy rodu. Tiež nájdeš súvislosti medzi tým, čo sa ti deje v súčasnom živote s tým, čo žili tvoji predkovia alebo ty sám v minulých životoch.

Býk. „Tento mesiac bude pre Býkov veľmi zásadný. Zmení sa situácia nielen v ich osobných životoch, ale začnú tiež inak myslieť. V aprílu budú Býkovia veľa uvažovať o svojom zdraví,“ toľko toľko od mojej učiteľky astrológie Martiny Boháčovej a dodávam, že nielen o zdraví. K Býkom patrí určitý luxus, dobré a kvalitné jedlo, tak si ich dopraj. Tiež si fajnšmeker na vzťahy. Často si ty ten, ktorý sa buď pomaly a opatrne vzťahu otvorí, alebo si urobíš hranice pred ostatnými. Si tak v zaujímavej situácii rovnako ako všetci, ktorí poukazujú na svoje okolie a robia ho zodpovedným za to, čo sa im deje v žicvote. Pozri: to, na čo poukazuješ, je v tebe. Napríklad hovoríš, že máš okolo seba správnych a vzácnych ľudí, tak si aj ty správny a vzácny človek. Hovoríš napríklad, že sa na nikoho nemôžeš spoľahnúť? Kde si nespoľahlivý ty? Chápeš však? 

Blíženci. „Apríl bude pre Blížencov veľmi zaujímavým mesiacom a začne tým, že budú riešiť svoje partnerské vzťahy. Blíženci sa narodili so životnou úlohou naučiť sa žiť v stabilnom vzťahu, so spoľahlivým partnerom a vedieť, že partnerstvo je o hodnotách a nielen o sexuálnom dobrodružstve. Keď má človek partnera, mal by mu venovať dostatok času. Keď niekomu venujeme čas, venujeme mu veľmi cennú devízu,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Teraz si k jej slovám prilož pomyselné zrkadlo a pozri sa na stabilitu vo svojom vzťahu. Podkuším ťa: si ty stabilným a spoľahlivým partnerom/partnerkou? Áno? ... tak máš vedľa seba spoľahlivého človeka. Nie? ... tak máš vedľa seba nespoľahlivého človeka. Ľahká rovnica, však? Je to o tebe. 

Rak. „Raci majú po celý rok 2020 stále ešte pracovať na svojich vzťahoch a niektorí sú už z tejto témy unavení. Niektorí sa pýtajú, ako to urobiť, aby mal človek šťastie na ľudí, aby stretol toho správneho partnera do života, toho správneho spolupracovníka, toho správneho spoločníka. Niekto také šťastie má, niekomu sa to nedarí,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Prečo sa nedarí? Zvyčajne šťastie hľadáme mimo seba alebo sa tvárime, že ho nepotrebujeme. Predpokladám však, že niet vo svete človeka, ktorý by nechcel byť šťastným človekom. Sme naprogramovaní na šťastie, zdravie,  na cestu do spojenia, do jednoty. Podmienka? Byť šťastným človekom sám v sebe bez príčiny zvonku.

Lev. „Toľko informácií, ako sa dozvedia Levi v apríli, sa už dávno nedozvedeli. Apríl je mesiacom, v ktorom treba vyriešiť všetky úlohy, odpovedať na maili, osloviť úrady a dať si do poriadku papiere. Levi, ktorí majú súrodencov, by si na nich mali spomenúť, ale riešiť sa môžu tiež súrodenecké vzťahy medzi deťmi Levov,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Súrodenecké vzťahy sú akoby v druhej línií nášho zámeru narodiť sa práve tým rodičom, ktorým sme sa narodili. Z tohto pohľadu by sa mohlo zdať, že súrodencov sme dostali akoby náhodou. Figu borovú náhodou! Kolieska osudov presne zapadajú, a tak to, čo sme si v minulých zrodeniach navarili, teraz riešime aj so súrodencami. 

Panna. „Panny majú investičné obdobie a celá ich myseľ je zameraná na majetkové veci. Panny rady niečo vlastnia, sú typické tým, že túžia žiť v domčeku so záhradkou. Panny majú obdobie, v ktorom si potrebujú skontrolovať majetok, ktorý s niekým vlastia. A pretože rok 2020 je rokom, v ktorom si Panny robia poriadok vo vzťahoch, tak sa môžu pripraviť na to, že budú mať so svojimi partnermi o témy postarané,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Postarané o témy majú Panny veľmi často, pretože vždy vedia tú správnu vytiahnuť. Niekedy je to starostlivosť o toho druhého, niekedy je to starostlivosť o vlastné zdravie, zvedavosť na nové výživové doplnky, niekedy nové možnosti, niekedy nespokojnosť, niekedy financie, majetky. Apríl práve na tie hmotné témy posvieti.

