Obyčajná jesenná prechádzka - aj tak sa dá

Autor: DagmaRA Sarita Poliaková | 11.9.2020 o 22:09 | Karma článku: 5,13 | Prečítané:  353x

Milujem, keď dokážem rozumieť situáciám, ktoré žijem. Tieto dvierka mi otvorili moje záľuby: etikoterapia a astrológia. Obe sú u mňa silne žité v každom dni. Etikoterapia ako schopnosť poznávať pravdu o sebe samej, o svojom svete.

Astrológia ako schopnosť vnímať svet v širších súvislostiach, aj jesennú prechádzku s vnučkou: Na prechádzke sme chceli vystúpiť s najmenšou na kopec zeme a skál. Z našej strany bol prudký, no obe sme sa boli za. Asi v polovici sme strminu nezvládli a cuvaním sme padali naspäť. Pád som udržala na nohách, ale malá sa zaťala, druhý pokus nechcela. Vtedy cvak a jasný obraz zo španielskych dní stavania veží z ľudských tiel, ktoré sú vysoké niekoľko metrov a na ich vrchol vždy vystúpi po telách ostatných dieťa. Bola som pri tom, keď jedna veža spadla, dieťa sa kotúľalo po páde z výšky po chrbtoch ľudí na samom spodku. Starší muž ho vzal do náručia, ticho mu niečo rozprával, ostatní znovu stavali vežu. Keď mala niekoľko metrov, postavil dieťa na spodnú vrstvu a ono znovu ako opička vystúpilo po telách ostatných na vrchol. Zakývalo všetkým naokolo a zliezlo dolu. Keby pokus nezopakovali, trauma zo zlyhania na celý život pre mnohých zúčastnených. Vraj to tak vždy robia. Naspäť k nášmu kopcu. Ak som naznačila len trochu, že aj my pokus zopakujeme, moje dievčatko stuhlo a pevnejšie sa chytilo mojej ruky. Strach u nej veľký, ale vedela som, že situáciu potrebujeme obe zvládnuť ešte raz. Napadlo mi kopec obísť, že riešenie určite príde. Prišlo. Kopec bol z druhej strany miernejší a dali sme ho. Malá vybehla na samý vrch sama a užívali sme si výhľad.

Baví ma etikoterapia, vďaka ktorej chápem mnohé svoje životné príbehy. Také obyčajné každodenné. Aj tento s našou najmenšou. Predpokladám, ak by sme kopec spolu nezvládli, dievčatko si nezdar ako zlyhanie utvrdí na mnohé roky. .My sme však odvalili spolu jeden kamienok, ktorý mohol byť strachom zo zlyhania. Verím, že takto sa naučí dôverovať tomu, že z každej situácie je dobré východisko.  

Cítim hlbokú vďačnosť. .

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Židia nimi vykupovali životy, dnes sú miliardovým biznisom

Niekedy je vzácnejší falzifikát než originál.

Prístup gréckych úradov je čoraz nevraživejší. Boli sme sa pozrieť v utečeneckých táboroch

Do tábora Diavata grécke úrady umiestnili prevažne rodiny s deťmi.


Už ste čítali?