Veľký piatok vo výnimočnej situácii

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 10.4.2020 o 10:58 | Karma článku: 2,67 | Prečítané:  460x

Už sme si písali o dňoch v týždni a o tom, ktorá planéta, ktorému dňu prislúcha. Nájdeš o niekoľko textov naspäť a zľahka sa dozvieš, aké kvality má daný deň. Keďže je Veľký piatok vo výnimočnej situácii, ponúkam svoj pohľad naň. 

Piatok spájame s Venušou, ten dnešný je naviac Veľkým piatkom vo výnimočnej situácii výnimočný. Toľko výnimočných požehnaní v jediný deň! Cítiš aj Ty tie svoje? Spočítaj ich. Že nevieš ktoré? Nacíť sa na svoju vnútornú ženu, lebo Venuša Ti ženskú energiu ponúka, a tak napríklad - si v zdraví doma a môžeš len tak v stíšení pozerať do stropu - veď máš strechu nad hlavou, môžeš natiahnuť ruku do misy veľkonočných dobrôt, ale môžeš si dať i pôst, môžeš vybehnúť do prírody a voňať jar, môžeš sa rituálne umyť v potôčiku, aby si zmyl všetky svoje neduhy, symbolicky sa môzeš v tomto zmysle omyť aj doma, môžeš sa usmievať do rúška na tvári a budú sa najviac smiať Tvoje oči, môžeš s láskou pozerať do očí svojich milých, ak si sám, sama, nájdi lásku k sebe v tých svojich, môžeš toľko vecí, máš toľko možností!!! ... a jednu výnimočnú ľudskú:

... môžeš ísť do pokorného prijatia všetkého, čo k Tebe v tejto chvíli prichádza, zopnúť dlane do modlitby v hociktorú chvíľu dnešného dňa a modliť sa: ďakujem Ti, Bože, za nesmierny dar byť človekom... a pridaj svoje slová vďaky presvietené srdcom, láskavosťou, súcitom, pokojom.

Si najmilovanejšie božie dieťa, aj Ty, aj Ty, aj Ty, aj Vy, aj my, aj oni. Najmilovanejšie božie deti v jednom vesmírnom kruhu. Precíť toto prepojenie, precíť ľudskú dlaň z jednej i druhej strany a vnímaj, že si dôležitou časťou niečoho veľkého vo Veľký piatok, ale i v bežnom dni. Si dôležitou súčasťou svojho rodu, si dôležitou súčasťou ľudského rodu. Vzácna príležitosť. Užívaj.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fica môže za rehabilitácie v kaštieli dostihnúť vysoká pokuta

Podnet parlamentnému výboru môžu dať občania či poslanci.

Komentár šéfredaktorky Beaty Balogovej

Čaputová neprišla ako učiteľka rozdávať známky

Prezidentka chápe, že demokracia nie je tyrania väčšiny.

Čo znamená otváranie hraníc? (otázky a odpovede)

Navrátilci, ktorí prišli na Slovensko skôr ako dnes ráno, majú smolu.


Už ste čítali?