Váhy. „Apríl je mesiacom, na ktorý Váhy len tak ľahko nezabudnú. Príroda sa začína prebúdzať a budú sa musieť prebudiť i Váhy. Na jar by si mali Váhy urobiť nejakú očistnú kúru. Bylinkové čajíčky, ľahká strava. Vhodné sú prechádzky a to hlavne v období, keď na človeka padajú pochmúrne myšlienky. Váhy totiž mávajú obdobia, keď si myslia, že ich nikto nemá rád,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Ak sa dostaneš v apríli do pozície, že máš pocit samoty či osamelosti a berú ťa „depky“, vezmi papier, pero a spíš si svoje požehnania. Čo máš? Priateľov? Láskavých rodičov? Milé deti? Chápajúcu starkú? Ochotnú susedu? A čo tvoj materiálny svet – nože píš. Ešte stále smutné myšlienky? Tak nastav tvár aprílovému slniečku, precíť jeho teplo a uvedom si, že si najmilovanejšie božie dieťa, a tak to je! 

Škorpión. „Škorpióni povedali mnoho slov, napísali mnoho dokumentov, urobili mnoho zmlúv, ale naraz zisťujú, že všetko je inak. Môže to byť preto, že Škorpióni odhalia nejaké tajomstvo, a tak budú premýšľať a rekapitulovať. Budú rozoberať svoju minulosť, hodnotiť ju. Budú si musieť rozmyslieť svoj ďalší životný postup. Budú pre nich vhodné meditácie, odpočinok, občas tiež samota a pokoj,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Dopĺňam, že máš obdobie, keď by si mohol, mohla cítiť nerovnováhu v tom, čo ty dávaš a čo dostávaš. 

Strelec. „Apríl bude krásny mesiac a Strelci si ho užijú. Budú totiž riešiť to, či sa naozaj pohybujú medzi ľuďmi, ktorí im sedia. Strelci sú väčšinou veselí a spoločenskí, ale ak niekto zneužije ich priateľskú povahu alebo sa ich bude snažiť ovplyvniť, v tom prípade Strelci nepoznajú brata ani sestru. Chcú konať na rovinu. Strelci sa nikdy nikoho neprosia o pomoc. V apríli sa Strelci presvedčia, aké dôležité je priateľstvo,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Priateľstvá sú pre Strelcov dôležité. Potrebujú totiž cítiť, že niekam patria, že s niekým súznejú, ale zároveň potrebujú byť nezávislými, slobodnými. 

Kozorožec. „Apríl ponúkne Kozorožcom novú životnú tému. Môže sa niečo skomplikovať okolo ich pracovných aktivít alebo sa môže vyhrotiť nejaká pracovná situácia. Prečo sa tak stane? ... lebo Kozorožci sa nachádzajú v období, v ktorom rozmýšľajú, ako zarobiť viac peňazí. Je možné, že budú rozmýšľať o novej práci. Kozorožci potrebujú byť v pracovnom procese dôležití. Keď sa však Kozorožec nevyvíja tak, ako sa má, rozmýšľa o tom, ako za málo práce dostať veľa muziky,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. Myslíš, že práve ty môžeš dostať za málo peňazí veľa muziky? Môžeš, ale... potrebuješ vyjsť zo starých dobrých koľají, vykročiť z komfortnej zóny a prijať svet taký, aký je. 

Vodnár. „Vodnári vyrazia do prírody, pretože si budú potrebovať vyvetrať hlavu. Majú stále veľa vybavovania, ale úplne najradšej by sa Vodnári venovali cestovaniu alebo vzdelávaniu. Vodnári sú totiž svetobežníci, milujú rôzne výlety. Každý výlet je pre nich zdrojom nejakého nového zážitku,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová. A nielen zážitku, ty to vieš. Zvyčajne za zážitkom sa schováva niečo, čo potrebuješ preskúmať a čo ťa podporuje v osobnom raste. Pozri sa týmto spôsobom na svoje cesty a vtedy sa objaví hlbší zmysel tvojej existencie. Totiž navonok sa často tváriš akože svet gombička, no aj ty máš svoje zákutia, ktoré sú boľavé.

Ryby. „Väčšina Rýb miluje prírodu, lesy, hory, vodu, a väčšina z nich miluje tiež zvieratá. Sú to ľudia, ktorí sa radi o niekoho starajú, a preto mnoho z nich má nejaké zvieratko doma. Ryby sa budú musieť zamyslieť  nad svetom, v ktorom žijú, lebo ich čaká obdobie, v ktorom sa začnú meniť ich životy. Bude to obdobie dlhé a zmeny pomalé. Saturn sa presunul do znamenia Vodnár a Ryby budú musieť byť opatrné na všetko, čo si v minulosti vybudovali,“ hovorí moja učiteľka astrológie Martina Boháčová.  To na začiatok, ale pokračovanie má hlbší korienok. Totiž nie je náhoda, že každý z nás sa narodil v určitom znamení zverokruhu. Práve tým sme si „potvrdili“ úlohy, ktoré potrebujeme zvládnuť z hľadiska vývoja duše. Minulosť, ktorú spomína moja učiteľka, môže byť minulosť rodu v predchádzajúcich zrodeniach. V súčasnosti teda žiješ plody svojej dávnej minulosti. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fica môže za rehabilitácie v kaštieli dostihnúť vysoká pokuta

Podnet parlamentnému výboru môžu dať občania či poslanci.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čaputová neprišla ako učiteľka rozdávať známky

Prezidentka chápe, že demokracia nie je tyrania väčšiny.

Čo znamená otváranie hraníc? (otázky a odpovede)

Navrátilci, ktorí prišli na Slovensko skôr ako dnes ráno, majú smolu.


Už ste čítali?