Východ Slnka spoza Kriváňa

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 5.4.2020 o 9:16 | Karma článku: 3,82 | Prečítané:  442x

Východy Slnka fascinujú kdekoľvek na Zemi. Vytvárajú v nás pocit, že sa spájame so všetkým, čo bolo, čo je, čo bude. Slnko tu totiž je s nami celú históriu ľudstva. Každé ráno vyjde, každý večer zapadne. Kolobeh života.

Ráno sa s ním symbolicky narodíš, večer s jeho západom prežívaš malú smrť. Kedysi čas Slnka bol aktívnym časom života. Človek s ním vstával i líhal. Momentálne nám Zem i Vesmír odporučili návrat domov, a tak sa tiež zľahka dotýkame tohto pradávneho rytmu. 

 

Každý deň v týždni má svoju vládnúcu planétu, nedeli prislúcha Slnko, Slnku prislúcha nedeľa, a tak nedeľa žiari SLNKOm, svetlom, teplom, životodárnou silou v posvätnom nedeľnom tichu, svieti mocnou mužskou energiou a hovorí životu jasné ÁNO.

Aj preto Ťa východy i západy Slnka fascinujú celé veky: rodíš sa s východom Slnka, malou smrťou prechádzaš pri jeho západe. Medzi východom a západom žiješ svoj ľudský život. Aký je?

Slnko Ti dáva silu rastu, ponúka inšpiráciu, ako byť štedrou a svietiacou bytosťou v každej situácii, za každých okolností. Ono je vždy vo svojom strede - naznačuje to aj astrologický symbol Slnka: kruh s bodkou v strede.

Si aj Ty dnes vo svojom strede? V pokoji svojho srdca? Nazri práve teraz doň a prebuď teplo, súcit, lásku tak, ako Slnko, keď ráno vstáva a pohladká najprv priestor okolo seba, potom dáva svetlo najbližšiemu okoliu a potom hups! objíme svetlom a teplom celú Zem. Nevyberá si, komu svietiť, komu nie. Dáva všetkým bez rozdielu.

Objímaj aj Ty svojím svetlom a teplom svoj priestor. Nestaraj sa, kam až dosvietiš. Tvoje lúče si cestu nájdu. Nevyberaj. Svieť. Svieť úsmevom z hĺbky seba samého, z hĺbky svojho šťastia, z hĺbky svojej podstaty.

Dnes 5.4.2020 ma Slnko, hoci ešte driemalo za kopcami, vytiahlo za šera na pribylinské lúky, aby som bola súčasťou zázraku jeho zrodu. Vtáky naokolo sa tiež pripravovali na jeho príchod. Sedeli ticho alebo len s občasným malým hlesnutím na najvrchnejších vetvičkách stromov. Akonáhle Slnko nazrelo jedným očkom na svet, rozštebotali sa v raňajšej modlitbe. Riadna učiteľka je príroda!  Ďakujem, že môžem byť súčasťou jej každodenných zázrakov.

 

  
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fica môže za rehabilitácie v kaštieli dostihnúť vysoká pokuta

Podnet parlamentnému výboru môžu dať občania či poslanci.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čaputová neprišla ako učiteľka rozdávať známky

Prezidentka chápe, že demokracia nie je tyrania väčšiny.

Čo znamená otváranie hraníc? (otázky a odpovede)

Navrátilci, ktorí prišli na Slovensko skôr ako dnes ráno, majú smolu.


Už ste čítali?